Linux'u Nasıl Tanıtırsınız?

Alengirli

Dekan
İlk önce Apple'ın başlattığı "I'm a Mac" reklamlarını Microsoft'un ardından şimdi de Linux takip ediyor. Üstelik bu sefer reklamı siz hazırlayacaksınız.

Linux'a olan bağlılığınız şimdi de sizi Japonya'ya ücretsiz götürüyor. Linux Foundation, özellikle Apple'ın reklamlarından tanıdığımız "I'm a Mac" sloganını kendi işletim sistemine uyarlayarak, "I'm Linux" temalı ve 60 saniyeyi geçmeyecek amatör video reklamlarını gönderebileceğiniz bir etkinlik başlattı. Kazanan ise mart ayında Japonya'da düzenlenecek Linux Foundation Collaboration Summit etkinliğine katılma hakkıına kavuşacak. Videonuzda diğer işletim sistemlerine atıfta bulunmak zorunlu şart değilken, kimsenin Windows ya da Mac OS X'e 'giydirme' fırsatını kaçıracağını sanmıyoruz. Etkinliğin detaylarını burada bulabilirsiniz.

:: Linux olsanız kendinizi nasıl ifade edersiniz?

Bilgi İçin : Linux Foundation
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Elbruz46

Rektör
yaw mükemmel bir reklam yaparım ama Lünux kullanıcısı değilim :D
o toplantıya gittiğimi düşündüğümde herkes bir şeyler konuşacak ben de walla ne güzel söylüyon abla ağzını öpeyim diyeceğim sonra ordan samuraylar beni yamultacak :D
neyse her türlü reklam filmi itina ile çekilir :D

orcnd

Dekan
i'm homeless and i am linux.

türkiye versiyonu için
linux bu alayına gider. hemde bedava :D

halitkara

Üyecik
Linux, Linux çekirdeği kullanan unix benzeri işletim sistemlerini çağrıştıran genel kullanım şeklidir. Linux açık kaynak kod geliştirme modelinin ve özgür yazılımının en öne çıkan örneklerinden birisidir; tipik olarak tüm kaynak kodu tamamıyla kullanılabilir, ücretsizce değiştirilebilir ve herhangi biri tarafından yeniden dağıtılabilir.

daha düzgün cümlelerle anlatabilmek için wikipedia dan alıntı yaptım.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Linux daha fazla bilgi için bakabilirsiniz.

bende yeni linux dağıtımı ubuntu ya geçtim. sanal işletim sistemi wmware kullanıyorum.gerçekten hazırcı bir xpden çokdaha kullanışlı daha güvenli.program kurmadır vs. çift tıklama ile olmuyor :) daha bilgili arkadaslardan desteklerini bekliyoruz bu konuda. acemi linux meraklıları olarak.