Linuxçuların Palavlarları

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
şu an firefox internet explorer'ı geçti geçecek
hackerların çoğu firefox'a yöneldi eminim
ama gene ie'den güvenlik konusunda önde
gene ie'den daha hızlı
gene ie'den daha iyi
konu firefox konusu değil ama yazmadan edemedim.
evet belki firefox xp ve vista da, ie den daha hızlı ancak win7 de ie8 firefox dan kesinlikle daha hızlı. bizzat kendim denedim.
şu an ben de firefox kullanıyorum ancak kullandığım 3.5 sürümü hiç de stabil değil. dün gece yine ansızın çöktü. bunun yanında bazı sitelerde sorun yaratıyor. bazı sitelerde de sayfa düzeni bozuluyor, kayıyor. imajlar, flaslar ayrı ayrı yerlere dağılıyor.
kısacası firefox un daha alması gereken çok yol var. ama iyi yolda genede.:)

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
virüs girmiş olabilir bilgisayarına rtsbora
bende bu problemler yok
ilk defa senden duyuyorum

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
virüs girmiş olabilir bilgisayarına rtsbora
bende bu problemler yok
ilk defa senden duyuyorum
yeni birşey değil. ilk defa olmuyor çökme olayı. formattan önce de vardı. sayfanın kayması olayı da SDN nin eski tasarımında sürekli olan birşeydi. hatta bununla ilgili bir konu açılmıştı forumda. başka sitelerde de var.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
En başından gereksiz bir konu. Okuduğunuz zaman ne yazıldığını bile anlayamadığınız konu. Bir taraftan Windows'u ezikleyen diğer taraftan yükseltmeye çalışan bir içerik, yanlış başlık ve gereksiz bir paylaşım. Konunun özü ile konu sahibinin yaptığı yorum birbiriyle çelişiyor.

Ben bu konunun forumun diplerinde yerini alması gerektiği kanısındayım.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
konu firefox konusu değil ama yazmadan edemedim.
evet belki firefox xp ve vista da, ie den daha hızlı ancak win7 de ie8 firefox dan kesinlikle daha hızlı. bizzat kendim denedim.
şu an ben de firefox kullanıyorum ancak kullandığım 3.5 sürümü hiç de stabil değil. dün gece yine ansızın çöktü. bunun yanında bazı sitelerde sorun yaratıyor. bazı sitelerde de sayfa düzeni bozuluyor, kayıyor. imajlar, flaslar ayrı ayrı yerlere dağılıyor.
kısacası firefox un daha alması gereken çok yol var. ama iyi yolda genede.:)

Ben de Windows 7'de kullandım ikisini de. Firefox daha hızlı ve hiçbir şekilde çökme yaşamadım. :)

Arkadaşların da dediği gibi virüs kontrolüne başvur bence sen.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
linux'un exe gibi şeylere ihtiyacı yoktur
asla da olmaz
çünkü daha iyi bir sisteme sahiptir
kaynak kodları sistemi
exe dosyalarını da wine denilen bir uygulama aracılığıyla çalıştırabilirsin

ekleme: zaten exe sistemi linux'un felsefesine ters
exe kaynak kodlarını kapatmak için oluşturulmuş sistemdir

mono ile geliştirilen programların uzantıları .exe almeida ve gelecekte monoya daha fazla ağırlık verilecek ben söylemiyorum bunu dağıtım geliştiriciler söylüyor mono denilen şeyle microsoftun .NET i microsoft teknolojisi bilgisayarınızda tomboy, fspot gibi programlar kuruluysa zaten .exe çalıştırıyorsunuz demektir.

coni85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O da kolay Virtual PC 2007 diye bir şey var veya Virtual Box veya veya VMWare var asla yalnız değilim:D

Millete cahil diyorsunu ama siz daha çahilsiniz hem açık kaynağa kimin ihtiyacı var diyorsunuz hemde Virtual Box var diyorsunuz buda bir açık kaynak programdır birşey yazıcaksanız önce araştırın öyle yazın bence

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Millete cahil diyorsunu ama siz daha çahilsiniz hem açık kaynağa kimin ihtiyacı var diyorsunuz hemde Virtual Box var diyorsunuz buda bir açık kaynak programdır birşey yazıcaksanız önce araştırın öyle yazın bence
Cahilin cahili ben adama cevap verdim şöyle şöyle programlar var diye senin zekanı lütfen biraz okuyun ya çıldırıcam tam okumadan mesaj yazıyorlar.

coni85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cahilin cahili ben adama cevap verdim şöyle şöyle programlar var diye senin zekanı lütfen biraz okuyun ya çıldırıcam tam okumadan mesaj yazıyorlar.

Bütün yazıları tek tek okudum sizin ne kadar burnu kalkık biri olduğunuzuda anladım bu sayede insanlara hakaret edemezsiniz burda