Linuxçuların Palavlarları

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İnternette Pardus'la ilgili gezinirken buldum.Windows 7'ye 7 öneri başlıklı bir yazı
Windows 7'ye 7 Öneri
Herkes Windows 7'nin çıkışını büyük bir heyecanla bekledi. Birçok Linux kullanıcısı bile bu yeni sistemden büyük heyecan duydu. Ama bütün bunlar, Windows'un en mükemmele ulaştığını ve öğrenmeyi de bırakmasını gerektirmiyor. Bu konuda Linux camiasından öğrenmesi gereken çok şey var.
Öncelikle, hepimizin yararı için gelin biz o mükemmel sayının ortaya çıkma başarısının farkına varalım. 7 sayısı mitoloji ve sayıların gizemini inceleyen numerolojide yüzyıllarca özel bir yere sahipti. Wikipedia'da pek çok açıklama bulabilirsiniz.
Windows 7, ekim ayında yerini aldığında, milyonlarca insanın 7 kelimesine takılacağı ve düşüncelere dalması bekleniyor. Peki, bir şeyi olduğundan daha mükemmel yapmanın yolu nedir? Elbette, "sizden daha iyi" olandan öğrenmek..
Numaraya takılmaksızın Microsoft'a, kendini geliştirebileceği birkaç numara öğretelim dedik:
Palavra 1. Daha sık sürüm yayımlamak:

Microsoft'un en büyük düşmanı, uzun süren sürüm yayınlama döngüsü. Linux yayımcıları ise tam tersi, yani sık sık sürüm çıkarıyorlar. Sizce kullanıcının ilgisini hangisi çeker? Sekiz yıllık Windows XP mi yoksa her altı ayda bir güncellenen diğeri mi? Taze ürün taze pazar demektir ve Microsoft da bunun farkında olmalı.
Sekiz yılın ne demek olduğunu şöyle anlatalım. Windows kullanıcılarının yüzde 60'ının hâlâ kullandığı işletim sistemi yani Windows XP çıktığında; Bülent Ecevit hâlâ başbakan, 20 milyonluk banknotlar piyasaya yeni çıkmış ve Tofaş'ın kuş serisi üretimdeydi, Plüton ise bir gezegendi!

Palavra 2. Sürümlere akla yatkın isimler vermek:

Sürüm ismi politikalarının hâlâ en kötüsünün Windows'larda olduğunu belirtelim. Evet, Microsoft Windows'larda belirli bir sistematik adlandırmaya sahip ama bu pazardaki kullanıcı beklentisini karşılamıyor. Elimizde Windows 3.1, 95, NT, 98, 2000, Me, XP, Vista ve 7 var ama hangisi mükemmel bir his veriyor? Ubuntu'nun 7.10, 8.04, 8.10, 9.04 sürümleri ya da Pardus'un 2008, 2009, 2009.1 sürümleri çok daha anlaşılır olsa gerek.
Seviyeyi biraz düşür Microsoft! Eğer Windows 7'den sonra bir sürüm çıkaracaksan Windows 8 olarak adlandır onu, "Windows Panorama" ya da "Windows SLX" şeklinde değil!

Palavra 3. İşletim sisteminin çevrimiçi yükseltilmesi:

Linux'un iyi yaptığı şeylerden biri İnternet üzerinden sürüm yükseltmeye olanak tanıması. Microsoft'un paket programları ya da setleri bunu kısa süre içinde gerçekleştirmesine izin verecek gibi gözükmüyor fakat bu yapmaları gereken ilk işlerden biri olmalı. Windows'u sürümünü yeni sürüme mi yükseltmek istiyorsun? En yakın elektronik mağazasına git, kasanın önünde bekle, ödemeni yap ve eski bilgisayarına format atmakla işe başla! Bu iş böyle olmamalı.
Bu arada, bir çuvaldız da Pardus'a geliyor. Geliştiricilerimizden hâlâ 2008 > 2009 geçiş betiğini bekliyoruz.

Palavra 4. Daha iyi bütünleşik web uygulamaları:

Eğer Microsoft, Linux ve Mac OS X sistemlerden bir şey öğrenecekse, bilgisayar kullanıcılarının web uygulamalarına takıntılı olduklarını ve Facebook ve Twitter'da işlevsellik için her şeyi yapacaklarını bilmeli...
KDE geliştiricileri İnternet üzerinden veri aktarımı sağlayan bütünleşik Plasma teknolojilerini geliştirdi ve şu anda tüm modern Linux dağıtımları sahip bu yapıya. Pazar payı yüzde 2-3 civarında olmasına karşın Linux kullananların sesi çok daha fazla çıkıyor sosyal ağlarda. Windows 7'nin widget uygulamaları insanların ilgisini çekmede diğerleri kadar etkili olacak mı? Microsoft'un bunu yapmaya ihtiyacı var.

Palavra 5. Açık kaynak kodlu geliştirme ortamlarını desteklemek:

Microsoft, geliştirme ortamları ve standartlara verdiği destekte epey bir yol katetti. Windows 7 ve önceki sürümlerin bunu bir adım daha ileriye götürmelerini görmeyi arzu ediyoruz.
Microsoft'un standartları desteklemeyen eski tarayıcıları, artık Microsoft için de büyük bir dert kaynağı. Örnek mi? Internet Explorer 5.5 harikası olan kimi kamu siteleri, XP uyumluluk modu olmaksızın Windows 7'de çalışmayacak!

Palavra 6. Taşınabilir araçlar için hafiflemek:

Son bir yıl içerisinde Linux netbook ve akıllı telefonlardaki artış Microsoft'u gelecek nesil Windows'larda hafifletme yapması için harekete geçirdi. Netbooklar için "biçilmiş kaftan" olduğu söylenen Windows 7; en az 1 GB RAM, 16 GB disk alanı ve 128 MB'lık ekran kartı istiyor! 64 bit sürüm için 1 GB RAM ve 4 GB disk alanı daha eklemeniz gerekiyor. XP Uyumluluk moduna da sahip olmak istiyorsanız, bunun için ayrıca 1 GB RAM'a daha ihtiyaç var... Şaka gibi değil mi?
Windows 7'nin Windows XP'yi unutturacak şekilde hafifletilmiş olması, birkaç yıl önce Vista'nın en hızlı işletim sistemi olduğunun iddia edilmesi gibi, büyük bir balon... :)

Palavra 7. Daha iyi, daha fazla donanım desteği vermek:

Linux ile ilgili en büyük yanılgı, Linux'un kısıtlı bir donanım desteği olduğu. Aslında, Linux çekirdeği diğer tüm sistemlerden daha fazla donanım desteğiyle geliştiriliyor. Eğer bir donanım çekirdek tarafından destekleniyorsa, Linux ile çalışma şansı çok yüksek. Halbuki, Windows hâlâ, insanların satın aldıkları ürünlerden bekledikleri işlevselliği sağlamaları için karmaşık kurulum CD'lerine ve İnternet'ten indirilecek güvensiz sürücülere güveniyor. Windows 7'nin, donanım desteğini işletim sistemiyle bütünleştirmek için Linux ve Mac OS X gibi atılgan ve girişken olmaya ihtiyacı var.
Görüldüğü gibi dünyayı daha güzel bir yer yapmak için Windows 7'nin Linux'ten öğrenebileceği 7 şeyi belirttik. 7'den daha fazlası, daha iyisi için önerilerinizi belirtmekten kaçınmayın ve Windows 7'den sonraki işletim sistemi için yıllarca beklemeyin.
Şimdiden "daha iyi olanı" kullanın...
Kaynak=http://www.ozgurlukicin.com/haber/windows-7ye-7-oneri/
Edit=Bu yazı kesinlikle benim değildir herkes tarafından yanlış anlaşılmaktadır

Benim cevaplarım
Cevap 1-)Çok komik tabikide daha geç sürümü seçerim çünkü sürekli format yada yükseltme istemem.
Cevap 2-)Bu da çok komik şimdi Pardus'e ad bulamıyorlar.Hemen Microsoft'u karalıyorlar.Microsoft ad vermekte çok haklı Windows 7'den sonraki sürümün adının Windows 8 olmasını kim ister parmak kaldırsın:D
Cevap 3-)Bu konuda haklılar bir şey diyemem.
Cevap 4-)Burda da haklılar
Cevap 5-)Açık kaynak koda hiç gerek yok kapalı kaynakta memnunum tabi sizi bilemem
Cevap 6-)Normal bir durum şaşmaya gerek yok bu arada XP modu destekleyen bir netbook işlemcisi var mı acaba:D Ve kullanıcılar netbookları sadece döküman açma alma ve gönderme için kullanıyor.İçinde program kullanıcak halleri yok:D
Cevap 7-)Daha fazla donanımmış gerek yok bende gider uyumlu bir donanım alırım.Çünkü Windows 7 2009 da çıktı

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşım öncelikle çok yanlış bir başlık seçmişsin ne demek palavra insan işine yarayan işletim sismini kullanır. Merak ediyorum doğrusu hayatında linux türevlerinden birini kullandım mı yada kullandıysan küp döndürmekten başka yaptığın bir şey varmı eğer gerçekten bir eleştri yazısı yazacaksan işletim sistemleriyle ilgili at gözlüklerini çıkararak bak olaya. Sana linux için olumlu yönde değil 7, 77 tane sayabilrim eğer şu kırmızı yzılarla yazılmış cevap dediğin cümlelere de cevap istiyorsan memnuniylet yazarım

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bu güzel yazı için teşekkürler. Böylece 7 adımda, Linux'ün Win7'ye nasıl 7 çektiğini görmüş olduk. :)

0.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
içeriğin başlıkla hiçbir ilgisi yok resmen dübürden sallama.
içerikte linux övülüyor.madem linux u övüyorsun nenden böyle bir başlık koydun

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Allah adamı cahil etmesin:)

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Çok bilinçsiz kullanıcı gördüm ama senin yerin ayrı :tongue:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
1. Daha sık sürüm yayımlamak:

Microsoft'un en büyük düşmanı, uzun süren sürüm yayınlama döngüsü. Linux yayımcıları ise tam tersi, yani sık sık sürüm çıkarıyorlar. Sizce kullanıcının ilgisini hangisi çeker? Sekiz yıllık Windows XP mi yoksa her altı ayda bir güncellenen diğeri mi? Taze ürün taze pazar demektir ve Microsoft da bunun farkında olmalı.
Sekiz yılın ne demek olduğunu şöyle anlatalım. Windows kullanıcılarının yüzde 60'ının hâlâ kullandığı işletim sistemi yani Windows XP çıktığında; Bülent Ecevit hâlâ başbakan, 20 milyonluk banknotlar piyasaya yeni çıkmış ve Tofaş'ın kuş serisi üretimdeydi, Plüton ise bir gezegendi!

--------

Buna kesinlikle katılmıyorum...
Düşünsenize her yıl en az iki kere sürüm yükseltmek için ücret ödediğinizi...
Micrsosoft babasının hayrına yapmıyor bu işi para için yapıyor...
Sene de 2 tane yeni sürüm çıkarsa bunları beleş mi dağıtacak?

Eksik varsa zaten bunları service pck ler ile kapatıyor...
Saçma bir yorum olmuş...

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
daha başlıktan kaybetmiş "Linuxçuların Palavlarları" :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Bu güzel yazı için teşekkürler. Böylece 7 adımda, Linux'ün Win7'ye nasıl 7 çektiğini görmüş olduk. :)

içeriğin başlıkla hiçbir ilgisi yok resmen dübürden sallama.
içerikte linux övülüyor.madem linux u övüyorsun nenden böyle bir başlık koydun

1. Daha sık sürüm yayımlamak:

--------

Buna kesinlikle katılmıyorum...
Düşünsenize her yıl en az iki kere sürüm yükseltmek için ücret ödediğinizi...
Micrsosoft babasının hayrına yapmıyor bu işi para için yapıyor...
Sene de 2 tane yeni sürüm çıkarsa bunları beleş mi dağıtacak?

Eksik varsa zaten bunları service pck ler ile kapatıyor...
Saçma bir yorum olmuş...

daha başlıktan kaybetmiş "Linuxçuların Palavlarları" :D
Başlığım çok doğru arkadaşlar.Kırmızı yazılar öbür yazılara cevap olarak yani.Bu arada penguin benim yazımda Linux değil Windows 7'nin Linux'a 7 çaktığını anlatıyor.

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Walla ilk başta şaka olduğunu sandım ama arakdaş harbiden ciddiymiş söylediklerinde ama yinede doğru anlamışmıyım diye tekrar sorayım. Windows linux türevlerinden daha mı iyi diyorsun yani

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
linux'u bilmeyen cahillerin linux hakkında yorum yapması beni sinirlendiriyor

1-)Çok komik tabikide daha geç sürümü seçerim çünkü sürekli format yada yükseltme istemem.
linux'un cooker sürümünü kullanırsın sen de, format gerektirmeden güncellemelerle her yeni sürüme otomatik terfi eder ancak stabilite sorunları ihtimali olduğundan şirketler tercih etmiyor ama normal kullanıcılar için hiçbirşey farketmez linux'un en yamuk hali windows'un en stabil halinden daha iyi çünkü

2-)Bu da çok komik şimdi Pardus'e ad bulamıyorlar.Hemen Microsoft'u karalıyorlar.Microsoft ad vermekte çok haklı Windows 7'den sonraki sürümün adının Windows 8 olmasını kim ister parmak kaldırsın
linux pardus'tan ibaret değil 250 çeşit linux sürümü var, distrowatch.com'dan takip edebilirsin, zaten isim olayı çok da önemli değil bize ne ne istiyorlarsa onu versinler ama windows her 6 ayda bir sürüm çıkarsaydı isim karmaşasından dolayı herkes bundan şikayet ederdi adım gibi eminim

5-)Açık kaynak koda hiç gerek yok kapalı kaynakta memnunum tabi sizi bilemem
sana tek bir cümle söyleyeyim, itunes yüklediğin zaman antivirus programlarını falan silebilirsin, çünkü bilgisayarına en babasından 10 virüs yükledin, bonjour programından tut da itunes'un bütün servisleri senden izin almadan bilgisayarında değişiklik yapıyorlar, dns'ni değiştiriyor sistem bilgilerini otomatik gönderiyor, sistemini takibe alıyor, sanki bilgisayarı ipod için kullanıyormuşuz gibi gereksiz yere işlemci ve ram harcıyor
açık kaynak kodlu rakibi atunes'u gördükten sonra ölsem geçmem, ayrıca olur da birgün apple batarsa itunes biter ancak atunes'un şirketi batsa bile diğer kullanıcılar ve şirketler açık kaynak kodlu olduğu için geliştirmeye devam edecektir, açık kaynak asla ölmez

6-)Normal bir durum şaşmaya gerek yok bu arada XP modu destekleyen bir netbook işlemcisi var mı acaba:D Ve kullanıcılar netbookları sadece döküman açma alma ve gönderme için kullanıyor.İçinde program kullanıcak halleri yok:D
düşün ki sadece bir kereliğine program kullanman gerekli acilen, yanında masaüstün ya da dizüstün yok ve durum acil program kullanman gerekli, program da zor kasılı tiplerden işte o zaman anlarsın durumun vahimiyetini, çünkü netbook için özel linux sürümleri netbook'unu uçururken sen sürünürsün

7-)Daha fazla donanımmış gerek yok bende gider uyumlu bir donanım alırım.Çünkü Windows 7 2009 da çıktı
2009'da aldığın donanım 3 yıl sonra sana yetersiz gelecektir ancak linux daha hızlı olmasına rağmen şaşırtıcı biçimde daha az donanım istediğinden en az 7 yıl yeter sana
bugün paran olabilir ancak birkaç yıl sonra ekonomik durumunun ne olacağını kimse bilemez

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Walla ilk başta şaka olduğunu sandım ama arakdaş harbiden ciddiymiş söylediklerinde ama yinede doğru anlamışmıyım diye tekrar sorayım. Windows linux türevlerinden daha mı iyi diyorsun yani
Evet tam okursanız kesinlikle anlıyacaksınız içerisinde karışık bir şey yoktur.İnternette bulunan bir yazıya cevap niteliğinde yazılmıştır.Cevap ise kırmızı renkli siyah renkli olan yazı cevap verdiğim yazıdır.
linux'u bilmeyen cahillerin linux hakkında yorum yapması beni sinirlendiriyor

linux'un cooker sürümünü kullanırsın sen de, format gerektirmeden güncellemelerle her yeni sürüme otomatik terfi eder ancak stabilite sorunları ihtimali olduğundan şirketler tercih etmiyor ama normal kullanıcılar için hiçbirşey farketmez linux'un en yamuk hali windows'un en stabil halinden daha iyi çünkü

linux pardus'tan ibaret değil 250 çeşit linux sürümü var, distrowatch.com'dan takip edebilirsin, zaten isim olayı çok da önemli değil bize ne ne istiyorlarsa onu versinler ama windows her 6 ayda bir sürüm çıkarsaydı isim karmaşasından dolayı herkes bundan şikayet ederdi adım gibi eminim

sana tek bir cümle söyleyeyim, itunes yüklediğin zaman antivirus programlarını falan silebilirsin, çünkü bilgisayarına en babasından 10 virüs yükledin, bonjour programından tut da itunes'un bütün servisleri senden izin almadan bilgisayarında değişiklik yapıyorlar, dns'ni değiştiriyor sistem bilgilerini otomatik gönderiyor, sistemini takibe alıyor, sanki bilgisayarı ipod için kullanıyormuşuz gibi gereksiz yere işlemci ve ram harcıyor
açık kaynak kodlu rakibi atunes'u gördükten sonra ölsem geçmem, ayrıca olur da birgün apple batarsa itunes biter ancak atunes'un şirketi batsa bile diğer kullanıcılar ve şirketler açık kaynak kodlu olduğu için geliştirmeye devam edecektir, açık kaynak asla ölmez

düşün ki sadece bir kereliğine program kullanman gerekli acilen, yanında masaüstün ya da dizüstün yok ve durum acil program kullanman gerekli, program da zor kasılı tiplerden işte o zaman anlarsın durumun vahimiyetini, çünkü netbook için özel linux sürümleri netbook'unu uçururken sen sürünürsün

2009'da aldığın donanım 3 yıl sonra sana yetersiz gelecektir ancak linux daha hızlı olmasına rağmen şaşırtıcı biçimde daha az donanım istediğinden en az 7 yıl yeter sana
bugün paran olabilir ancak birkaç yıl sonra ekonomik durumunun ne olacağını kimse bilemez
Saygı duyuyorum senin görüşündür.Ben kendi görüşümü belirttim savaş yapmıyoruz sinirlenmeye gerek yok.Şunu unutmamak gerek Windows olmasa Linux'ta kaynağını kapatır.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Aynen. :)

ALMİ, sen cidden Microfost için filan mı çalışıyorsun? Bunu ciddi olarak soruyorum. :)

Hayır yani, başlığa bakıp da içeriği tahmin etmeye çalıştım. Şöyle bir şey bekliyordum:

"Linux'çular, Windows 7'de çok önemli bir açık buldu!!!"

Ama aslındaaa...

"Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, bunun doğru olmadığı, tamamen Linux'çuların uydurması olduğu belirtildi."

Fakat yazıyı okuyunca hayal kırıklığıyla karışık bir gülümsemeye sahip oldum sayende. :)

Ben de sana cevap yazayım. 7 adımda ALMİ nasıl m.rs edilir?

1-) Daha sık sürüm yayımlamak demek her sürümde sıfırdan sistem kurmak anlamına gelmiyor. Lütfen bunun ayrımını yapalım. :) Her yeni sürüm demek, daha güvenli ve istikrarlı bir işletim sistemi demek. E senin bunu Windows'tan bilmen lazım ya. :) Misal, Vista'dan Windows 7'ye geçiş.

2-) "Pardüs" değil, "Pardus". :) Biz isim versek ne oluyor ki? Siz okuyamıyorsunuz. :D Buna başka yorum yapmak istemiyorum. :)

3-) Çuvaldızın ucu sana bakmış, ne güzel! :)

4-) :) Ey Facebook! Sen nelere kadirsin. :)

5-) Efendi olmak varken köle olmayı seçiyorsan, bizim için de sorun yok. :)

6-) Bir işletim sistemi yazıyorsan, o işletim sistemi kullanıcıların bir şeyi nasıl kullanabilecekleri üzerine kurulmuş teorilerle yazılmamalı! Belki de ben işim gereği netbook kullanmak zorundayım. Ve yine işim gereği XP modu destekleyen ve 64-bit Windows 7 kurulu bir sisteme ihtiyacım var?

7-) Şu son lafından sonra sana diyecek bir şeyim kalmamış gibi görünüyor. Enayi olmayı seçmek böyle bir şey olsa gerek. :) (Lafım meclisten dışarııı!)

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bu arada penguin benim yazımda Linux değil Windows 7'nin Linux'a 7 çaktığını anlatıyor.

Dediğine katılıyorum, çakılma konusunda windows'lar en kötü Linux'e 7 çakar. Çakılmaktan başka bir işe yaramıyor zaten bu windows'lar. Aslında ismi Çakıldows olsa daha iyi olurmuş.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
zaten genel anlamda windowsçular ile linuxçülerin yorumlarına bakıyorum
sadece bu forumda değil her yerde

örnek linuxçü detaylarla açıklamaya çalışır, karşısındakinin anlayabilmesi için az çok derin bilgilere girer, örnekler verir, kibar yazar, yenildiği konuları da kabullenir

örnek windowsçu
windows linux'e çakar abi, win7 linux'u ezer geçer, linux neymiş windows forever gibi sanki futbol takımı destekler gibi bir bilgi içermeyen, bir karşılaştırma ya da örnek vermeyen cahilce yorumlar yazar(örnek eski ben) daha sonra linux'e geçince braveheart'daki william wallace gibi özgürlüük diye bağırır:D yanlış yaptığını sonradan anlar

0.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Winzortçular HapS'ı arıyorlar.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
zaten genel anlamda windowsçular ile linuxçülerin yorumlarına bakıyorum
sadece bu forumda değil her yerde

örnek linuxçü detaylarla açıklamaya çalışır, karşısındakinin anlayabilmesi için az çok derin bilgilere girer, örnekler verir, kibar yazar, yenildiği konuları da kabullenir

örnek windowsçu
windows linux'e çakar abi, win7 linux'u ezer geçer, linux neymiş windows forever gibi sanki futbol takımı destekler gibi bir bilgi içermeyen, bir karşılaştırma ya da örnek vermeyen cahilce yorumlar yazar(örnek eski ben) daha sonra linux'e geçince braveheart'daki william wallace gibi özgürlüük diye bağırır:D yanlış yaptığını sonradan anlar
Dikkat edersen ben Linux iyi olduğu konuları kabullendim

"2-) "Pardüs" değil, "Pardus". :) Biz isim versek ne oluyor ki? Siz okuyamıyorsunuz. :D Buna başka yorum yapmak istemiyorum. :)"
Yazımın hiç bir yerinde Pardüs yazmıyor:D
Örnek olarak da klasik Linuxcular Winzord,Microfost gibi gerizekalıca isimler kullanır.Ama Windowsçular gerçek ismiyle ifade eder.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Biri çıktı Windows'un artıları diye konu açtı sonra biri Linux'un artıları diye konu açtı şimdi de bu. Forumdaki İşletim Sistemi Savaşları iyice kızıştı :D :D

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ALMİ sen zaten bu yüzden windowsçu değilsin
potansiyel bir linux'çüsün ama farkında değilsin
matrix'e hapsolmuşsun
:D

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Windows 2000'e de 2000 öneri bekliyoruz kendilerinden.

Önerebileceklerse Windows XP'ye de XP öneri rica ediyoruz.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Dikkat edersen ben Linux iyi olduğu konuları kabullendim

"2-) "Pardüs" değil, "Pardus". :) Biz isim versek ne oluyor ki? Siz okuyamıyorsunuz. :D Buna başka yorum yapmak istemiyorum. :)"
Yazımın hiç bir yerinde Pardüs yazmıyor:D
Örnek olarak da klasik Linuxcular Winzord,Microfost gibi gerizekalıca isimler kullanır.Ama Windowsçular gerçek ismiyle ifade eder.

Yazıda "Pardüs" yazmıyor. Sen "Pardus'e" yazmışsın. :)

Biri çıktı Windows'un artıları diye konu açtı sonra biri Linux'un artıları diye konu açtı şimdi de bu. Forumdaki İşletim Sistemi Savaşları iyice kızıştı :D :D

"Linux'un artıları" konusunu Tony Almeida 16'sında açmış. Bugün değil.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
windows'un artıları konusu bu değil
onu başka biri açtı :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Yazıda "Pardüs" yazmıyor. Sen "Pardus'e" yazmışsın. :)

"Linux'un artıları" konusunu Tony Almeida 16'sında açmış. Bugün değil.
Ben Windows'un artıları konusunu gerçekten ama gerçketen o konuyu görmeden açtım ama görseydim yine açardım
Windows 2000'e de 2000 öneri bekliyoruz kendilerinden.

Önerebileceklerse Windows XP'ye de XP öneri rica ediyoruz.
Militarist çok saol beni karambole almışlarda biraz rahatladım:D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Yazayım mı 2000 tane madde?

Ben de öyle dediğini söylemedim. :D
Hadi yaz 2000 tane maddede göreyim
Ben de bugün açıldı demedim zaten.
http://forum.shiftdelete.net/windows-7/108416-windowsun-artilari.html yine açan Almi
Linux'un artıları (http://forum.shiftdelete.net/isletim-sistemleri/108424-linuxun-artilari.html) konusu Windows'un artıları konusundan bir saat sonra açılmış Almi'nin görememesi normal :D
Gerçekten görmedim ama.Ben direk Windows 7 konusuna dalıyordum.Zaten Windows'un Eksileri diye bir konumda var