Linux,Ubuntu ve .exe desteklemeyen bir çok PC için EBA Canlı Ders

Bu konuyu okuyanlar

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Selamlar,iyi sabahlar :)

Bugün sizlere Linux Mint vb. sistemler için nasıl Canlı Derslere girebileceğinizi anlatacağım. İYİ OKUMALAR.

Öğrenci iseniz bu yazının üstündeki adresteki kodların tümünü seçip kopyalayınız. ( PC yi her açıp kapattığınızda Kopylama sıfırlanacağı için bir Metin Belgesi oluşturup içine atın (KODLARI ADRESİ DEĞİL) bu sayede her seferinde internet sayfasına girmenize gerek kalmaz.)
Öğretmen iseniz bu yazının üstündeki adrese gidip hepsini kopyalayın . Sonrası öğrenci işlemleriyle aynı.
Uygulama mağazasından veya ZOOM sitesinden zom zomu indirin. :)

1.EBA'ya her zamanki gibi giriş yapın.
2.15 dk veya daha az süre kala girerseniz EBA'ya daha garanti olur!
3.Sağ tık yapın inceleye basın.
4. Consola sekmesine gelin aşağıda yazı yazmak için bir yer olacak. İşte oraya gelip(kodu kopyaladıysanız) CTRL +V yapınız.
5. Dersiniz başladıysa olur bu yöntem başlamadıysa hata verir ders başladığında yapınız.
6.Sizi başka ZOOM ile ilgili bir sayfaya atacaktır ve bir uygulama açmak isteyecektir. Tamam deyiniz iki kere isterse iki kerede izin veriniz.
7. Zoom hesabınızla bağlandıysanız bile büyük ihtimalle hesapsız girecektir.( NET BİLGİ DEĞİL)
Tadaaaa dersiniz başladı iyi dersler.

UYARILAR!!!!!

Zoom ile girildiği için ders saatiniz girilmedi olarak gözükebilir bunu deneyiniz ders saatiniz gözükmüyorsa öğretmenle iletişime geçip durumu bildirin.
Zoom ile girildiği için ek özellikler olacak ve Türkçe Karakterler gözükmeyecektir.
Ben anlatımımı Google Chrome ' ye göre anlattım farklı tarayıcılarda konsol farklı şekilde açılmaktadir. Bunu internetten araştırınız.
Sağ tık yaptınığınızda İNCELE gelmiyorsa CTRL+SHİFT+I VEYA İ YAPINIZ (Chorme için)
KAYNAKLAR
github.com
En basit bir şekilde anlatmaya çalıştım. FAKAT yine biraz karıştı.

Son düzenleyen moderatör:

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Selamlar,iyi sabahlar :)

Bugün sizlere Linux Mint vb. sistemler için nasıl Canlı Derslere girebileceğinizi anlatacağım. İYİ OKUMALAR.

Öğrenci iseniz bu yazının üstündeki adresteki kodların tümünü seçip kopyalayınız. ( PC yi her açıp kapattığınızda Kopylama sıfırlanacağı için bir Metin Belgesi oluşturup içine atın (KODLARI ADRESİ DEĞİL) bu sayede her seferinde internet sayfasına girmenize gerek kalmaz.)
Öğretmen iseniz bu yazının üstündeki adrese gidip hepsini kopyalayın . Sonrası öğrenci işlemleriyle aynı.
Uygulama mağazasından veya ZOOM sitesinden zom zomu indirin. :)

1.EBA'ya her zamanki gibi giriş yapın.
2.15 dk veya daha az süre kala girerseniz EBA'ya daha garanti olur!
3.Sağ tık yapın inceleye basın.
4. Consola sekmesine gelin aşağıda yazı yazmak için bir yer olacak. İşte oraya gelip(kodu kopyaladıysanız) CTRL +V yapınız.
5. Dersiniz başladıysa olur bu yöntem başlamadıysa hata verir ders başladığında yapınız.
6.Sizi başka ZOOM ile ilgili bir sayfaya atacaktır ve bir uygulama açmak isteyecektir. Tamam deyiniz iki kere isterse iki kerede izin veriniz.
7. Zoom hesabınızla bağlandıysanız bile büyük ihtimalle hesapsız girecektir.( NET BİLGİ DEĞİL)
Tadaaaa dersiniz başladı iyi dersler.

UYARILAR!!!!!

Zoom ile girildiği için ders saatiniz girilmedi olarak gözükebilir bunu deneyiniz ders saatiniz gözükmüyorsa öğretmenle iletişime geçip durumu bildirin.
Zoom ile girildiği için ek özellikler olacak ve Türkçe Karakterler gözükmeyecektir.
Ben anlatımımı Google Chrome ' ye göre anlattım farklı tarayıcılarda konsol farklı şekilde açılmaktadir. Bunu internetten araştırınız.
KAYNAKLAR

github.com
Çok iyi bir yazı olmuş ama ben hiç linux kullanan görmedim kullanan varmı ya?

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
BEN :D Ama tabii ki Dual Boot ile.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ben biraz merak ettim linux nasil bir sistem işiniz yoksa bir arayüz atar mısınız
maxresdefault.jpg

cinnamon.png

gnome-applications-screen-wide.jpg

Hocam bu fotoğraflar ve çoook daha nicesi var. İstediğiniz Linux işletim sistemine bakıp desteklediği arayüzleri bulabilirsiniz. Öyle daha iyi anlarsınız çünkü hepsi hepsini desteklemiyor.