Linux sorunlari

Bu konuyu okuyanlar

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni aldıgım pc uzerınde vısta kurulu bırsekılde geldı ve lınx tabanlı bır ısletım sıstemı kurmaya karar verdım ılk pardusu kurdum ama ses kartının drıverınde hata verıyor ve bunu nasıl duzeltecegımı bılmıyorum.daha sonra ubuntu kurdum sanırım oda mp3 lerı desteklemıyor ınternetten bırkac mp3 player ındırdım eve gıdıp denedıgımde onlarda calısmadı lınux konusunda bılgısı olan yardımcı olabılır mı (A)

nitch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hangi müsic playeri kullanyosun ubunutu da?

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Exaile mp3 player dıye bırsey kurmaya calıstım ama calısmadı

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ubuntuda her türlü müzik ve videoyu izleyebilirsin ama ya codec'leri yüklemedin ya da güncelleştirmeleri yapmayı unuttun.
Önce automatix kur, sonra automatix içindeki multimedia codec'lerini kur.Sonra mp3 keyfini yaşa :)

such

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu 7.04 Rhythmbox ile mp3 çalmak istediğimde kendisi gerekli kod çözücülerin makinada kurulu olmadığını ama istersem kurulabileceğini söylemişti.

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek yapmanız gereken iş çokluortam kodeklerini kurmak bunun için şu komut yeterli olur:
Kod:
sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base \
gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse \
gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse libxine-extracodecs w32codecs

kopyala/yapıştır ile konsola gönderin bu komutu.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu gibi codec'ler hem kendi program ekle/kaldırın da, hem de automix ile kolayca yükleyebilirsiniz. (tabi kod ile uğraşmak istemiyorsanız)