Linux mint sadece güvenli modda açılıyor.Yardım edin

Bu konuyu okuyanlar

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
linux mint 20nin en son versiyonunu indirmiştim.Ancak açılmadı.Başlama logosunu geçtikten sonra büyük logoda kalıyor ama açılmıyor bir türlü.Güvenli modda direk açılıyor.Aslinda windows xp veya 7 ye geçicektim.(xpye geçmemin nedeni linuxtan kurtulmak ordan windows 10 veya 7 ye dönebilirim diye)Windowsta silindi.Ne uapmam gerek

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4 gb ram
intel i5
ekran kartı intelin kendi ekran kartı intel hd graphickmi ne bilmiyorum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama eğer sistem gereksinimlerim yetmeseydi güvenli modda açılmazdı diye düşünüyorum

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
şuanda boot menusune girdim sorularınızı dhaa rahat yanıtlayabilmek için.işlemcimin tam modeli İntel(R) Core(TM) İ5-3230M CPU @ 2.60Ghz

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hata bazı sorunlarla karşılaştık diyor

size ulaşabileceğim bir yer verirseniz ordanda atabilirim isterseniz

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
boot menude 1333 MHz yazıyor ama windowsta bir programda baktığımda 665 mhzmi ne yazıyordu.Yani 665 mhz ile çalışıyor olabilir

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bekliyorum

linux mint normal olarak açınca düz logoda kalıyor.Orada Ctrl + alt + f1 e basınca "Login Mint 20 Ulyana yusufcanyurt-empty tty1
yusufcanyurt-empty login: " yaziyor burda login kismina ne yazarsam yazayim password kismi aciliyor ve o kisma hicbirsey yazilmiyor

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
bekliyorum

linux mint normal olarak açınca düz logoda kalıyor.Orada Ctrl + alt + f1 e basınca "Login Mint 20 Ulyana yusufcanyurt-empty tty1
yusufcanyurt-empty login: " yaziyor burda login kismina ne yazarsam yazayim password kismi aciliyor ve o kisma hicbirsey yazilmiyor
UEFI olarak Windows 10 USB'ye yazdırıp kurun. :)

bekliyorum

Discord'tan yardımcı olabilirim. :) Elinizde başka bir bilgisayar var mı? :)

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
elimde bir tane usb var.ondada linux var.Boot menuden usb secip baslatinca menu geliyor.Start linux veya start linux guvenli mod vs. ama boot menuden usbyi degilde digerini secince eger guvenli modfa acilirsa usb belki gozukur rufusta.O sayede bende kurabilirim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
elimde bir tane usb var.ondada linux var.Boot menuden usb secip baslatinca menu geliyor.Start linux veya start linux guvenli mod vs. ama boot menuden usbyi degilde digerini secince eger guvenli modfa acilirsa usb belki gozukur rufusta.O sayede bende kurabilirim
Rufus'u Wine ile mi açacaksınız?

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
dediğim gibi usb takılıykrn güvenli modda bilgisayari açıp kullanabilyorum.Wine ile rufus açabiliyorum.Ama usb gözükmüyor.

başka türlü açılmıyor

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
dediğim gibi usb takılıykrn güvenli modda bilgisayari açıp kullanabilyorum.Wine ile rufus açabiliyorum.Ama usb gözükmüyor.

başka türlü açılmıyor
Ona gerek yok. Windows yazdıracaksanız USB'yi GPT FAT32 olarak biçimlendirin. Daha sonra Windows Vista ve üzeri Windows ISO'sunu bağlayıp içini komple USB'ye atmanız yeterli. :)
Ben artık böyle yapıyorum yani Rufus'u bıraktım denebilir. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
rufusu sitesinden exe olarak indiriyorum.Ayarlarından exeyede izin veriyorum ama dosyaları açılıyor wine ile açıp kullanabiliyorum
Windows yazdıracaksan (Vista ve üzeri için geçerli) dediğimi yap. Teamviewer yükle ben hallederim. :)

yusufcanyurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
biraz daha basit anlatabilirmisiniz?Pek anlamadimda :)

Windows yazdıracaksan (Vista ve üzeri için geçerli) dediğimi yap. Teamviewer yükle ben hallederim. :)
tamam ama güvenli modda olurmuki? ayrıca güvenli modun sanırım indirme siniri var

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,966
biraz daha basit anlatabilirmisiniz?Pek anlamadimda :)

tamam ama güvenli modda olurmuki? ayrıca güvenli modun sanırım indirme siniri var
Güvenli modda internet varsa sıkıntı yok. :)