Linux Mint 12 “Lisa” Kararlı Sürüm Yayınlandı!

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Benim de ekran kartı nvidia geforce 7200 se/7300 gs Mint bana kendisi driver önerdi kur diye, tamam kuralım dedim önerilen driveri seçtim, yeniden başlattım bilgisayarı baktım ekran donmuş sadece masaüstünü görüyorsun bi de imleci oynatabiliyorsun :)

Sende de olabilir yani haberin olsun :D

Sonra mint forumundan yardım aldım şu şekilde kurdurdu driveri

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

anlattığın donma olayını ubuntu 11.10 da yaşamıştım. ne yaptıysam düzelmedi, en sonunda ubuntuyu çökermiştim :D bende kurtuldum bilgisayarda :D eğer mint 12 de de böyle bir sorun yaşayacaksak hiç başlamayalım.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben bu şekilde kurduktan sonra düzeldi işte sen de böyle kurarsan sorun olmaz heralde :D

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu kodu ubuntud'da denemiştim işe yaramadı :D yarın akşama kadar beklerim (daha doğrusu bu gün akşama kadar:D) eğer net bir cevap gelmezse yapacak bişi yok mecbur kendimiz deneyip göreceğiz.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Linux Mint 12'yi dun bilgisayara kurdum. Gnome 3'un kisitlamlarini bir nebzede olsa delmis. Ama ilk gun izlenimlerime gore kararli calismiyor. Mesela bazen donuyor. Cd calarken gereginden fazla ses cikariyor. Biraz hayal kirikligi oldu bende acikcasi. Ama normalde Gnome 3 masaustunu kullanan dagitimlar arasinda iddaali bir durus sergiledigi kesin.

Yeri burasi degil belki ama gecen gun Debian denedim. Cok hosuma gitti. Ama kullanimi zor geldi. O yuzden devam edemedim.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arkadaşalr linux mint 12 de media oynatıcılar altyazıyı bozuk gösteriyor, bir çözüm önerisi olan var mı? veya yeni bir oynatıcı da olabilir.

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşalr linux mint 12 de media oynatıcılar altyazıyı bozuk gösteriyor, bir çözüm önerisi olan var mı? veya yeni bir oynatıcı da olabilir.

VLC player yükle gayet başarılıdır.

Sonra alt yazı türü değiştirilebilmesi lazım. Fontu falan, Türkçe karakter destekleyeni bulmak gerekiyor.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Daha once Linux Mint 12'nin kararsizligindan bahsetmistim ama simdi ayni fikirde degilim. Gun gectikce daha kararli hale geliyor. Guzel sistem olmus. Gayet memnunum.

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linux mint in iso dosyasını indirdim unetbootin ile usb ye yazdım ... .şu anda yuklu win7 var bilgisayarımda 20 gb lık d: surucusunu mint için ayırdım ... kuruluma başlamadan once bilmem gereken bir şey var mı daha onceden linux yazılımlarını kullanmadım:rolleyes:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
linux mint in iso dosyasını indirdim unetbootin ile usb ye yazdım ... .şu anda yuklu win7 var bilgisayarımda 20 gb lık d: surucusunu mint için ayırdım ... kuruluma başlamadan once bilmem gereken bir şey var mı daha onceden linux yazılımlarını kullanmadım:rolleyes:

Laptop kullanıyorsan bad sector taraması yap. İso'nun MD5'ini kontrol et. Başka bir şey istemez. :)

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Laptop kullanıyorsan bad sector taraması yap. İso'nun MD5'ini kontrol et. Başka bir şey istemez. :)
ilgilendiğin için teşekkür ettim :)
md5 taraması yapıp kurdum , kurulum bitti sandım ki mint :) açılacak direk windows açıldı grub ayarlarında sorun varmış onuda forumdan yararlanarak hallettim , güncellemerli yaptım bazıları başarısız olsada , şu anki tek sıkıntı bir tarayıcıda birden fazla video açtığımda tarayıcıların zorlanması takılması vs bunu nasıl halledebilirim ? ekran kartı güncellemesini yaptım (recomended olanı )

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
ilgilendiğin için teşekkür ettim :)
md5 taraması yapıp kurdum , kurulum bitti sandım ki mint :) açılacak direk windows açıldı grub ayarlarında sorun varmış onuda forumdan yararlanarak hallettim , güncellemerli yaptım bazıları başarısız olsada , şu anki tek sıkıntı bir tarayıcıda birden fazla video açtığımda tarayıcıların zorlanması takılması vs bunu nasıl halledebilirim ? ekran kartı güncellemesini yaptım (recomended olanı )
Tarayıcının GPU kullanımını kapat. (Donanım ivmesi)