Yardım Linux kurulumu sonrası laptop açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

msgirginer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Casper g770 serisinin i7 9750h islemcili dizustu bilgisayarina sahibim. Bilgisayarda 512 gb ssd mevcut. Bilgisayara basarili bir sekilde arch linux kurdum kurulum sonrasında yeniden başlatma yaptım bilgisayar yeniden baslatildiktan sonra excalibur yazisinda takili kalmaya basladi ayni zamanda bios ekranina ulasamiyorum fakat ssdyi soktugumde bios ekranina girebiliyorum. Sadece live usb kullanarak bilgisayara erisebiliyorum, cmos sifirladim, statik elektrik bosalttim, ssdyi linuxta takarak erismeye calistim fakat sonuc alamadim.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Live USB ile açıp ssd'yi biçimlendirin

adwaita

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
125
Casper g770 serisinin i7 9750h islemcili dizustu bilgisayarina sahibim. Bilgisayarda 512 gb ssd mevcut. Bilgisayara basarili bir sekilde arch linux kurdum kurulum sonrasında yeniden başlatma yaptım bilgisayar yeniden baslatildiktan sonra excalibur yazisinda takili kalmaya basladi ayni zamanda bios ekranina ulasamiyorum fakat ssdyi soktugumde bios ekranina girebiliyorum. Sadece live usb kullanarak bilgisayara erisebiliyorum, cmos sifirladim, statik elektrik bosalttim, ssdyi linuxta takarak erismeye calistim fakat sonuc alamadim.
SSD'den dolayı sistem kilitleniyormuş. Statik elektrik boşaltıp, CMOS reset de yapmışsınız. Başka bir cihazdan SSD'yi GPT&NTFS olarak yeniden biçimlendirip tekrar deneyebilirsiniz.

msgirginer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD'den dolayı sistem kilitleniyormuş. Statik elektrik boşaltıp, CMOS reset de denemişsiniz. Başka bir cihazdan SSD'yi GPT ve NTFS olarak yeniden biçimlendirip deneyebilirsiniz.
Evet bu yöntem aklımda vardı fakat başka bir bilgisayar bulamadığım için uygulayamadım. Ayrıca kesin olarak başka bilgisayarda gözükeceğinden de emin olamadım. Bundan dolayı ek yöntemler aramaya başladım.

adwaita

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
125
İsterseniz şununla bir açmayı deneyin: Hiren's BootCD PE
Başka bir PC yerine bu da denenebilir. Eğer aynı sonucu verirse başka PC üzerinden deneme yapmak sorunu çözebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet bu yöntem aklımda vardı fakat başka bir bilgisayar bulamadığım için uygulayamadım. Ayrıca kesin olarak başka bilgisayarda gözükeceğinden de emin olamadım. Bundan dolayı ek yöntemler aramaya başladım.
Bulmanız en sağlıklısı olacak gibi, umarım sorunu çözebilirsiniz. Tahminen yazılımsal olduğu için başka bir bilgisayar sayesinde sorunu çözebileceğinizi sanıyorum.