Linux Dağıtımları ile MacBook Sorunu

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 13 inch 2020 MacBook Pro aldım. Bootcamp ile arada CS:GO atmak için Windows 10'da kurdum. GNU/Linux'ta kurmak istiyorum ama dağıtımlar klavyemi ve trackpad tanımıyor. Bu sorunu nasıl hallederim? Ses konusunda hiç bir fikrim yok. Sorunsuz boot edebiliyorum.

kozmonot02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
64
aga windows 10 kurmana gerek yoktu macbooktada oynayabilirdin

Adalbert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar 13 inch 2020 MacBook Pro aldım. Bootcamp ile arada CS:GO atmak için Windows 10'da kurdum. GNU/Linux'ta kurmak istiyorum ama dağıtımlar klavyemi ve trackpad tanımıyor. Bu sorunu nasıl hallederim? Ses konusunda hiç bir fikrim yok. Sorunsuz boot edebiliyorum.
Macbook'tan direkt cs:go oynaman daha mantıklı. CS:GO Windows,Linux ve macos destekliyor.
Hangi Linux dağıtımını kurmaya calışıyorsun

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Macbook'tan direkt cs:go oynaman daha mantıklı. CS:GO Windows,Linux ve macos destekliyor.
Tam performans almak için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ubuntu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Github tarzı yerlerde mbp kernel patch uygulanmış Ubuntu, Fedora ve Arch sürümleri buldum. Live ortamda Wi-Fi çalışmıyordu. Apple topluluk yerinde ise Ubuntu 20.10'da sorunsuz destek sağlanacağını söylediler.

Son düzenleme: