Soru Linux dağıtımımda hiç depo yok

Reaksiyon puanı
43
Linux dağıtımımda hiç depo yok ana depoları nasıl eklicem? Debain sid kullanıyorum Gnome 43.3 masaüstü ortamıyla.
Nasıl ana depoları eklicem lütfen çok kullanılan depolar ve ana depoları nasıl eklicemi gösterin?

erengore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Doğrusunu isterseniz az önce geldim bu forumun Linux bölümüne.

Ben sorunuzun cevabını bilmiyorum pek Debian kullanmak istemedim ancak zaten bence siz de kullanmayın. Ben Arch Linux kullanıcısıyım. Sistemin her şeyini yönetebilmekten tutun birçok eşsiz şeyi Arch size sunarken Debian'a bağlı kalmak pek hoş değil. AUR ve alternatif AUR sağlayıcıları ile çok rahat paket de kurabiliyorsunuz. Şimdilik EndeavourOS kullanıyorum Arch kurmaya üşendim ama eğer vaktiniz varsa Arch kurmanızı öneririm. Hem geliştirir sizi. Pek bir şey yok zaten kurmaya.

EndeavourOS dizaynım ve Neofetch: (ZSH kullanıyorum bu arada soracak olursanız.)
1678915210976.png

RAM kullanımına aldırış etmeyin arkada oyunlar ve programlarım epey açık.Boşta 875MB RAM yiyor startup'ta.

Reaksiyon puanı
43

Ben sorunuzun cevabını bilmiyorum pek Debian kullanmak istemedim ancak zaten bence siz de kullanmayın. Ben Arch Linux kullanıcısıyım. Sistemin her şeyini yönetebilmekten tutun birçok eşsiz şeyi Arch size sunarken Debian'a bağlı kalmak pek hoş değil. AUR ve alternatif AUR sağlayıcıları ile çok rahat paket de kurabiliyorsunuz. Şimdilik EndeavourOS kullanıyorum Arch kurmaya üşendim ama eğer vaktiniz varsa Arch kurmanızı öneririm. Hem geliştirir sizi. Pek bir şey yok zaten kurmaya.

EndeavourOS dizaynım ve Neofetch: (ZSH kullanıyorum bu arada soracak olursanız.)
Ekli dosyayı görüntüle 180479
RAM kullanımına aldırış etmeyin arkada oyunlar ve programlarım epey açık.Boşta 875MB RAM yiyor startup'ta.
Bende Arch Linux kullanmayı düşünüyorum ama apt paket yöneticisinin komutlarını falan iğce öğrenmişdim şimdi tekrar pacma ve aur'u öğrencem.

Reaksiyon puanı
43

Ekli dosyayı görüntüle 180479
Arch Linux yükldeim mağaza yok gnome yazılım merkezi yükledim çalışmadı nasıl düzeltcem?