Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Elbette yapabilirsiniz biraz gimp / photoshop bilginiz varsa tabii.
Ps biliyorum yeterli seviyede. Ama ikonların yazılım kısmını nasıl hallederim bilmiyorum.
En iyisi bir tane ikon paketi indirip ikonları değiştireyim. :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Tam 10 yıl boyunca desteklenecek olan Ubuntu 20.04 LTS sürümü geliyor... Ubuntu release cycle | Ubuntu
18.04'de de 10 yıl destek vardı sanki (5 yıl standart + 5 yıl ESM) .

Serverlarda veya endüstriyel cihazlarda kurulu bir linux 10 yıl kullanılabilir ancak Ubuntu ağırlıklı olarak son kullanıcıya hitap ettiğinden 10 yıl destek biraz ilginç.

Linux kullanıcıları genelde ayran gönüllüdür ve çıkan her sürümü denemek isterler. Kurduğu linux masaüstünü 10 yıl değiştirmeden kullanan var mıdır ki?

Bu arada 10 yıl destek çok iyi bir uygulama, karşı değilim yanlış anlaşılmasın.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
18.04'de de 10 yıl destek vardı sanki (5 yıl standart + 5 yıl ESM) .

Serverlarda veya endüstriyel cihazlarda kurulu bir linux 10 yıl kullanılabilir ancak Ubuntu ağırlıklı olarak son kullanıcıya hitap ettiğinden 10 yıl destek biraz ilginç.

Linux kullanıcıları genelde ayran gönüllüdür ve çıkan her sürümü denemek isterler. Kurduğu linux masaüstünü 10 yıl değiştirmeden kullanan var mıdır ki?

Bu arada 10 yıl destek çok iyi bir uygulama, karşı değilim yanlış anlaşılmasın.

Hiç sorunsuz uzun süre kullananlar var. Ayrıca sunucu sürümleri için de uzun süreli destek olmazsa olmaz :)

Kaldı 7 gün;

26April 16th
Warning /!\
FinalFreeze,
Warning /!\
ReleaseCandidate,
Warning /!\
LanguagePackTranslationDeadline
27April 23rd
Warning /!\
FinalRelease,
Ubuntu
Ubuntu 20.04

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
archpan.png

Archa Pantheon kurma çabam. :D Daha önce deneyen oldu mu?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ben denemedim işin doğrusu . Hangi masaüstünü deneyeceksem onun dağıtımları arasında tercih yapıyorum.

• Beğen
Reactions: bud

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ekli dosyayı görüntüle 93887
Apricity OS güzel miş de gel görki 2016da son vermişler şansa bak
O dönemde kullanma fırsatım olmuştu. Chrome OS'a benzetilmişti. Hoşuma gitmişti ancak dediğiniz gibi proje sonlandırılmıştı.

Antergos'u da beğenirdim. Birçok masaüstü ortamını live diskte deneme imkanı sunuyordu. Ancak onun da desteği bitti. Artık yeni sürümleri çıkmayacak.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

Bu hatayı çözemedim bir türlü ubuntu türevlerinde yaşarken debian da yaşamıyorum md5 demişler bir kaç sefer indirip yine bir kaç sefer usb ye yazdırmama rağmen halen live bile başlamıyor.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Bu hatayı çözemedim bir türlü ubuntu türevlerinde yaşarken debian da yaşamıyorum md5 demişler bir kaç sefer indirip yine bir kaç sefer usb ye yazdırmama rağmen halen live bile başlamıyor.

Daha çok BIOS kaynaklı gibi duruyor.
Biosta Legasy USB seçeneği varsa aktifleştirip dener misiniz?
Yada Biosta ACPI ayarı varsa onları değiştirip deneyebilirsiniz.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Live USB key doesn't boot - LXLE OS Help and Support Threads on LXLE forums

burada isohybrid ile çözmüşler.

Kod:
isohybrid backbox-6-desktop-amd64.iso

isohybrid işlemdinden sonra dd komutu ile USB yazma işlemi yapıp deneyin.

isohybrid kullanmak için syslinux-utils paketi kurulmalı.

gen2

Asistan
Reaksiyon puanı
136

Kısaca Oduntu diyorum ben ona dünyanın en sorunlu dağıtımı

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Aaa bölümün adı GNU/Linux olmuş, değişikliği yapanın ellerine sağlık. ?

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
ArchLabs hakkında ne düşünüyorsunuz. Şuan kurdum ama pek memnun etmedi açıkcası. Siz neler önerirsiniz. Vim, Vs Code ve birkaç tane basit oyun oynayacağım, Archı çok seviyorum fakat normal archı kuramıyorum :) Manjaro da 19 sürümünden sonra bende sıkıntı çıkarmaya başladı basit bir programcı ve oyuncuyum aslında, dağıtım olarak ne önerirsiniz?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
ArchLabs hakkında ne düşünüyorsunuz. Şuan kurdum ama pek memnun etmedi açıkcası. Siz neler önerirsiniz. Vim, Vs Code ve birkaç tane basit oyun oynayacağım, Archı çok seviyorum fakat normal archı kuramıyorum :) Manjaro da 19 sürümünden sonra bende sıkıntı çıkarmaya başladı basit bir programcı ve oyuncuyum aslında, dağıtım olarak ne önerirsiniz?
archfi ile kur

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
biliyorum yaptım hostname yazdıktan sonra veriyor
hocam internete bağlanmak için bir komut vardı hemde gui ile gösteriyordu adı wifi ile başlıyordu hemde wifi tool mu ne onlanmı denediniz yoksa başka bişeymi çünkü ben onu kullandım

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
hocam internete bağlanmak için bir komut vardı hemde gui ile gösteriyordu adı wifi ile başlıyordu hemde wifi tool mu ne onlanmı denediniz yoksa başka bişeymi çünkü ben onu kullandım
wifi-menu zaten öyle yapıyorum şimdi yeniden deniyeceğim bakalım ne olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Grubu kurarken error verdi "cannot open directory 'boot/grub/i386-pc'" diye

Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Programcılar genelde Ubuntu / Debian kullanır, tercih sizin.