Linq update işleminden sonra form güncelleme hatası

Bu konuyu okuyanlar

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Merhaba arkadaşlar, başlık biraz saçma oldu ama konuyu burda daha detaylı anlatayım.

elimde iki form var X ve Y diyelim isimlerine. X penceresinde veri_yukle() metoduyla linq sorgusu kullanarak müşteri bilgilerini çekip label ler üzerinde gösteriyorum. burda problem yok.

bir buton koydum, bilgileri düzenle diye. tıklayınca Y formu açılıyor ve müşterinin db deki bilgileri çıkıyor. düzenlemek istediklerimizi düzenliyoruz ve ardından kaydet butonuna basıyoruz.bilgiler db ye kaydedildikten hemen sonra, Y formu üzerinden X formu içindeki veri_yukle() metodunu çağırıyorum; ancak güncel bilgiler yerine eski bilgiler geliyor.

Ama X formunu kapatıp açınca güncel bilgiler geliyor.

public private olaylarında problem yok. çünkü veri_yukle nin içinde temizle metoduyla, önceki labele atanan değerler temizleniyor ve ben Y formundan temizle metodunu direk çağırırsam, çalışıyor, ama veri_yukle() çağırınca eskiler geliyor yine.

hani düşündüm acaba global nesne mi tanımladım da içeriği değişmiyor; ama yok nesneler metodun içinde tanımlı ve her çağırdığımda yeniden oluşturuluyor. yardımcı olabilecek olan var mı???

Edit: konu güncel :) yok mu fikri olan...