lgs'ye girmiş arkadaşlar bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

özgürsa

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar bu sene 8. sınıfa geçeceğim sizler (lgs'ye girenler) 8. sınıf başlamadan önce yaz tatilinde çalıştınız mı? çalıştıysanız nasıl çalıştınız?hangi kaynaklardan çalıştınız.cevaplarınızı bekliyorum.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
arkadaşlar bu sene 8. sınıfa geçeceğim sizler (lgs'ye girenler) 8. sınıf başlamadan önce yaz tatilinde çalıştınız mı? çalıştıysanız nasıl çalıştınız?hangi kaynaklardan çalıştınız.cevaplarınızı bekliyorum.
Bende şuanda hazırlanıyorum yavaş yavaş internetten ilk konuları izle 1 tane de tüm dersler kitap al 1.üniteleri bitir zaten bunları yapana kadar derslere başlarız büyük ihtimal şahsen ben şuan böyle yapıyorum son testlerde bitmek üzere :)

muhsinozer0

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ben şu an 10. sınıfa geçtim. lgs ye hiç çalışmadım. 332 puan aldım ( Çalışma diye söylem,yorum ). Okul evime yakın olsun diye mahalle yerleştirmesi şeyinden oldum. Büyük ihtimalle sen de öyle olcaksın seçim döneminde

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
8'e geçenlerin çoğu kaynak tavsiyesi istiyor ama ne kadar çok kaynak o kadar iyidir. Farklı soru tipleri görüp her türlü soru tarzına hazırlanmalısın.

DersimliOyuncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herşeye hazır ol, test kitabı Tonguç olabilir

özgürsa

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Ben şu an 10. sınıfa geçtim. lgs ye hiç çalışmadım. 332 puan aldım ( Çalışma diye söylem,yorum ). Okul evime yakın olsun diye mahalle yerleştirmesi şeyinden oldum. Büyük ihtimalle sen de öyle olcaksın seçim döneminde
Ne demek istediğinizi anlayamadım.

Son düzenleyen moderatör:

TahaReyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
öncelikle konuyu kavraman gerek sonra başlangıç tarzı etkinlik soruları veya test çözmelisin okul açılanana kadar konu anlatımı test Özellikle Matematiğe çok iyi çalışın. okul açılınca öğretmenleriniz daha detaylı bilgi verirler. onlara danışın. kaynak olarak okulunuzdaki öğretmenler genelde hangi kırtasiyeyi tercih ediyorsa o kırtasiyeye danışın onlar kaynakları bilirler. İYİ ÇALIŞMALAR.

Ek olarak: Paragraf çözün paragrafda anlam. hızlanmanızı ve soruyu daha pratik düşünmenize yarar.

Başka yardım isterseniz burdayım.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
kardeş ben 2019daki lgsye girdim.sana bir tavsiye vericem ve kesinlikle işe yarayacaktır. bütün sene boyunca düzenli olarak kitap oku. bu okuduğunu anlaman için önemli bir tekniktir. sınavda soruları çözerken zaten anlayamadığın bir soruyu nasış yapıcaksın. bunun dışında düzenli olarak test çöz. ama kesinlikle çok çözme. emin ol fazlası işe yaramıyor.yani demem oki bu sene bu ikisini sağlam bir şekilde bir düzen içerisinde bırakmasan yaparsan lgsdeki neticene çok sevineceksin.

özgürsa

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
kardeş ben 2019daki lgsye girdim.sana bir tavsiye vericem ve kesinlikle işe yarayacaktır. bütün sene boyunca düzenli olarak kitap oku. bu okuduğunu anlaman için önemli bir tekniktir. sınavda soruları çözerken zaten anlayamadığın bir soruyu nasış yapıcaksın. bunun dışında düzenli olarak test çöz. ama kesinlikle çok çözme. emin ol fazlası işe yaramıyor.yani demem oki bu sene bu ikisini sağlam bir şekilde bir düzen içerisinde bırakmasan yaparsan lgsdeki neticene çok sevineceksin.
tavsiyeleriniz benim için önemli teşekkürler bir de siz yazın hazırlık için neler yapmıştınız acaba?

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Brnde girecemm nolamzz ne yapcağımı bilmiyorum ?‍♂️ korkuyorum ?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Fazlasıyla test çözmene ve kendini hırpalamana gerek yok.Biraz klişe gibi olacak ancak kitap okuman fazlasıyla önemli.Hatta okurken sesli oku ki hem de diksiyonun gelişsin.Kitap okumak seni bilgilendirmez ancak olayları yorumlamanı sağlar.
2. Olarak ileride ne yapmak istediğini belirle.Üniversite okuyacak kapasiten var mı?Okumak istiyor musun?Yoksa liseden sonra iş hayatına atılmak mı istiyorsun?Bu konuda meslek liselerini küçük görme.Ben şuan Anadolu Lise 2'deyim ve Üniversite okumazsam Meslek lisesinde okuyan kişi benden daha da avantajlı olacak.Tabiki oranın ortamı falan pek tekin olmuyor ancak geleceğin için bu bayağı önemli.Artı olarak meslek lisesine gittikten sonra da Üniversite okuyabilirsin tabiki

Kendini fazla zorlama.Sonra olmayınca çok üzülürsün.Adrese dayalı geçmek çok da kötü bir şey değil.Başarılar diliyorum.Umarım eğitim sistemi birkez daha değişmez ?

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
tavsiyeleriniz benim için önemli teşekkürler bir de siz yazın hazırlık için neler yapmıştınız acaba?
bir dahaki senenin konularına bakmanı tavsiye ediyorum ve artık 8. sınıf yani lgsye hazırlık kitaplarını çözmen gerek.

DMRGNR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence tonguç, limit ve zeka küpü (özellikle çıkacak sorular kitabı) alınabilir .

Johmesoz123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben bu sene girdim ve 480 puan aldım.Yaz tatilinde çalışmaya başlamadım,okullar açıldığında çalışmaya başladım.Sana tavsiyem konular üzerinde çok çalışma.Anlayana kadar o konuyu tekrar et sonra o konuyla ilgili kolay sorularla başlayıp zor sorulara yönelmelisin.Sürekli süre tutarak deneme çözmelisin. Ve kitap da okumalısın.Yayın olarak Tonguç öneririm.

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Ben bu sene girdim ve 480 puan aldım.Yaz tatilinde çalışmaya başlamadım,okullar açıldığında çalışmaya başladım.Sana tavsiyem konular üzerinde çok çalışma.Anlayana kadar o konuyu tekrar et sonra o konuyla ilgili kolay sorularla başlayıp zor sorulara yönelmelisin.Sürekli süre tutarak deneme çözmelisin. Ve kitap da okumalısın.Yayın olarak Tonguç öneririm.
Reis fen lisesine girebildin mi

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ben bugün kazandığım liseyi öğrendim. (İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi ve eğer bu çıkmasaydı FEN lisesine gidecektim. (Daha düşük bir Fen lisesi vardı bu okuldan)) Yani beni Fen kazanmış olarak sayabilirsin, nakil istersem ise daha iyi bir fen lisesine gitme ihtimalim var. LGS sonucum ise 442 puan, %2,42~.

Şimdi ise LGS'ye çalışırken yaptıklarımı anlatayım. Genel olarak yattım, oyun oynadım vs. vs. Belki "Şaka mı yapıyorsun?" falan diyebilirsin ama hayır bu anlattıklarım 1. sınıftan itibaren geçerli. Ben bugüne kadar bütün dersleri derste dinledim, ödevlerimi olabildiğince okulda yaptım ve eve gelince istediğim gibi takıldım. Bu sayede her şeyi okulda öğrendim, kendime zaman ayırdım. 7. sınıfa kadar hiç test vs. uğraşmadım. 7. sınıfta sadece evde okulda yapamadığım ödevleri yapar ve günlük 70-110 soru çözerdim ve bunu böyle sürdürdüm. (Bunun yanında acemi Web Geliştirme öğrendim.) 7. sınıfın yaz tatilinde ise test kitabına dokunma sayım en fazla 3'tür. 8. sınıfta ise artık işler ciddileşti tabi. Yaz tatilinden sonra anladım düzenimi kaybetmişim, artık 100 soru çözemiyorum. Yavaş yavaş arttırdım ve ortalama günlük 85 soruya çıktım. 1. dönem böyle geçti, soru çözdüm ve okul/kurs derslerini dinledim. Sonrasında ise bildiğin gibi pandemi dönemi vs. başladı 2. dönemin başlarında. Bu durum benim için kötüydü çünkü düzenim tamamen bozulmuştu ve ders çalışma isteğim bitmişti. Günlük 50-70 soru zar zor çıkarıyordum. Çoğu gün test çözmüyordum. İkinci dönemim ise böyle geçti. Kendime dönemler boyunca söz vermiştim. Son ay çok pis çalışıcam diye. Tabii son aya girdik, dedim bir haftadan bir şey olmaz, sonra bir hafta daha bir hafta daha son hafta geldi. Dedim Tonguç'un Matematik/Türkçe son 2 gün tam tekrarlarını izlerim. En azından onu yaptım. :) Bundan sonrası ise LGS günüydü. LGS günü kalktım. Güzelce kahvaltımı yaptım ve velilerimle okula doğru yola çıktık ve onlar beni bırakıp eve döndüler. Okul bahçesinde hiç heyecanım vs. yoktu, hiç üzüntüm de yoktu ve bu çok büyük bir avantajdı çünkü sınavda kim yanlış yaptıysa heyecandan yaptı, böyle bir özelliğin varsa senin için çok iyi olacaktır. Sonrasında ise sonuçlar açıklandı, tercihler yapıldı ve bugün tercihler açıklandı. Ben şahsen mutluyum ve şimdi sana bu dediklerimden çıkarman gereken anlamı ve ek bir çalışma tarzı vereyim.

Özet ve ek çalışma tarzı: Kısaca dersi dersinde dinlersen, evde manyaklar gibi 400-700 soru çözmek yerine yeterli olan sayılarda (100-200) soru çözersen sen yeterli emeği vermiş olursun ancak bugüne kadar derslerde hep konuşmuş, dersi dinlememiş, notları pek iyi olmayan biriysen senin için ek çalışma tarzını söyleyeyim. DERSİ DİNLE. Evet bu kadar basit, arkadaşınla konuşup, birileriyle notlaşmak yerine dersi dinle. Dersi öğren. Yoksa evde sadece Partikül Matematik'ten/Tonguç'tan izlerim dersen senin işin yaş. Hele 8. sınıfta. Sadece dersi dinlemek yeterli değil tabi. Kendini alıştıra alıştıra 120 soruya kadar ulaş. Günlük 120 soru kesinlikle çözmen gerekir temelin yoksa. Eğer kesirleri, kafadan toplamayı, çıkarmayı, çarpmayı bilmiyorsan onlara çalış şu an tatilde. Bölme ile risk alma. Son olarak ise cebirsel ifadelere ön hazırlık yap. En zoru benim için burasıydı.

Benim önerilerim bu kadar. Eğer bir sorun varsa söyle seve seve cevaplarım. Ülkeye yetişmiş insan lazımken ne kadar yardımcı olursam o kadar mutlu olurum. İyi forumlar!

*Uzun uzun yazdım bir like falan atarsanız mutlu olurum forumda emekle büyüyenlerdenim sonuçta. :)

hakkı yücel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herşeye hazır ol, test kitabı Tonguç olabilir
tonguçu pek önermiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

öncelikle konuyu kavraman gerek sonra başlangıç tarzı etkinlik soruları veya test çözmelisin okul açılanana kadar konu anlatımı test Özellikle Matematiğe çok iyi çalışın. okul açılınca öğretmenleriniz daha detaylı bilgi verirler. onlara danışın. kaynak olarak okulunuzdaki öğretmenler genelde hangi kırtasiyeyi tercih ediyorsa o kırtasiyeye danışın onlar kaynakları bilirler. İYİ ÇALIŞMALAR.

Ek olarak: Paragraf çözün paragrafda anlam. hızlanmanızı ve soruyu daha pratik düşünmenize yarar.

Başka yardım isterseniz burdayım.
youtubede hangi hocayı önerirsiniz

ofarslan18

Asistan
Reaksiyon puanı
226
Brnde girecemm nolamzz ne yapcağımı bilmiyorum ?‍♂️ korkuyorum ?
Yüzde 1.94 puan 436.1
Kaynak olarak gama fenomen serisi çözün son 1.5 ay hergün deneme aralıksız bir gün boş bırakmayın ve analiz yapın son 20 gün deneme sayısını 2 ye çıkarın şaka yapmıyorum bu önemli bir sınav bol bol kitap okuyun kitap okumasanız sözel sıkıntıya girer örnek ben 1 tane kitap okumadım ; sözeli fulleyicem diye girdim
Sözelim sayısaldan fazla çıktı .

Lrcaeqh

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Ben daha yeni çıktım ve bence yazın matematik konularını bitirmelisin sadece matematik bak diğerleri kolay zaten.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Yüzde 1.94 puan 436.1
Kaynak olarak gama fenomen serisi çözün son 1.5 ay hergün deneme aralıksız bir gün boş bırakmayın ve analiz yapın son 20 gün deneme sayısını 2 ye çıkarın şaka yapmıyorum bu önemli bir sınav bol bol kitap okuyun kitap okumasanız sözel sıkıntıya girer örnek ben 1 tane kitap okumadım ; sözeli fulleyicem diye girdim
Sözelim sayısaldan fazla çıktı .
Gama fenomen zor bir kitap kolaydan zora giderlerse iyi olur yanıt,paraf kolay kitaplardır