Lgs

Bu konuyu okuyanlar

lavicite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar biraz içimi boşaltmak istiyorum. bu sene LGS'ye gireceğim ve ne yapacağım hakkında bir gram fikrim yok. zoom'da dersi dinliyorum anladığım hiçbir şey yok. normal okuldaki sınavlara girerken ezber yaparak bir şekilde 90 85 80 vb. alıyorum ama o da ezberle yani çok sağlıklı bir yöntem değil. ülkenin durumu, ekonomi, sınavlar, gelecek kaygısı her şey üst üste geliyor zaten gelecek kaygısı yüzünden çalışma isteğim de 0. eğitim sistemimiz gerçekten ama gerçekten çok kötü motivasyonum da yok. bu yaşımda neden gelecek kaygısı çekiyorum ben bunu da anlamış değilim. okula 1. ve 2.dönem toplam 4-5 ay gittik ve bize tüm müfredattan soruluyor. geçen seneki 8.sınıflar sadece 1 dönem gitmişken biz 2 dönem de doğru düzgün gitmedik okula. onlara sadece 1.dönem soruldu bize 1. ve 2.dönem sorulacak. rezalet bir sistem gerçekten. ziya soruları kolaylaştırdık demiş ama bunun gerçekten doğru olabilme ihtimali %40 falan herhalde.
benim gibi bu sene lgsye girecek olan var mı?

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
selam arkadaşlar biraz içimi boşaltmak istiyorum. bu sene LGS'ye gireceğim ve ne yapacağım hakkında bir gram fikrim yok. zoom'da dersi dinliyorum anladığım hiçbir şey yok. normal okuldaki sınavlara girerken ezber yaparak bir şekilde 90 85 80 vb. alıyorum ama o da ezberle yani çok sağlıklı bir yöntem değil. ülkenin durumu, ekonomi, sınavlar, gelecek kaygısı her şey üst üste geliyor zaten gelecek kaygısı yüzünden çalışma isteğim de 0. eğitim sistemimiz gerçekten ama gerçekten çok kötü motivasyonum da yok. bu yaşımda neden gelecek kaygısı çekiyorum ben bunu da anlamış değilim. okula 1. ve 2.dönem toplam 4-5 ay gittik ve bize tüm müfredattan soruluyor. geçen seneki 8.sınıflar sadece 1 dönem gitmişken biz 2 dönem de doğru düzgün gitmedik okula. onlara sadece 1.dönem soruldu bize 1. ve 2.dönem sorulacak. rezalet bir sistem gerçekten. ziya soruları kolaylaştırdık demiş ama bunun gerçekten doğru olabilme ihtimali %40 falan herhalde.
Ben girmiyorumda şu kalan zamanını düzenli olarak günde 5-6 saat çalış iyi bir yer için ama çok iyi istiyorsan günde en az 9 saat falan çalış ben çok çalışarak Atatürk Fen Lisesine günde 8 sa dan az çalışmayarak kazandım. oyun oynuyorsanda bırak. oyunları şu son zamanlarda ben 1 sene bıraktım mesala senin yaşlarında

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Geçen sene de kolaylaştırdık demişti ama sorduğu soruların daha verdikleri örnek sorularla bile alakası yoktu...

emirsswq

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
bende gireceğim bu sene sınava ve gerçekten yeni nesil matematikte zorlanıyorum çok vakit gidiyor evet ziya selçuk seçiçi 3 4 tane soru olacak demiş ama bence de olmaz geçen sene 1.dönemden çıkmasına rağmen öğrenciler gerçekten zorlanmış youtube den tonguça girip derslerin son tekrarlarını dinleyebilirsin sonra deneme çözersen eksiğini biraz olsun kapatırsın malum 15 gün kaldı kendini derslere verirsen halledebilirsin kolay gelsin

Reaksiyon puanı
1,338
İyi bir yer istiyorsan çok çalışman lazım birde özellikle matematiğe ayrı daha fazla çalış