Lgs Ye Çalışamadım

Bu konuyu okuyanlar

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Selam, öncelikle iyi günler herkese. 2021 LGS'ye yaklaşık 26 gün kaldı ve çok az çalıştım.. Hatta hiç çalışmadım desek daha makul olur. Ve bende gerçekten tedirginleşiyorum, Hep aklıma geliyor. Ara sıra Test açıp 10 soru falan çözüp bırakıyorum. Ne yapmam gerektiğimi bilmiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim!

İyi Forumlar

Reaksiyon puanı
1,768
Yapacak pek birşey kalmamış:) sen bildiğin konuları pekiştirip o konulardan soru kaybetmemeye bak (bundan sonrasını istersen okuma) ama olacağı yoksa zaten olmaz çalışkan olmayan bir öğrenci anadolu ya giderse her sene sınıfta kalır oranın dersleri daha zor sonuçta... Ben açıkta kalarak 306 puanım ile 240puanlık bir liseye gittim arkadaşım anadoluyu kazandı (aslında o anadolu lisesine puanım yetiyordu da ya okul yöneticilerinin fazla öğrenci almak istememesi ya da gerçekten de ortalamam yetmedi yani puan kadar ortalama da önemli -_-) şimdi o anadolu kazanan şahıs da çok dertli sürekli ödev proje konular zor fln yakınıp duruyor :D bizim meslek lisesinde tek derdimiz eğe yaparken belimizin ağrıması?daha lise de normal ders görmedik normal dersleri bilmiyorum.

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Yapacak pek birşey kalmamış:) sen bildiğin konuları pekiştirip o konulardan soru kaybetmemeye bak (bundan sonrasını istersen okuma) ama olacağı yoksa zaten olmaz çalışkan olmayan bir öğrenci anadolu ya giderse her sene sınıfta kalır oranın dersleri daha zor sonuçta... Ben açıkta kalarak 306 puanım ile 240puanlık bir liseye gittim arkadaşım anadoluyu kazandı (aslında o anadolu lisesine puanım yetiyordu da ya okul yöneticilerinin fazla öğrenci almak istememesi ya da gerçekten de ortalamam yetmedi yani puan kadar ortalama da önemli -_-) şimdi o anadolu kazanan şahıs da çok dertli sürekli ödev proje konular zor fln yakınıp duruyor :D bizim meslek lisesinde tek derdimiz eğe yaparken belimizin ağrıması?daha lise de normal ders görmedik normal dersleri bilmiyorum.
Rehber Öğretmenim Meslek Lisesini önerdi. Bende anadoluyu düşündüm ama istemedim.

Reaksiyon puanı
1,768
Hangi meslek lisesi? O da önemli bir arkadaşım muhasebe meslek lisesine gitti ve şu an 2 ayrı matematik görüyor :D çok dertli yani ayrıca mezun olunca iş bulabilecek misin üni okuyunca iş bulabilir misin o konular da var ben plastik teknolojileri meslek lisesinde makine tasarım okuyorum öğretmen anlatıyor liseden mezun olan üni okumak istemeyen kişiler kolayca iş bulabiliyor (iş disiplini de önemli bir konu o yoksa iş de yok) kendine uygun bir lise varsa yakınlarda hiç durma yani. Bu lise anadolu da olabilir sen bilirsin
Rehber Öğretmenim Meslek Lisesini önerdi. Bende anadoluyu düşündüm ama istemed

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Tekirdağ'ın muratlı ilçesinde Meslek lisesi var. Orayı düşünüyorum.. İleride Seslendirme sanatçılığı okumayı düşünüyorum.

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
bana inan meslek lisesini seçme en iyileri anadolu ve fen liseleri

Niye meslek lisellerini seçmim

çünkü meslek liselerinde bana göre hayatın en önemli sınavı yani universite sınavına hazırlanamazsın matematik dersleri az kontenjanlar dolu oluyor genelikle ve matematik dersler az puanın yetiyosa anadolu seç

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
bana inan meslek lisesini seçme en iyileri anadolu ve fen liseleri

çünkü meslek liselerinde bana göre hayatın en önemli sınavı yani universite sınavına hazırlanamazsın matematik dersleri az kontenjanlar dolu oluyor genelikle ve matematik dersler az puanın yetiyosa anadolu seç
Sözel alana yönelmeye planlıyorum. Sayısal dersler maalesef benlik değil

Reaksiyon puanı
7,997

Meslek lisesi mezunuyum şu an mühendislik okuyorum. Ne bu meslek lisesi küçümsemeniz? Anadoluda görülen derslere ek olarak bölüm dersi gördük normal dersler yerine bölüm görmedik yani. Anadoludan vasıfsız çıkacağına elinde meslekle ve sertifikalarla mezun olman daha mantıklı.

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
ha anadolu ha meslek lisesi
nitelikli değilse ikiside boştur
bu arada deneme filan oluyorsan kaç puan alıyorsun

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
Meslek lisesi mezunuyum şu an mühendislik okuyorum. Ne bu meslek lisesi küçümsemeniz? Anadoluda görülen derslere ek olarak bölüm dersi gördük normal dersler yerine bölüm görmedik yani. Anadoludan vasıfsız çıkacağına elinde meslekle ve sertifikalarla mezun olman daha mantıklı.
peki o mezun olduğun meslek lisesinde kaç kişi vardı kaç kişi mezun oldu bir tek kendine bakma o liseden kaç kişi mezun oldu söyle öyle anlarsın neden küçümsediğimizi
Selam, öncelikle iyi günler herkese. 2021 LGS'ye yaklaşık 26 gün kaldı ve çok az çalıştım.. Hatta hiç çalışmadım desek daha makul olur. Ve bende gerçekten tedirginleşiyorum, Hep aklıma geliyor. Ara sıra Test açıp 10 soru falan çözüp bırakıyorum. Ne yapmam gerektiğimi bilmiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim!

İyi Forumlar
denemelerden filan kaç net yapıyosun

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Çalışmıyorsun fakat bilgi düzeyin nedir? Girdiğin 90 soruluk denemelerde kaç net yapıyorsun?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
İlk önce gereken çalışmayı yaptıktan sonra tevekkül etmek lazım diye biliyorum. :D

Bari bu 26 günlük süreçte tekrar yapsın da daha iyi bir not alsın.
ama kime göre iyi :) mesela kaç net yapması lazım ben genelde 53 net yapıyorum

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Tonguçun tekrar programı olacak onlara başla hızlı tekrar etmen için sana çok yardımcı olacaktır kendini matematik yeni nesile alıştır sorular çöz konu anlatımdan sonra fazla iyi bi liseye gidemesen de meslekten daha iyi bir liseye gidersin tahminimce böyle çalışırsan 370 380 küsür alırsın başarılar

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
İlk önce gereken çalışmayı yaptıktan sonra tevekkül etmek lazım diye biliyorum. :D

Bari bu 26 günlük süreçte tekrar yapsın da daha iyi bir not alsın.
Çalışabilirse çalışsın tabii ama çalışamıyorum diyor, en azından evde oyun oynayacağına sevap kassın sınavda salladığı sorular tutar belki.

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Reaksiyon puanı
7,997
peki o mezun olduğun meslek lisesinde kaç kişi vardı kaç kişi mezun oldu bir tek kendine bakma o liseden kaç kişi mezun oldu söyle öyle anlarsın neden küçümsediğimizi
Benimle aynı anda 150'ye yakın kişi mezun oldu. 50 kişi 4 yıllık kazandık , bir o kadar da bölümü üzerine 2 yıllık devam eden oldu, kalanları da meslek hayatına başladı boşta kalan olmadı. Hayallerini yaşıyoruz halen daha meslek lisesini beğenmiyor beyfendi :)

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
Benimle aynı anda 150'ye yakın kişi mezun oldu. 50 kişi 4 yıllık kazandık , bir o kadar da bölümü üzerine 2 yıllık devam eden oldu, kalanları da meslek hayatına başladı boşta kalan olmadı. Hayallerini yaşıyoruz halen daha meslek lisesini beğenmiyor beyfendi :)
peki mezun olanlar nereye gitti iç mimarlığamı :) rüyalarınızı yaşıyomuşsunuz çok güzel

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Sınava yeteri kadar çalışmıyorsun.Bunu biliyorsun ve tedirgin de oluyorsun.
Tedirgin olmaman gerek alında.Bunun için onca vaktin vardı.Lakin sen kararsız kalmaktansa dersleri ihmal etmeyi seçmişsin.Kötü bir kararda olsa karar karardır.Bare dua edelim.Umarım lgs'de salladığın sorular tutsun sona anda değiştirip doğru yaptığın sorular doğru çıksın. Amin!

Reaksiyon puanı
7,997
peki mezun olanlar nereye gitti iç mimarlığamı :) rüyalarınızı yaşıyomuşsunuz çok güzel
Teknisyen olarak asgari ücretin üstünde maaşla çalışıyorlar 18 19 yaşında iş hayatına atıldı daha ne olsun. Sen akşama kadar oyun oynayıp lgs kasıp eleştiriyorsun ortamı bilmeden fakat içi öyle değil ?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Diğer bir forumdan kopyala yapıştır ama yine de sorayım. @MrtAltg

"Selam, öncelikle iyi günler herkese. 2021 LGS'ye yaklaşık 26 gün kaldı ve çok az çalıştım. Hatta hiç çalışmadım desek daha makul olur. Ve bende gerçekten tedirginleşiyorum, hep aklıma geliyor. Ara sıra test açıp 10 soru falan çözüp bırakıyorum. Ne yapmam gerektiğimi bilmiyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim!

İyi forumlar."

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Hiç bir şey yapamazsın.git bari son günlerini eğlenerek geçir

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
208
Denemeden kaç puan alıyorsun?

mfurkanotara

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Hepinize tekrardan Merhabalar arkadaşlar, şu anda Meslek Lisesi'nde okuyorum ve burada daha mutluyum. Doğruyu söylemek gerekirse derslerime daha çok odaklanıyorum. @Sıradan Kullanıcı nın dediği gibi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesleri küçümsenmemelidir. Zamanında LGS'ye çalışmadım maalesef. Ama bu hatadan bir ders çıkardığımı düşünüyorum. İleri de derslerime daha çok önem vermeye devam edeceğim.

Not: Bu arada Bilişim Teknolojileri alanında okuyorum. (Merak edenler için. :) )

İyi forumlar.

Reaksiyon puanı
7,997
Hepinize tekrardan Merhabalar arkadaşlar, şu anda Meslek Lisesi'nde okuyorum ve burada daha mutluyum. Doğruyu söylemek gerekirse derslerime daha çok odaklanıyorum. @Sıradan Kullanıcı nın dediği gibi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesleri küçümsenmemelidir. Zamanında LGS'ye çalışmadım maalesef. Ama bu hatadan bir ders çıkardığımı düşünüyorum. İleri de derslerime daha çok önem vermeye devam edeceğim.

Not: Bu arada Bilişim Teknolojileri alanında okuyorum. (Merak edenler için. :) )

İyi forumlar.
Hayırlı olsun. Anadolu Teknik Programı okursan Anadolu Liselerinden farksız tüm dersleri görürsün. Düzenli çalışırsan da önün çok açık. Beni örnek gösterebilirim ben TEOG ile girmiştim ve 10. Sınıfa kadar okulu pek ciddiye almamıştım. 10. Sınıftan sonra düzenli olarak çalıştım ve şu an Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Üstteki gibi hiçbir şey bilmeden sürekli eleştiren kişiler elbette olacak okulun bitene kadar. Ama iş sende bitiyor istersen kesinlikle önünde bir engel yok. MTOK kontenjanını ben bölümüm yüzünden kullanamadım ama Bilgisayar üzerine gitmek istersen kullanabilirsin. Hayırlı olsun tekrardan.