Lgs Sonuçlarının Açıklanmasının Ardından İnti̇har Etti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,651
Allah rahmet eylesin. Büyük ihtimalle sıkı bir ailesi vardı. Bence psikolojik baskı olarak görülmeli ve araştırılmalı.

La kırmizi Şortli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,768
Herkes sınava daha fazla hazırlanıyor çıta yukarı çıktıkça çıkıyor sonuç bu
Sınav konusunda Japonya'ya dönüşmezsek iyidir

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Yazık her şeye

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,062
Yazık etmiş kendisine bir sınav için deymezdi :(

Her sene bu tarz sınav sonrası veya karne alma sonrası aile korkusuna veya sınav stresine intihar eden çocuklara çok üzülüyorum daha 14-15 yaşında veya 18-19 yaşında gençler cahilce bir karar ile yazık ediyorlar hem kendilerine hem ailelerine.

KRZMNİTK

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,071
3 idiots filmi geldi aklıma. Orda da aynı böyle bi olay vardı. Bu bir intihar değil CİNAYETTİR!!!

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bunun Sebebi Eğitim Sistemi Ve Aileler Bence (Bu Sene Bende Girdim Sınava) Kendim yaşadığımdan biliyorum
10 yaşımdan beri gelecek kaygısı yaşıyorum maddi sıkıntılar vesaire ilerde kazanamazsam ne olur
Evdekiler Hayatın Biter Falan Filan Bir sürü şey diyorlar 1 Senedir Çalışıyorum tüm derslerin %80 %90 ını yapıp Matematikten Kötü Sonuç Gelince 330 Aldım Şuan Gelecek Kaygım Dahada Arttı Aile Baskısı
Belkide Buna Dayanamadı Bu Çocuk Sınav Döneminde Ailede Strese Giriyo Pandemi Şartları Ayrıca Eğitim Sİstemi Dershaneye para verdirmeyede bizi muhtaç ediyor MEB Öğretmenleri Tek Başına Yeterli Olmuyor Buda Ekonomik Sıkıntılarıda Beraberinde Getiriyor Evde Daha Çok Bunalım Oluyor.Her Neysede Yazık Etmiş Kendine Bence :( Vebali Boyunlarına Bu Sınavlar Bitmedikçe Bu Sorunlarda Dinmeyecek Yeterliliğimizi Ölçmeye Değil Bizi Bırakmak İçin Sokuyorlar.Çilemiz daha yeni başlıyor 4 sene sonra üni sınavı var bide

La kırmizi Şortli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,768
Bunun Sebebi Eğitim Sistemi Ve Aileler Bence (Bu Sene Bende Girdim Sınava) Kendim yaşadığımdan biliyorum
10 yaşımdan beri gelecek kaygısı yaşıyorum maddi sıkıntılar vesaire ilerde kazanamazsam ne olur
Evdekiler Hayatın Biter Falan Filan Bir sürü şey diyorlar 1 Senedir Çalışıyorum tüm derslerin %80 %90 ını yapıp Matematikten Kötü Sonuç Gelince 330 Aldım Şuan Gelecek Kaygım Dahada Arttı Aile Baskısı
Belkide Buna Dayanamadı Bu Çocuk Sınav Döneminde Ailede Strese Giriyo Pandemi Şartları Ayrıca Eğitim Sİstemi Dershaneye para verdirmeyede bizi muhtaç ediyor MEB Öğretmenleri Tek Başına Yeterli Olmuyor Buda Ekonomik Sıkıntılarıda Beraberinde Getiriyor Evde Daha Çok Bunalım Oluyor.Her Neysede Yazık Etmiş Kendine Bence :( Vebali Boyunlarına Bu Sınavlar Bitmedikçe Bu Sorunlarda Dinmeyecek Yeterliliğimizi Ölçmeye Değil Bizi Bırakmak İçin Sokuyorlar.Çilemiz daha yeni başlıyor 4 sene sonra üni sınavı var bide
Ben de geçen sene lgs ye girdim
Bence sistem müfredat harici gayet güzel ve kendine yetiyor
Okul kitaplarını alıp ders harici hiç açmıyor çoğu öğrenci
EBA da onbinlerce gayet egitici videolar var ben kaç tane konuyu canlı derste anlamayıp EBA dan baktım 2-3 kısa video sonra konuyu anlayabildim mesela
Herkes ağzına slogan etmiş EBA yavaş diyor (yavaş ama yavaş olması zaten normal o kadar yüksek çözünürlükte video tutuyor) internet ders çalişabilecekleri kaynaklar dolu
Ve son olarak çoğu okulda hafta sonu kursları bulunuyor sınav gruplarına da ayrı kurslar var

Sınavlı sistemi ben de sevmiyorum da (öyle işime geliyor diyelim :D ) başka herhangi bir çare yok. sınav yükü bir nebze azalsın diye karne ortalamaları da devreye sokuldu zaten

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Ben de geçen sene lgs ye girdim
Bence sistem müfredat harici gayet güzel ve kendine yetiyor
Okul kitaplarını alıp ders harici hiç açmıyor çoğu öğrenci
EBA da onbinlerce gayet egitici videolar var ben kaç tane konuyu canlı derste anlamayıp EBA dan baktım 2-3 kısa video sonra konuyu anlayabildim mesela
Herkes ağzına slogan etmiş EBA yavaş diyor (yavaş ama yavaş olması zaten normal o kadar yüksek çözünürlükte video tutuyor) internet ders çalişabilecekleri kaynaklar dolu
Ve son olarak çoğu okulda hafta sonu kursları bulunuyor sınav gruplarına da ayrı kurslar var

Sınavlı sistemi ben de sevmiyorum da (öyle işime geliyor diyelim :D ) başka herhangi bir çare yok. sınav yükü bir nebze azalsın diye karne ortalamaları da devreye sokuldu zaten
Ders Kitapları Eba Eğitici Olabilir Ama Yeterli Değil Bence Öğretmenlere Seviye Belirleme Sınavı Yapılmalı Yılda Bir Ne kadar bildikleri ölçülmeli Müfettişler Sık Sık Okulu Kontrol Etmeli Nasıl Ders anlatıyorlar vb

HÜDHÜD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,551
Bu kaynağa zerre miskal güvenemem, google da aratınca da haberi, bi şey gelmedi... Acaba bize başka bir kaynak gösterebilir misin? sözcü- halktv ve bilimum sol görünümlü batı finansmanlı basın yalan algı merkezleri dışında!

Olayın iç yüzünü bilmeden etmeden, hemen sınava bağlamak yanlış... Bu sınavda üzülenler de olur, sevinenler de... Bu gayet doğaldır, bunun için insan intihar etmez zaten.

La kırmizi Şortli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,768
Ders Kitapları Eba Eğitici Olabilir Ama Yeterli Değil Bence Öğretmenlere Seviye Belirleme Sınavı Yapılmalı Yılda Bir Ne kadar bildikleri ölçülmeli Müfettişler Sık Sık Okulu Kontrol Etmeli Nasıl Ders anlatıyorlar vb
Senin dediğin sistemle bu sistemin çok farkı yok gibi geldi

Müfettiş konusunda doğru diyorsun dicem de gelip koridorlar temiz mi diye bakıp müdüre okulun bir ihtitiyacı var mı diyip gidiyorlar onun yerine ögretmenler ders anlatımı konusunda zorunlu eğitim seminerler olsa iyi olur

404 Error

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
İntihar etmek veya ölmek hiç bir zaman çözüm değildir. Doğru bir şey değil.
Evet biliyorum bu ülkede çok sorunlar var ve insanlar o sorunlar yüzünden psikolojisi bozuk veya sinirli oluyorlar. Bende sıkılıyorum bu olanlardan.
Ama yine de ne kadar kötü şeyler olursa olsun ölüp kurtulmak yanlış. Olan kötü şeyler belki düzeltilebilir. Biraz sakin, sabırlı ve iyi olup mantıklı düşünülmeli.
Ailesinin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Evlat acısını hiç yaşamadım ama haberlerde bile görerek çok üzüldüğüm oluyor. ?

La kırmizi Şortli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,768
Bu kaynağa zerre miskal güvenemem, google da aratınca da haberi, bi şey gelmedi... Acaba bize başka bir kaynak gösterebilir misin? sözcü- halktv ve bilimum sol görünümlü batı finansmanlı basın yalan algı merkezleri dışında!

Olayın iç yüzünü bilmeden etmeden, hemen sınava bağlamak yanlış... Bu sınavda üzülenler de olur, sevinenler de... Bu gayet doğaldır, bunun için insan intihar etmez zaten.
Ben de bulamadım en son 2019 da buna benzer bir olay yaşanmış o kadar

@Creative reis senden başka admin ya da moderatör bilmiyorum o yüzden seni etiketledim
Muhtemelen yalan habermiş bu ihbar ediyim dedim

Realhas the Great

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,985

HÜDHÜD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,551
Ben de bulamadım en son 2019 da buna benzer bir olay yaşanmış o kadar

@Creative reis senden başka admin ya da moderatör bilmiyorum o yüzden seni etiketledim
Muhtemelen yalan habermiş bu ihbar ediyim dedim
Utanmadan sıkılmadan yalan yanlış üzerinden Algı OPERASYONU çeken bir batı finansmanlı muhalefet kesimimiz var ne yazık ki... Resmen Yalan TERÖRİZMİ !

HÜDHÜD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,551
Kaynak dediğin site ne yazık ki kaynak olarak sanırım bir tivit üzerinden haber geçmiş sözüm ona, resmi bir kurumdan doğrulatmamış, belgesi, bulgusu filan yok... mişli muşlu geçmiş zaman ...

1625157673533.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu haberi incelemeden, irdelemeden doğru kabul edip öğrencilerin bu zor zamanlarında, önemli bir gelecek planlama sürecinde yanlış yönlendirilmesine engel olamayan editörümüzü ve modumuzu saygıyla alkışlıyorum (!)

Son düzenleme:

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Kaynak : Bahçeşehir Esenkent’te LGS intiharı

Yazık günah bu arkadaşlara sınav önemli ama her şey değil. Burada bu kadar yükü çevreleri ve aileleri yüklüyor. Yazık gitti gencecik fidan.
Bu şakamı nasıl yaa nasıl intihar etmis arkadaşlar konunun doğruluğunu arştırdınızmı aklım almıyor sınav icin intihar edilirmi yaa evet sınavlara önem vermemiz lazım ama intiharlık bir konu değil sınav. Bunu söyleyen ben bile kendime sasırıyorum çünkü sınavlara acayipp önem veren biriyim çok disiplinliyimdir. Ama bu gercekten korkunç birşey ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazık olmuş bu sınavlar yüzünden bir çok insan intihar ediyor keşke öğrencilere bu kadar yüklenilmese
İste egerki bir sınavımız ertelenmeseydi inanınki bende intihar edicektim o dönem çok zor bir dönemdi o dönem sadece ölmek istiyodum çünkü ne insan icine içine cıkabiliyodum ne yemek yiyodum kafamı kasıycak vaktim olmuyodu sırf iyi bir not alim diye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...