LGS Hic calismadim ama calisicam

Bu konuyu okuyanlar

jnsMavx105eFX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
54
1. donem boyunca hic calismadim 15 tatile gircez AMA 15 tatilde full ders calismayi hedefliyorum ve 2. donemdede caliscam ama bazi hocalar artik gec 2.donem calismaya baslayan biri yapamaz vs seyler diyolar sizde LGS de basarili olabilirmiyim ?
Matematik ve fen çok belirleyici olur sınavda, çok değil verimli çalış yani o gün ne çalıştıysan gerçekten öğren çalışmak için çalışırsan ip iyice kaçar matematik için karekök önerebilirim

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Dersleri erteleyip durursan biryeri kazanamazsın ama bugün başlarsan 400 ve üstü alabilirsin. Erteleme hastalığı varsa sende yenmen lazım yenemessen eğer İmam Hatip veya adrese dayalı Anadolu'lara yerleşirsin.

jnsMavx105eFX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
54
lgs onemli bir sınav ama bende 2 sene sonra lgs ye girecegim
Dostum önemli olan soru tipi görmek 40bin 50bin istersen 100 bin soru çöz yine 100 bin soru tipi olabilir mi sence? lgsde önemli olan konuyu düzgünce oturtup soru tipi görmek ve yorumlamak

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Yine 4-5 sayfalık konu ve sayfalarda tartışma kokusu aldım :D

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
merhaba bende lgs ye bu yıl gircem ve yaz tatilinden beri çalışıyorum ve şunu farkettim meb örnek sorulardan,kendi kitaplarından sorcaksa (hediye ettiği kitap setleri)
çok kafana takma sorular acayip kolay-orta düzeyinde lgs nin stresi bazı soru çözmeyip lgs ye girip çok zor diyenlerden geliyor çalışıp örnek sorular kitap setleri ve iyi kitaplardaki soruları çözersen çok rahat başarırsın benim çözdüğüm kaynakları atayım belki bakarsın
Pruva Akademi (tüm Kitapları)
Ankara Yayınları(Tüm Kitapları)
Muba(aldığıma pişmanım ama konu eksiğin varsa alabilirsin)
zeka küpü (matematik)
Okyanus Master(Tüm Kitapları
Afili ve Son model(paragraf kitapları iksiinide bitirdim gayet kolaydı bak derim)
AstroMat(Matematiğnii aldım ama önermem açıkçası)
Göster Kendini (Konu eksiği için birebir özellikle sosyal ile fen alabilirsin
sana ders çalışma planı da oluştarabiliriz şuan da birçok kişi pandemiyi tatil sanıyorlar ve boş zamnları oluyor açıkcası ben 3 gün dershane bide her gün online derslere katılıyorum
eğer boş zamanın bol bol varsa 400 soru çözebilirsin Fakat kolay olmicak zor olan sorulardan ablam da ilk lgs ye girdi arkadaşları 900 1000 soru çözüp birbiri ile dalga geçiyordu fakat sonuçları %3 dilim oldu benim abla %0,36 (ilk 3600) içine girip istanbulda bir alman lisesine gitti bende iel cağaloğlu istiyorum fakat lgs kolaylaşıyor insnalar alıştığı için bu okullar artık 5 6 yanlış değil full istiyorlar iele girmek için en fazla 1 din yanlışı yapabilirsin fakat eğer dilim hedefin %13 ise kendini çok kasma başarırsın dediğim gibi
150 Mat 100 Fen 100 Türkçe 50 Paragraf
150 Fen 100 Mat 100 Sosyal 50 Paragraf
150 Türkçe 100 Fen 100 ingilizce 50 paragraf
150 Mat 100 Türkçe 100 Din 50 paragraf
bu şekilde ilerleyebilirisn paragrafı asla bırakma önerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada önerdiğiniz kitap setleri falan varsa özelden yazabilir misiniz fakat zor olanlardan iyi günler

Son düzenleme:

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
merhaba bende lgs ye bu yıl gircem ve yaz tatilinden beri çalışıyorum ve şunu farkettim meb örnek sorulardan,kendi kitaplarından sorcaksa (hediye ettiği kitap setleri)
çok kafana takma sorular acayip kolay-orta düzeyinde lgs nin stresi bazı soru çözmeyip lgs ye girip çok zor diyenlerden geliyor çalışıp örnek sorular kitap setleri ve iyi kitaplardaki soruları çözersen çok rahat başarırsın benim çözdüğüm kaynakları atayım belki bakarsın
Pruva Akademi (tüm Kitapları)
Ankara Yayınları(Tüm Kitapları)
Muba(aldığıma pişmanım ama konu eksiğin varsa alabilirsin)
zeka küpü (matematik)
Okyanus Master(Tüm Kitapları
Afili ve Son model(paragraf kitapları iksiinide bitirdim gayet kolaydı bak derim)
AstroMat(Matematiğnii aldım ama önermem açıkçası)
Göster Kendini (Konu eksiği için birebir özellikle sosyal ile fen alabilirsin
sana ders çalışma planı da oluştarabiliriz şuan da birçok kişi pandemiyi tatil sanıyorlar ve boş zamnları oluyor açıkcası ben 3 gün dershane bide her gün online derslere katılıyorum
eğer boş zamanın bol bol varsa 400 soru çözebilirsin Fakat kolay olmicak zor olan sorulardan ablam da ilk lgs ye girdi arkadaşları 900 1000 soru çözüp birbiri ile dalga geçiyordu fakat sonuçları %3 dilim oldu benim abla %0,36 (ilk 3600) içine girip istanbulda bir alman lisesine gitti bende iyel cağaloğlu istiyorum fakat lgs kolaylaşıyor insnalar alıştığı için bu okullar artık 5 6 yanlış değil full istiyorlar iyele girmek için en fazla 1 din yanlışı yapabilirsin fakat eğer dilim hedefin %13 ise kendini çok kasma başarırsın dediğim gibi
150 Mat 100 Fen 100 Türkçe 50 Paragraf
150 Fen 100 Mat 100 Sosyal 50 Paragraf
150 Türkçe 100 Fen 100 ingilizce 50 paragraf
150 Mat 100 Türkçe 100 Din 50 paragraf
bu şekilde ilerleyebilirisn paragrafı asla bırakma önerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada önerdiğiniz kitap setleri falan varsa özelden yazabilir misiniz fakat zor olanlardan iyi günler
Ders Calisirken canım cok sıkılıyor bunun çözumu ne diger arkadaslarim cok rahat bir sekilde calisiyor ama ben calisamiyorum

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
1. donem boyunca hic calismadim 15 tatile gircez AMA 15 tatilde full ders calismayi hedefliyorum ve 2. donemdede caliscam ama bazi hocalar artik gec 2.donem calismaya baslayan biri yapamaz vs seyler diyolar sizde LGS de basarili olabilirmiyim ?
LGS konularının yarısını çalışmamışsın zaten. Günde 200 soru çözecekken 400 soru çözmek zorundasın ve hepsi farklı konular. İlk dönem çalışsaydım 15 gün tatil (3 hafta) yatabilirdin.

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
Ders Calisirken canım cok sıkılıyor bunun çözumu ne diger arkadaslarim cok rahat bir sekilde calisiyor ama ben calisamiyorum
ben müzik dinleyerek çözmeni öneririm sıkılıyorsan tabi ki fakat müziği bırakarak çöz lgs de müzik ararsın sonra ve pomodoro tekniğini uygula hem yorulmazsın hemde sıkılmazsın öneririm ;)
+1
ders çalışmaya başlarken kimse eğlenerek başlamaz zamanla olcak bu alışkanlık zamanla dediğim de 1 hafta boyunca aralıksız yap yaparsın şimdi dersin başına geç bakiyim bende geçiyorum

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
ben müzik dinleyerek çözmeni öneririm sıkılıyorsan tabi ki fakat müziği bırakarak çöz lgs de müzik ararsın sonra ve pomodoro tekniğini uygula hem yorulmazsın hemde sıkılmazsın öneririm ;)
+1
ders çalışmaya başlarken kimse eğlenerek başlamaz zamanla olcak bu alışkanlık zamanla dediğim de 1 hafta boyunca aralıksız yap yaparsın şimdi dersin başına geç bakiyim bende geçiyorum
Şu anda geçiyorum ama neredeyse hiç bir soruyu yapamiyorum ;( sozelde calismadan din ink ing full cekiyorum ama turkce fen mat çok kotu matdan ,3 D 7 Y filan oluyo

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Her hafta soru sayını 50 soru artır
Mesela bir hafta da hergun 100 soru cozdun ve totalde 700 soru etti
Obur haftaya gunde 150 soru coz totalde 1050 soru yapar ben de senin gibiyim ve ben boyle yapiom sende yap o zaman yakalarsin diger arkadaslarini

KediBokii

Asistan
Reaksiyon puanı
197
Her hafta soru sayını 50 soru artır
Mesela bir hafta da hergun 100 soru cozdun ve totalde 700 soru etti
Obur haftaya gunde 150 soru coz totalde 1050 soru yapar ben de senin gibiyim ve ben boyle yapiom sende yap o zaman yakalarsin diger arkadaslarini
100 soruları geçtik direk 200 den başlaması lazım pandemi de 100 soru çok az daha çok vakit kaybetmemesi lazım malesef

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
9 saat okul + 1 saat online etüt + 30dk konu tekrarı +1saat soru çözümü bezdim yamuldum. (~_~)
Daha yapmam gereken şeyler var bize bu yaşta bunu yaptıran sistem batsın ?

Reaksiyon puanı
1,338
Yuzdelik dilimimin %13 den daha az olmasi lazim puanimin ise 390 dan fazla olmasi lazim bunlar gerceklesmediginde Lisede vestel venus e3 kullancam :( yeni telefon almicaklar
Sen ona şükür et bende bu var
1611855255627.png