Yardım Lgs 2021 Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Herkese merhaba.Biliyorsunuz dün LGS'ye girdik ve ben soruların doğru cevapları açıklanınca 1 saate yakın süre ağladım.Sözel fulleyip Matematikden 0 Net,Fenden 9 net yaptığım için kötü bir Anadolu lisesine bile gidemiyorum.Neyse işte benim OBP(okul başarı puanı)yüksek olduğu için Bekir Gökdağ lisesine gitmeyi düşünüyorum sizin diyebileceğiniz bir şey varsa lütfen yazın.Bundan sonra ne yapmam gerek.Annemle konuştum beni teselli etti hatta ağladığımı duyunca sınavı falan unuttuki zaten annem benim sene başından beri çalıştığımı biliyordu.

Reaksiyon puanı
68
Herkese merhaba.Biliyorsunuz dün LGS'ye girdik ve ben soruların doğru cevapları açıklanınca 1 saate yakın süre ağladım.Sözel fulleyip Matematikden 0 Net,Fenden 9 net yaptığım için kötü bir Anadolu lisesine bile gidemiyorum.Neyse işte benim OBP(okul başarı puanı)yüksek olduğu için Bekir Gökdağ lisesine gitmeyi düşünüyorum sizin diyebileceğiniz bir şey varsa lütfen yazın.Bundan sonra ne yapmam gerek.Annemle konuştum beni teselli etti hatta ağladığımı duyunca sınavı falan unuttuki zaten annem benim sene başından beri çalıştığımı biliyordu.
Kuzenim lgsde 250 lerde aldı adresini niteliksiz anadolu lisesinin yakınına çekti büyük ihtimalle oraya gidecek en kötü bir anadolu lisesine gidersiniz

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Kuzenim lgsde 250 lerde aldı adresini niteliksiz anadolu lisesinin yakınına çekti büyük ihtimalle oraya gidecek en kötü bir anadolu lisesine gidersiniz
Bana en yakın anadolu lisesi obpsi 35.Diğer en yakın olan bekir gökdağ 83 otb istiyor.Internet yorumlarında genellikle iyi dendiğini gördüm.Abim meslek lisesine gitmişti lise 3 ve 4de matematik gibi dersler görmemiş en azından anadolu lisesine gidersem o dersleri görür üniversite sınavında şansım artar.

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Üzülme en kötü mahalle lisesine gidersin.
Annem sağolsun üzüntümün büyük bir kısmını aldı bir kaç güne tüm üzüntüm geçer diye düşünüyorum.Şahsen meslek lisesi yerine yüksel okul puanı isteyen Anadolu liselerine gitmeyi tercih ederim.Üniversite sınavı için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Hiç moral bozmaya gerek yok OBP iyiyse strese hiç gerek yok yeten liseye girin devam edin.

Qwertsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Hiç moral bozmaya gerek yok OBP iyiyse strese hiç gerek yok yeten liseye girin devam edin.
Okul başarı puanım 83.8888 civarı,annem de sürekli diyor LGS o kadar önemli değildi okul başarı puanın iyi onunla bir anadoluya girer orada çalışır iyi bir üniversiteye girersin diyor.Önemli olan üniversite sınavıymış.LGS benim için deneme gibi oldu daha çok.Zaten işin geri dönüşü olmadığı için OBP ile giricem bir anadolu lisesine orada üniversite sınavına çalışıp iyi bir üniversite kazanmayı planlıyorum.

Reaksiyon puanı
68
Bana en yakın anadolu lisesi obpsi 35.Diğer en yakın olan bekir gökdağ 83 otb istiyor.Internet yorumlarında genellikle iyi dendiğini gördüm.Abim meslek lisesine gitmişti lise 3 ve 4de matematik gibi dersler görmemiş en azından anadolu lisesine gidersem o dersleri görür üniversite sınavında şansım artar.
Eğer adresini bekir gökdağın yakınına çekersen gidersin(%90)

Reaksiyon puanı
7,999
Abinin ortalaması düşük olduğu için AMP sınıfına girmiş orda yok.

Meslek lisesi mezunuyum ATP sınıfındaydım 4 yıl boyunca Matematik , Fizik , Kimya gibi dersleri eksiksiz bir biçimde aldım.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Öncelikle sağlık olsun demek istiyorum. Lakin kafama takılan bir nokta var, bu adamlar size kuantum fiziği mi sordu ki matematikten 0 net yaptın?

Kesinlikle dalga geçmek veya azarlamak için söylemiyorum; lakin merak ettim açıkçası.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Öncelikle sağlık olsun demek istiyorum. Lakin kafama takılan bir nokta var, bu adamlar size kuantum fiziği mi sordu ki matematikten 0 net yaptın?

Kesinlikle dalga geçmek veya azarlamak için söylemiyorum; lakin merak ettim açıkçası.
Ben de

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
suç MEB de. 14 yaşındaki çocuğun üzerine bu kadar yük bindirilmesi hiç hoş değil bu sınav gelecekte yapacağın işe kadar etkiliyor birde sözel için sorular kolay gözüküyordu ama aslında çok yanıltıcı sorularmış denildiğini duydum kendim girmedim ama nasıldı yanıltıcı bir soru varmıydı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı insanların matematiğe kafası basmayabilir matematiği iyi değilse yapamayabilirde belki adam sözelci

dyerdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
E3OX1DNXIAYNIsP.jpg
E3OX7n3X0AACstm.jpg

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
suç MEB de. 14 yaşındaki çocuğun üzerine bu kadar yük bindirilmesi hiç hoş değil bu sınav gelecekte yapacağın işe kadar etkiliyor birde sözel için sorular kolay gözüküyordu ama aslında çok yanıltıcı sorularmış denildiğini duydum kendim girmedim ama nasıldı yanıltıcı bir soru varmıydı?

Bazı insanların matematiğe kafası basmayabilir matematiği iyi değilse yapamayabilirde belki adam sözelci
Tamam, bu ülkede eğitim sistemi bozuk; ama ne yapacaksın işte, bu ülkede bir yerlere gelmek çok zor, mücadele etmek gerekiyor.

Siz sanıyor musunuz ki ben lise sınavında, üniversite sınavında tüm soruları gözüm kapalı yaptım.

Hele ki Lise 1'e başladığımda öyle bir çalışıyordum ki sanki üniversite sınavına değil de öbür taraftaki sınava hazırlanıyorum.

Ancak kendi adıma konuşacak olursam, ben bu durumdan memnum değilim. Aynaya bakmaya utanıyorum; çünkü hayatı boyunca ders çalışmak dışında hiçbir şey yapmamış, bir sinemaya, bir kafeye hayatı boyunca hiç gidememiş bir insanı görmek istemiyorum ben aynada.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Bunu ailelerimize anlatmayı denesene. :(
Ailenin bakış açısı da çok önemli. Her ne olursa olsun, hiçbir sınav sağlıktan değerli değil. Sağlık öyle bir şey ki, kaybedince değerini anlıyorsun; lakin keşke demek kurtarmıyor işte.

Ben fakülteyi bitiriceğim diye kendimi mahvettim resmen, kafayı yedim en sonunda. Şu an hangi doktor beni görse "Senin niye bu kadar çok elin titriyor?" diyor.

Demem o ki, olmadıysa olmadı. Bir daha sınava girmeyi denersiniz. Başarısız olmak çok üzücü ki ben bunu fazlasıyla yaşadım ki şu an psikolojimin bozuk olmasını bir zamanlar kafaya çok taktığım sınavlara borçluyum.

Kısacası, sıkmayın canınızı bu kadar. Bakın, ne güzel, anne-babalarınız yanınızda, tamam kızıyorlardır; ama ben eminim ki hiçbirisi saçınızın tek bir teline zarar gelsin istemez.

NOT: Yine edebiyat yaptım sanırım; ama ne yapayım, edebiyata ilgim var.?

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bunu ailelerimize anlatmayı denesene. :(
Ver telefon numarası arayım dicem ama ailen bu konuşan adam kim demezmi ???

Ailenin bakış açısı da çok önemli. Her ne olursa olsun, hiçbir sınav sağlıktan değerli değil. Sağlık öyle bir şey ki, kaybedince değerini anlıyorsun; lakin keşke demek kurtarmıyor işte.

Ben fakülteyi bitiriceğim diye kendimi mahvettim resmen, kafayı yedim en sonunda. Şu an hangi doktor beni görse "Senin niye bu kadar çok elin titriyor?" diyor.

Demem o ki, olmadıysa olmadı. Bir daha sınava girmeyi denersiniz. Başarısız olmak çok üzücü ki ben bunu fazlasıyla yaşadım ki şu an psikolojimin bozuk olmasını bir zamanlar kafaya çok taktığım sınavlara borçluyum.

Kısacası, sıkmayın canınızı bu kadar. Bakın, ne güzel, anne-babalarınız yanınızda, tamam kızıyorlardır; ama ben eminim ki hiçbirisi saçınızın tek bir teline zarar gelsin istemez.

NOT: Yine edebiyat yaptım sanırım; ama ne yapayım, edebiyata ilgim var.?
Hangi fakültede okudun

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Yukarıdaki Whatsapp mesajına fazlasıyla katılıyorum. Her sene böyle yapacaklarsa ve insanları böyle dinlemeyeceklerse ileride daha fazla sorun ortaya çıkabilir. Tamam zor sorunda tüm 1 sene çalışan çocukta çıkınca saaatlerce ağlamasın. Acilen bir el atılması lazım yoksa ülkenin gençleri elden gidiyor ve ayrıca çoğu da matematikten nefret ediyor. :/