LG V30 Plus vs Samsung S8

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Hangisi? Nedenleriyle birlikte yazarsanız memnun olurum.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Hangisi? Nedenleriyle birlikte yazarsanız memnun olurum.
LG V30 Plus diyorum çünkü galaxy s8'lerde amoled yanığı problemleri var. Uzun süreçte illaha ki karşılaşılabiliyor. Boyut ve pil performansını göz önünde bulundurduğumuzda bariz bir şekilde Galaxy S8'den önde. Eksikleri var tabiki, ön kameranın kötü ve videonunda idare eder bir performansı olması birazcık ve pahalı olması gibi.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kesinlikle v30+.en önemli faktör pil performansı.v30+ 3300 mah pili ile poled ekranı sayesinde 10 saate yakın ekran açık süresi veriyo ki şuan dahi en iyi pil performansıdır bu.s8 tek arka kameraya sahipken v30+ çift arka kameraya sahip ve kristal lens kullanılmıştır bu kameralarda.tasarım olarak daha ince daha hafif daha ergonomik ve ekran boyutu ve çözünürlüğü ilede daha önde.s8 64 gb hafızaya sahipken(yanılmıyorsam)v30+ 128 gb hafızaya sahip ram kısmında ikiside 4gb ram e sahip.video performansını söz edenler olmuş bi örnek bırakayım bence kötü değil aksiye iyi oisi de yeterli buradan bakabilirsiniz.ön kameraya gelecek olursak emin ol ikiside aynı sayılır düşük ışıkta v30+ daha kötü olsada ışığın iyi olduğu anlarda s8 ile ön kamerasında fark göremessin.benim söyleyeceklerim bu kadar ben ikisi arasından kesinlikle v30+ ı seçerdim.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
LG V30 Plus diyorum çünkü galaxy s8'lerde amoled yanığı problemleri var. Uzun süreçte illaha ki karşılaşılabiliyor. Boyut ve pil performansını göz önünde bulundurduğumuzda bariz bir şekilde Galaxy S8'den önde. Eksikleri var tabiki, ön kameranın kötü ve videonunda idare eder bir performansı olması birazcık ve pahalı olması gibi.
Hepsiburadada 300 tl daha ucuz

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
V30+. Ahududu pembesi var onu bulabilirsen onu al. FM Radyo var. Kişisel olarak tasarımı daha güzel. Pil performansı daha iyi ve Exynos işlemci değil Snapdragon kullanıyor. Çift kamerayı söylemiyorum bile. Tek sıkıntı bence ön kamera. Ses konusunda da bence çok iyi özellikle Bang & Olufsen bir kulaklık alıp Ekolayzer'den BO seçtiğin zaman çıkan sese inanamazsın :)

TalhAlkaptan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
V30+ net daha iyidir ve ahududu pembesi bulursan al en güzel renk o

M

Murat Burç

SDN Okuru
s8 tek arka kameraya sahipken v30+ çift arka kameraya sahip ve kristal lens kullanılmıştır
Kristal lensin bir önemi yok. O olduğu için bir üstünlük saülamıyor.
LG V30'un çift kamerası var ama asıl gerçekten kaliteli olması gereken geniş açılı kamerası hem kamera kalitesi olarak ana kameradan daha kötü hem de OIS yok. Kısaca kalite farkı ana kamera ile bariz. Orada işe yaramaz bir şekilde duruyor. Ancak gündüz fotoğraf çekilir.

ekran boyutu ve çözünürlüğü ilede daha önde
V30'un P Oled ekranında açı değiştikçe mavileşme sorunu olduğunu söylüyor teknoseyir. S8 ejkranı varken V30 ekranı süper harika izlenimi verilemez.

video performansını söz edenler olmuş bi örnek bırakayım bence kötü değil aksiye iyi oisi de yeterli
Yeterli diye bir şey yok. İYi var daha iyisi var.
Sizin attığınız videoda V30'un OIS'i bildğin çöp. Kısa açık ve tartıoşmaya kapalı bir şekilde çöp.
Bakın tekrar söyülüyorum. ÜStüne basarak. ÇÖP.
Burada bariz bir şekilde S8'in netleme performansının V30'dan çok çok daha iyi olduğu bariz bir şekilde görülüyor.

Şurdada adam gayet yavaş hareket etmesine rağmen V30'un stabilizasyonunun nasıl bariz bir şekilde sırıttığı ortada. Amiral gemisi alıyoruz orta segment cihaz değil. Bunlara bakmazsak neye bakacağız? Evet yeterli diye birşey yok S8 karşısında gayet kötü.
.ön kameraya gelecek olursak emin ol ikiside aynı sayılır düşük ışıkta v30+ daha kötü olsada ışığın iyi olduğu anlarda s8 ile ön kamerasında fark göremessin
İYi olan yerde LG V30'u öve öve bitirme
Kötü olan yerde olabildğince V30'u koru. Eksiklerini küçük göster.
Fanboyluk emareleri bunlar.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kristal lensin bir önemi yok. O olduğu için bir üstünlük saülamıyor.
LG V30'un çift kamerası var ama asıl gerçekten kaliteli olması gereken geniş açılı kamerası hem kamera kalitesi olarak ana kameradan daha kötü hem de OIS yok. Kısaca kalite farkı ana kamera ile bariz. Orada işe yaramaz bir şekilde duruyor. Ancak gündüz fotoğraf çekilir.

V30'un P Oled ekranında açı değiştikçe mavileşme sorunu olduğunu söylüyor teknoseyir. S8 ejkranı varken V30 ekranı süper harika izlenimi verilemez.

Yeterli diye bir şey yok. İYi var daha iyisi var.
Sizin attığınız videoda V30'un OIS'i bildğin çöp. Kısa açık ve tartıoşmaya kapalı bir şekilde çöp.
Bakın tekrar söyülüyorum. ÜStüne basarak. ÇÖP.
Burada bariz bir şekilde S8'in netleme performansının V30'dan çok çok daha iyi olduğu bariz bir şekilde görülüyor.

Şurdada adam gayet yavaş hareket etmesine rağmen V30'un stabilizasyonunun nasıl bariz bir şekilde sırıttığı ortada. Amiral gemisi alıyoruz orta segment cihaz değil. Bunlara bakmazsak neye bakacağız? Evet yeterli diye birşey yok S8 karşısında gayet kötü.

İYi olan yerde LG V30'u öve öve bitirme
Kötü olan yerde olabildğince V30'u koru. Eksiklerini küçük göster.
Fanboyluk emareleri bunlar.
Bana özelden numaranı falan yazsana kardeş sen bi arıyacam seni lütfen ya :) ne fanı ne boyu sen herkesi kendin gibi görmeye çabalamaktan başka bi işe yaramıyosun şu forumda farkında değilsin.kim samsungtan iyi dese başka bi cihaza sen bitiyosun konuda sürekli millete saldırma sataşma çabaları falan seni karanlık odada mı besliyo ailen hayırdır :) yok ekranda açı değiştikçe renk mavileşme sorunu varmış yok kristal lensin önemi yokmuş stabilizasyonmuş:) samsungun amoled yanığını söylemeyin kötü kamera renklendirmelerini patlamaları sölemeyin işinize gelen videoları seçin koyun sonra millet fancı sen objektifsin he.bak ben sana ve senin gibi saçmalayanlara inat gidip yılbaşında da sevmediğim huawei ni alıcam fancıyım ya ben:)sen arada evden dışarı çık biraz sosyalleş okullarda açılıyo bak eve kapatma kendini sağdan soldan okuyup abilerinden duyduklarında bu forumda kendini her haltı bilen bi tipe bürünme.yine diyorum bana bi telefon numaranı ver veya babanın numarasını ver bi arıyıp sorucam siz bu çocuğa evde nabıyosunuz diye.hiç bir telefonu eline alıp incelemeden forumda youtube da gördükleriyle konuşanlara irilti oluyorum.git bi eline v30+ al diğerine s8.incele kurcala ondan sonra nutuk at insanlara

M

Murat Burç

SDN Okuru
Resmi Türkiye garantisine kavuştukları an yaparım merak etme.ben her zaman önceliğim resmi Türkiye garantisidir dedim aç eski mesajlarıma bak canım kardeşim benim.bana laf vurmaya kalkmadan önce hafızanı yoklaman gerek körü körüne yapma yemez ?
Sen bunun yanında özellikle çin malı bu diyerek kötü ürün kalitesiz ürün damgası yapıştırıyorsun kanıt olarak da incelediğin huawei p20 pronun ekranın kötü olmasını örnek gösteriyorsun ve bundan yola çkarak o kötüyse tüm çin malları kötüdür diyorsun. :D
Yorumlarını buldurma bana hocam. Kendi söyledğini yalanlama :D
Bana isnat ettğin şeyi sen yapıyorsun.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Alakası yok.huawei resmi Türkiye garantili olduğu için onu alıp inceleyebiliyorum.ama sizin övdüğünüz çin malı cihazların resmi satışı olmadığı için inceleyemiyorum ülkede satılmayan telefonu nasıl inceleyecem ben ? Xaomi geldi mesela üst seviye cihazları gelsin inceliyecem özellikle ve kaliteli olduğuna kanaat getirirsem konu açığ özürde dileceyecem.ben 26 yaşındayım kardeşim düzenli bi hayatım çok güzel bi işim var söylediğin gibi basit işlerib adamı olacak insan değilim inan burda fancılık yapacak son kişiyimde sen hala idrak edemedin huaei alayımda belki ikna olursun :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Alakası yok.huawei resmi Türkiye garantili olduğu için onu alıp inceleyebiliyorum.ama sizin övdüğünüz çin malı cihazların resmi satışı olmadığı için inceleyemiyorum ülkede satılmayan telefonu nasıl inceleyecem ben ? Xaomi geldi mesela üst seviye cihazları gelsin inceliyecem özellikle ve kaliteli olduğuna kanaat getirirsem konu açığ özürde dileceyecem.ben 26 yaşındayım kardeşim düzenli bi hayatım çok güzel bi işim var söylediğin gibi basit işlerib adamı olacak insan değilim inan burda fancılık yapacak son kişiyimde sen hala idrak edemedin huaei alayımda belki ikna olursun :)
Migrosta ve kipada OnePlus 6, Mix 2S(olmayabilir), Mİ8, M,6, Mix 2 vb Xioami ve OP cihazları rahatlıkla bulabilirsin.
Mix 2S haricinde hepsi kesinlikle var. Ya gittim kendim inceledim ya da inceleyenler o mağazalarda olduğunu söylüyor.
O kadar inceleme merakın varsa Kipa ve migros. Her şehirde var. OP6 ve Mİ8'i inceleyebilirsin.
Bunun yanında bu saydığım cihazlarda Xioami artı Türkiye garantili olarak satılıyor. OnePlus ise tamamen Türkiye Cumhuriyetinin kanunlarına uygun bir şekilde aynı bir Apple veya samsung gibi prosedürlere uyularak resmi bir şekilde delta vb gibi servisler tarafından ülkeye getirilip satılıyor.
İşin içnide gayrı resmi bir durum yok. Servislerin kalitesi tartışılır o ayrı mesele ama gayrı resmişlik oyk.
İşin içinde gayrı resmilik, çantaclık olsa Migros, kipa, teknosa satar mı bunları?
Teknosada da op5t ve mix 2 var

---- Mesajlar birleştirildi ----

37627840_622430468137928_1554280237003440128_n.jpg

Son düzenleyen moderatör:

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ben migrosa sadece alkol almaya giderim kipadan da para çekerim onun dışında telefon bakmaya gitmedim hiç taaaaaaa eski konularda da söledim onuda kaçırmışsın yıllardır telefon aldığım samimiyetimiz hukukumuzun olduğu bi telefoncum var başka yerden telefon bakmadım almadım benim için teknolojinin merkezi telefoncumdur :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
1536133151984.png

1536133210820.png

1536133237177.png

Şunlarda dursun

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben migrosa sadece alkol almaya giderim kipadan da para çekerim onun dışında telefon bakmaya gitmedim hiç taaaaaaa eski konularda da söledim onuda kaçırmışsın yıllardır telefon aldığım samimiyetimiz hukukumuzun olduğu bi telefoncum var başka yerden telefon bakmadım almadım benim için teknolojinin merkezi telefoncumdur :)
Yine işinize geldiği gibi cevap.
Ben size nerde var gösterdim.
Bu kadar incelemeye dayalı görüş belirtme meraklısıysanız buyrun inceleyin prensibinizse incelemeden yorum yapmayın çin malı demeyin, xioami veya op
ben op5t kullanıyorum kardeşimde mi5s var kenarda redmi note 4 duruyor.
Benim illa inceleyi,pde yorum yaparım gibi bir huyum yok. Bilgileri toplarım. Birbirleri ile karşılaştırırım. En çok hakim görüşü doğru kabul eder sunarım bu kadar basit.

Son düzenleyen moderatör:

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
V30 iyi gibi duruyor.Düşük ışıkta iyi gibi dedikleri s8 in bir kaç kez kamera sorunu şikayetlerine denk gelmiştim.Ama yinede sen bilirsin.Benim tavsiyem V30 üzerine pil ,tasarim ve arayuz anlamında.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
V30 iyi gibi duruyor.Düşük ışıkta iyi gibi dedikleri s8 in bir kaç kez kamera sorunu şikayetlerine denk gelmiştim.Ama yinede sen bilirsin.Benim tavsiyem V30 üzerine pil ,tasarim ve arayuz anlamında.
Hoşgeldin kardeş nerelerdesin sen ya