LG TV Video Oynatma Problemi Lütfen Yardım

Bu konuyu okuyanlar

berkinakdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda düğünüm oldu. Bütün telaşlar çok şükür bitti, onca stresin sıkıntının ardından bir tek annelerle oturup 4 saatlik düğün videosunu izleme, "kim ne takmış?" ayinini tamamlamak kaldı.
Ama bu konuda ciddi yardımınıza ihtiyacım var. Çünkü ne yaptıysam başaramadım. Videoyu bir türlü televizyonda oynatamadım. Her akşam işten gelir gelmez "video ne oldu?" sorularına maruz kalmaktan çok sıkıldım. Evliliğim zarar görecek diye çok korkuyorum. Yardımızı esirgemeyin şu genç kardeşinizden.

Oynatmaya çalıştığım video .mpg formatında.
4 saatlik bir video olduğu için boyut 90 GB

TV LG 55UK6100
LG 55UK6100PLB 4K ULTRA HD TV | LG Electronics Türkiye

Hard Disk'i televizyona bağlayıp videoyu oynatmaya çalıştığımda karşıma çıkan görüntü bu:

Seste sorun yok, sadece görüntü bozuk. Dikkat ettiyseniz sadece videonun en solunda, küçük bir bölümde gerçek görüntü var, diğer taraflar piksel piksel, rengarenk.

Siz sormadan ben söyleyeyim:

- .mpg formatını televizyon destekliyor, netten bunla ilgili araştırma yaptım.
- video, bilgisayarda çalışıyor, videoda bir problem yok.
- tv, hard diskteki başka videoları oynatıyor, hard disk formatında ya da bağlantıda bir problem yok.
- videoyu pc'den açıp, hdmi ile görüntüyü tv'ye aktarmayı denemedim ama bilgisayarım çok eski ve baya sorunlu, ekranı vs. de kırık, o yüzden bu şekilde de çözemedim. Benim görüntüyü direk TV'den açmam lazım.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum dosyanın boyutu çok fazla imiş. .mpg formatından mp4 yada avi ye dönüştürmeyi denermisin.