Soru LG televizyonda durup dururken kapanıp açılma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Arkadaşlar merhaba,

LG 42LD650-ZC modelli televizyonum var. Yanılmıyorsam 2011'de almıştım. Gayette memnunum hala çılgınlar gibi çalışıyor.

Fakat son zamanlarda 10 saniyede bir kapanıp kendi kendini açılıyor, bir süre sonra televizyonun açılırken ki logosunu görüyorum ondan sonra tekrardan kapanıp tekrardan açılıyor.

Umarım Power kablosundan falandır ve masraf çıkartmaz bana. Şu anda taşınma arefesindeyim. Ekstradan masrafı kaldıracak bünye kalmadı :)

Varsa önerileriniz beklerim.

Şimdiden teşekkürler.

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Açılırkenki logosunu görüyorsanız büyük ihtimalle dediğniz gibi power kablosundan dolayıdır. Değiştirmeyi deneyebilir misiniz?

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Açılırkenki logosunu görüyorsanız büyük ihtimalle dediğniz gibi power kablosundan dolayıdır. Değiştirmeyi deneyebilir misiniz?

O aklımda taşınma olayından dolayı vaktim olmadı. Yarın alıp deneyeceğim. Güç kablosu alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı ? Yani herhangi bir teknoloji mağazasında bulabilir miyim ? Ve yanımda götürmeme gerek var mı ?

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Power kablosunda bir sorun olabilir.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
cihaza gelen akımın dalgalı olmamasıda önemli.Ani elekrik düşüşlerinden ötürü olabilir.Umarım besleme kartından değilde kablodan kaynaklıdır.