LG Nexus 5 Kullananlar Kulübü

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Nexus One >>> HTC
Nexus S >>>>> Samsung
Galaxy Nexus >> Samsung
Nexus 4 >>>>> LG
Nexus 5 >>>>> LG
Nexus 6(?)>>> ?
İlk nexus dışında her firmaya iki tane ürettiriyor google. Umarım Sony olur. Hem kamera şikayeti kalkar hem de tasarım daha bir güzel olur.

Evet bunu bende biliyordum sırada Sony olmalı. Kamera multimedia ekran sorunları düzeltilirse ve batarya değeri biraz daha arttırılırsa çok iyi olur.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
nexus 4'te ram kullanımı aşağı yukarı bu seviyelerde, gerçekten 3gb ram lazımmı? :)

ss-ram.jpg

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nexus One >>> HTC
Nexus S >>>>> Samsung
Galaxy Nexus >> Samsung
Nexus 4 >>>>> LG
Nexus 5 >>>>> LG
Nexus 6(?)>>> ?
İlk nexus dışında her firmaya iki tane ürettiriyor google. Umarım Sony olur. Hem kamera şikayeti kalkar hem de tasarım daha bir güzel olur.

Sony çıkarır inşallah

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tam da tel i değiştirecektim. Aklım karıştı, acaba Sony Nexus unumu beklesem :)

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Motorola olur diye düşünüyorum ama Nexus serisinin bitiriliceği yönünde söylentiler var sonuçta Motorola Google'ın artık. Başka firmalara ihtiyacı yok üretim konusunda

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Daha yeni nexus resmileşmemişken sony'ye yaptırdınız:D

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ne huaweisi allah korusun. Gider mediatek işlemci koyarlar :mrgreen: Şaka bir yana Sony için tek şikayet ekrandı zaten onu da düzeltecekler yakında(ha benim için problem değil ama değişik açıda kullananlar için :) ). Bir sonraki nexus a kadar ekran hallolur. Sony dedin mi güncelleme aklına geliyor ama telefon nexus olduğu için hiç sıkıntı olmaz. Kısacası Sony nexus yaparsa hakkını verir diye düşünüyorum. Ki nexus üretiminin duracağını da düşünmüyorum.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ne huaweisi allah korusun. Gider mediatek işlemci koyarlar :mrgreen: Şaka bir yana Sony için tek şikayet ekrandı zaten onu da düzeltecekler yakında(ha benim için problem değil ama değişik açıda kullananlar için :) ). Bir sonraki nexus a kadar ekran hallolur. Sony dedin mi güncelleme aklına geliyor ama telefon nexus olduğu için hiç sıkıntı olmaz. Kısacası Sony nexus yaparsa hakkını verir diye düşünüyorum.

Sony düzeldi eski Sony değil artık

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Nexus 5 geldi beyler.İlk izlenimlerim telefon ele oturan ve sağlamlık hissi veren bir yapıya sahip.Kaliteli olduğu hissi uyandırıyor.Çok hızlı çok süratli.Henüz oyun falan yüklemedim ama web performansı, menüler arası geçişler falan aynı iphone kadar seri ve hızlı.

Gelelim ekrana.Super Amolede alışık olduğum için önce ekranda bi afalladım.Çözünürlüğü falan çok iyi ona diyecek sözüm yok.Ancak ekranda siyah renk diye birşey yok.Nexus 5 için siyah demek çok koyu siyaha kaçan mavimsi grimsi bi renk demek.Benim S3'ün ekranının siyahıyla karşılaştırdım ve arada himalayalar kadar fark olduğunu gördüm.Nexus 5 asla siyah rengi veremiyor.Bu en büyük sıkıntılardan biri.

Ekranın parlaklığı çok fazla.Renkler hiç canlı değil.Renkler öylesine açık ve parlıyorki Super Amoledinki gibi bi renk kalitesi asla veremiyor.Ancak beyaz renge gelecek olursak Super Amolede göre çok daha iyi ve parlak bir beyaz renk veriyor.İkisinide beyaz renkte yan yana koyup karşılaştırdım Nexusun beyazı öyle parlakki gözümü kamaştırıyor ama Super Amoledde sanki ekranın önünde sarımsı koyu bi perde varmış gibi beyaz rengi sömürüyor resmen.Super Amoledin beyazının beyaz olmadığını anladım.

Ve herkesin bahsettiği şu ekranı yan çevirince parlama olayı.Ne yazık ki benimkinde de var.Ekranı belli açılardan yan tutunca ekran beyazlaşıyor ve parlıyor.Bi an için ekran görünmez oluyor.Bu sorunu gerçekten bu fiyatta ve bu kalitede bir telefonda görmek gerçekten mide bulandırıcı.En çok sinirimi bozan şey bu oldu.Çin malı dandik telefonların ekranı gibi yandan bakınca parlama yapıyor.Ne biçim bi IPS ekran ben anlamadım.G2'ninde ekranı aynı teknolojiye sahip ama nerden bakarsan bak asla böyle birşey olmuyor.

Telefonu ilk açtığımda sanki dümdüz çorak bi arazide geziyormuş hissine kapıldım.Hiçbir artı özellik yok.Tamam anladık saf android vs. de bu kadarda saf olunmaz birader.Hiç mi Samsung gibi, LG gibi, Sony gibi, HTC gibi özel, güzel, cici özellikler katılmaz telefona.Dümdüz bi telefon yani.Ne yüklersen onu veriyor sana.Özellikle Samsung'taki akıllı ekran özelliğini mumla aradım.Samsung'larda ekrana baktığın sürece ekran kapanmıyor mesela.Alışmışım tabi ben.Bunda bişey okuyorum ikide bir kapanıyor ekran.Çok sinir bozucu.Arada bir ekrana dokunup ben burdayım demek lazım yani.

Kamerasına gelicek olursak.Bana göre idare eder.Çok iyide değil, kötüde değil yani.Kötü diyenler haksızlık etmiş olur.Fotoların parlaklığında biraz sorun var gibi ama pek kafaya takılcak bişey değil.Özellikle loş ışıkta yaptığım çekimlerde gayet başarılı fotolar çekti."Küresel foto" diye bi özelliği var inanılmaz hoşuma gitti mesela.Keşke Samsung'da da olsa dedim.Gerçekten çok güzel bi özellik.Yani kamerası bence gayet yeterli.

Hoparlör berbat.Ses vermiyor.Arka odada çalsa telefon duymak çok güç gibi.Altta iki tane hoparlör delikleri var gibi duruyor ama biri hoparlör biri mikrofon.Kutudan kulaklık çıkmaması inanılmaz komik bi olay.Cimriliğin doruk noktası yani.En dandik berbat telefonların bile kutusunda kulaklık çıkıyor yinede.Ama böyle bi telefonun kutusundan kulaklık çıkmaması çok komik.Sırf LG'nin kulaklığı için bile G2 ile değiştirebilirim.

Sonuca gelirsek; donanım açısından söylecek söz yok.İşlemcisi, gpu su, ram'i gayet başarılı.Ekranın parlaklık ayarı BÜYÜK SIKINTI.Siyah renk yok.Çok kaliteli bi ekranı parlaklık yüzünden hiç etmişler çok yazık.Telefon tasarım olarak hoş, ele oturan, arka kısmı mat elden kaymayan bi yapıya sahip.Elinizde tutunca boş bi telefon hissi vermiyor.İçinin dolu olduğu hissediliyor.Bataryası hakkında birşey diyemem henüz çünkü kutudan çıkardığımda %100 şarj.Bi saate yakın sürekli kurcaladım inceledim.%80 e falan düştü.

Bu telefonu zaten babama aldım.Babam için fazlasıyla yeterli özelliklere sahip.Tek yaptığı şey arama çünkü.Fazla bile denebilir.Ama belki zamanla kendini kaptırıp bana bile kafa tutabilir :D

Hala telefonu G2 ile değiştirsem mi diye düşünüyorum.Telefonun jelatinlerine hiç ellemedim.Şarj adaptörünün poşetlerini falan çıkarmadım.Olduğu gibi duruyor.Kutusunuda zarar vermeden sadece bantlarını keserek açtım.Karar vericem bakalım.Şimdilik bu kadar.Sorum olursa yazarım buraya...

Telefon almak isteyenlere kesinlikle önermem bu telefonu.Çünkü artılarından çok eksileri var.En ciddi sorunu ekranı zaten.1400 lira verip parlayan bir ekran almak istemiyorsanız Nexus 5 almayın.İçinde klima, yol bilgisayarı, radyosu, müzik sistemi olmayan mercedes gibi.Alacaksanız G2 alın.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
El Padrino hocam bir de beyazları karşılaştırsaydın ekranda :D

Önümüzdeki Nexus MOTOROLA OLMALI. Google duy beni! :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Öncelikle hayırlı olsun. Patlamış renklerle dolu amoled ekrana alışkın gözlerin IPS ekranı yadırgaması normaldir :) keskinlik ve gerçek renklerinden dolayı IPS ekranı tek geçerim. Nexus cihazlar adı üstünde saf android. Cicili bicili ve de çoğu lüzumsuz özellik olmadığı için bu kadar stabil ve de hızlı. Kullandığım Nexus 4 te arka planda çalışanlar dahil 70 ten fazla uygulama yüklü ve 500-600 mb ram kullanımını nadiren geçer. Android dünyasının Iphone'u bence.. :)

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ayrıntılı ve güzel anlatım olmuş. Nexus 5 alıcaktım, kafamda soru işaretleri vardı, cevaplarını aldım. Ama yinede almayı düşünüyorum. Sesi ciddi derecede az mı çıkıyor ?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ayrıntılı ve güzel anlatım olmuş. Nexus 5 alıcaktım, kafamda soru işaretleri vardı, cevaplarını aldım. Ama yinede almayı düşünüyorum. Sesi ciddi derecede az mı çıkıyor ?

Türkiye'ye her zamanki gibi kakaladılar desem az bile demiş olurum... Normalinde az ve cızırtılı değil ilk parti ürünleri perişan halde bence.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70

Yani bence yetersiz.Özellikle önce Note 2 alıp sonra siparişi iptal edip Nexus 5 ile değiştirdikten sonra bazı özelliklerini Note 2 ile kıyasladığım için hoparlör çok yetersiz geldi.Ama bende S3 var.Aynı klibi ikisinde de oynattım.Çok az bi fark var ses şiddeti olarak aralarında ama Nexusun sesi sönük çıkıyor.Sesi duyuyorsun ama bişiler eksik gibi yani.

El Padrino hocam bir de beyazları karşılaştırsaydın ekranda :D

Önümüzdeki Nexus MOTOROLA OLMALI. Google duy beni! :D

Karşılaştırdım zaten.Yukarıda yazıyor.Nexus 5'in IPS ekranı beyaz renkte çok başarılı.Super Amoledle aralarında uçurumlar var.Beyaz renk konusunda gerçekten çok iyi.

Öncelikle hayırlı olsun. Patlamış renklerle dolu amoled ekrana alışkın gözlerin IPS ekranı yadırgaması normaldir :) keskinlik ve gerçek renklerinden dolayı IPS ekranı tek geçerim. Nexus cihazlar adı üstünde saf android. Cicili bicili ve de çoğu lüzumsuz özellik olmadığı için bu kadar stabil ve de hızlı. Kullandığım Nexus 4 te arka planda çalışanlar dahil 70 ten fazla uygulama yüklü ve 500-600 mb ram kullanımını nadiren geçer. Android dünyasının Iphone'u bence.. :)

Sağol.Kesinlikle katılıyorum sana.Super Amoledde renkler çok canlı ama bi o kadarda abartılı.Gerçek renklerden çok daha sıcak renkte veriyor renkleri.Full HD IPS ekranın keskinlğine diyecek sözüm yok.Renkleride çok iyi veriyor ancak yukarıda da dediğim gibi ciddi bi kontrast sorunu var gibi geldi bana.Yani renkler gerçekçi ama arkasında beyaz beyaz yanıyor ekran.Siyah rengi verememesinin sebebi pikseller siyah renge bürünmesine rağmen arka aydınlatmanın çok şiddetli olmasından dolayı siyahın arkasında beyazımsı ışık kaçıyor, bu nedenlede siyah renk siyaha kaçan mavimsi, grimsi bi renk haline dönüşüyor.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Yani bence yetersiz.Özellikle önce Note 2 alıp sonra siparişi iptal edip Nexus 5 ile değiştirdikten sonra bazı özelliklerini Note 2 ile kıyasladığım için hoparlör çok yetersiz geldi.Ama bende S3 var.Aynı klibi ikisinde de oynattım.Çok az bi fark var ses şiddeti olarak aralarında ama Nexusun sesi sönük çıkıyor.Sesi duyuyorsun ama bişiler eksik gibi yani.

516617473806400279.jpg

eksik yanı görüyor musunuz? Değerli arkadaşlar bu durum forum sitelerinde paylaşıldıktan sonra tepki görünce değişime gidildi ve hoparlör+tuşlarda değişim yapıldı.(ilk parti ürünü kullanan arkadaşlar tuşları kullanırken dikkat etsinler derim)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
516617473806400279.jpg

eksik yanı görüyor musunuz? Değerli arkadaşlar bu durum forum sitelerinde paylaşıldıktan sonra tepki görünce değişime gidildi ve hoparlör+tuşlarda değişim yapıldı.(ilk parti ürünü kullanan arkadaşlar tuşları kullanırken dikkat etsinler derim)

Evet hoparlör delikleri büyütülmüş.Tuşlarda seramikmiş sanırım.Görünüşte çok şık duruyorlar ama mesela telefonu sallayınca tuşlar yerinden oynuyor ve ses çıkarıyor.Her iki tuşta sallanıyor.Köşeleri sivri diye eleştirmişler ama benim için bi sorun değil bence.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Evet hoparlör delikleri büyütülmüş.Tuşlarda seramikmiş sanırım.Görünüşte çok şık duruyorlar ama mesela telefonu sallayınca tuşlar yerinden oynuyor ve ses çıkarıyor.Her iki tuşta sallanıyor.Köşeleri sivri diye eleştirmişler ama benim için bi sorun değil bence.

çabuk kırılıyor denildi ama henüz denk gelmedim...

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Kamerasını kurcalıyorum farklı ışıklarda çekimler yapıyorum.Birşey dikkatimi çekti.Gözle görülür değil artık gözlü görülemicek derecede bi sıkıntısı çıktı kameranın.

Bu resim normal fotoğraf modunda aynı ışıkta çektiğim fotoğraf.

1072355_10151907502423587_1669251480_o.jpg

Bu fotoğrafda normal modda video çekiminden bir kare.Aynı ışıkta çekilmiş bir fotoğraf.

1654309_10151907502518587_877118292_n.jpg

Aradaki farkı görüyorsunuz.Video modunda bi sorun var kameranın.Fotoğraf modu S3'ten kesinlikle daha iyi.Özellikle flashlı çekimler çok başarılı Nexus 5'in.Flashıda çok güçlü.Renkleri gayet güzel ve gerçekçi veriyor.Ama video modundaki şu hal ile fotoğraf modunun arasındaki farka neden olan nedir acaba.Yani bu şekilde çekilen videodan hayır gelmez.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kamerasını kurcalıyorum farklı ışıklarda çekimler yapıyorum.Birşey dikkatimi çekti.Gözle görülür değil artık gözlü görülemicek derecede bi sıkıntısı çıktı kameranın.

Bu resim normal fotoğraf modunda aynı ışıkta çektiğim fotoğraf.

1072355_10151907502423587_1669251480_o.jpg

Bu fotoğrafda normal modda video çekiminden bir kare.Aynı ışıkta çekilmiş bir fotoğraf.

1654309_10151907502518587_877118292_n.jpg

Aradaki farkı görüyorsunuz.Video modunda bi sorun var kameranın.Fotoğraf modu S3'ten kesinlikle daha iyi.Özellikle flashlı çekimler çok başarılı Nexus 5'in.Flashıda çok güçlü.Renkleri gayet güzel ve gerçekçi veriyor.Ama video modundaki şu hal ile fotoğraf modunun arasındaki farka neden olan nedir acaba.Yani bu şekilde çekilen videodan hayır gelmez.
Çok acayip ya,video modundaki ayarları kurcaladınız mı,bende pek beğenmiştim telefonu,video ile kamera arasında bu kadar fark olması anormal :confused1:

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çok acayip ya,video modundaki ayarları kurcaladınız mı,bende pek beğenmiştim telefonu,video ile kamera arasında bu kadar fark olması anormal :confused1:

Hepsini kurcaladım.Zaten telefonda kamera ayarları çok kısıtlı.Çok temel ayarlar var sadece.Video modu 1080p normal sahne modunda.Diğer sahne modlarını ve diğer çözünürlükleride tek tek denedim.Hepsinde aynı görüntü.

Fotoğraf moduda normal sahne modunda ve 8 mp.Çok enteresan bir olay.Anlaşılır gibi değil.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nexus konusunda tecrübesiz insanlar hemen belli oldu. Nexus telefonları asla ilk çıktığı dönemde almayacaksınız 3. ve 4. parti ürünleri beklemek lazım çünkü nexuslar ucuza satıldığı için üretici firma ( özellikle lg) pek fazla emek harcamıyorlar.

Onun haricinde kamera konusunda 4.4.2 ye beraber sorunların giderildiği söylenmişti eğer 4.4.2 değilse güncelleyin aslında dokunmadan iade edin 3. parti ürünleri beklemek en mantıklısı

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hepsini kurcaladım.Zaten telefonda kamera ayarları çok kısıtlı.Çok temel ayarlar var sadece.Video modu 1080p normal sahne modunda.Diğer sahne modlarını ve diğer çözünürlükleride tek tek denedim.Hepsinde aynı görüntü.

Fotoğraf moduda normal sahne modunda ve 8 mp.Çok enteresan bir olay.Anlaşılır gibi değil.
Telefon elimde olmadığından bakamıyorum ,internette 4.4.1 ile 4.4 arasında fark olduğu söylenmiş ama fotoğrafta,video da birşey bulamadım işe yarar,siz belki inceleyebilirsiniz,cevap için teşekkürler,iyi forumlar :)

Asdfghjkl12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nexus 5 alacam ama çoğu mağazada lansman yazıyor 1400den satılıyor fiyat ne zaman düşer?

Asdfghjkl12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
516617473806400279.jpg

usta gidip telefona baktım tuşlar oynuyorlardı felan ne kadar daha beklememi önerirsin yeni parti için?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13

_F_19o7_B_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nexus 5 ile daha yeni tanıştım. Bundan önce Galaxy S3 kullanıyordum ve bazı konularda birkaç sorum olacak.

1) Nexus 5 de Pilin yanında yüzde % kaç kaldığını gösteren ayar yokmu ? Nekadar baktıysam bulamadım.

2) Menü düğmesine bastıktan sonra çıkan tüm uygulamaları istediğimiz sırayala veya klasör oluşturup düzenleyemiyor muyuz ?

3) Son olarakta multi window (çoklu pencere) yapabileceğimiz ek uygulamalar mevcut mudur ?

Şimdiden teşekkürler..

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Son mesajlar