LG G3 Ölü piksel

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Evet arkadaşlar ihbar nameyi gönderdim hayırlı uğurlu olsun. 10 İçinde cevap gelmezse Tüketici hakimiyeti mahkemisine başvurucam

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bu 3 piksel olayı doğrumu bır pıksel olunca değiştirmeme falan şansına kalms falan demelerı yok dıyo müdür burda adam 10.000 TLlık televızyon alıyorda ondada cıkıyor dıye falan dıye

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar bu 3 piksel olayı doğrumu bır pıksel olunca değiştirmeme falan şansına kalms falan demelerı yok dıyo müdür burda adam 10.000 TLlık televızyon alıyorda ondada cıkıyor dıye falan dıye

10 bin tl kıl tv de şe çıkar 80 binlik tv de de çıkar iade almaları gerekiyor, alınmadığı zaman tüketici hakem heyetine başvurun.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

İsterse 10 bin isterse 100 bin olsun sonuçta elektronik bir eşya alıyorsun ve eşyada '' Ürün Sıfırdır '' yazmıyormu? sıfır üründe ki piksel sorunu sizi ilgilendirmiyor onları ilgilendiriyor direk değişim isteyeceksiniz yada paranızı geriye isteyeceksiniz, karpuzmu seçiyoruz bir piksel iki piksel diye :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Peki öyle kesin paranı alıyormsn

Tüketici hakem heyeti kararı senden yana ise yani ücret iadesi kararı verilirse ve lg firması da parani iade etmez ise icra başlatılıyor şirkete ve icra yapılıyor iş icra ya kalmadan ücret iadesi yapılıyor genelde.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Turkcellden iphone 5 almıştım ekranda sarı leke problemi vardı iade istedim 15 gün geçmeden iadeyi 25 günün sonunda yaptılar oda araya araya sinirli sinirli konuşa konuşa , türk mağazalarıyla uğraşmak gerçekten zor zaten ondan sonra internetten apple aracılığı ile sipariş verdim iphone 5s'i ve problem oldu ilk üründe koşulsuz iade yapalım dediler değişim istedim yaptılar tekrar problem oldu tekrar değişim yaptılar sonra ürünüm geldi ve kullandım 1 ay boyunca flaşı bozuldu genpaya verdim orasıda uğraştırmadan değişim yaptı demek istediğim apple dışındaki tüm ürünlerde veya türk satıcılardan alınan ürünlerde sıkıntı yaşanabiliyor o yüzden bu gibi samsung lg htc gibi ürünleri alırken hep bir problem yaşarım endişesi olur bende ki zaten almam da siz siz olun apple dışında problem yaşamam dediğiniz yerlerden alınız. çok çok geçmiş olsun hocam inşallah iade yaparlar.

pianoman

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Geçmiş olsun yalnız şöyle bir ayrıntı var sanırım 1000tl üzeri davalarda sonuç lehinize olsa dahi hakem heyetinin verdiği karar bağlayıcı değil yani yine iş teknosanın insafına kalabilir. Bu durumda tüketici mahkemesine başvurmanız gerekiyor mahkeme sonucunda olumlu sonuç alırsanız(ki muhtemelen öyle olacaktır) tüm masrafları davalı size kuruşu kuruşuna ödemek durumunda.

jorem44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
28 Mayıs 2014’ten itibaren 2.000 TL’nin altındaysa Tüketici Sorunları Hakem Heyetine yani ilçe; 2000 ve 3000 arası ise il hakem heyetine başvurulur. çıkan karar bağlayıcıdır. sonuç tebliğ edildikten 15 gün sonraya kadar itiraz hakkı vardır. 15 gün sonra para iadesi yada yeni ürün (dilekçede ne istediyseniz o olur) olmazsa icraya veriyorsunuz ve icra ücretini ödersiniz. telefon ücreti ve icra ücreti yada masraflar diyelim karşı tarafça size iade edilir. geçmiş olsun.

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Geçmiş olsun yalnız şöyle bir ayrıntı var sanırım 1000tl üzeri davalarda sonuç lehinize olsa dahi hakem heyetinin verdiği karar bağlayıcı değil yani yine iş teknosanın insafına kalabilir. Bu durumda tüketici mahkemesine başvurmanız gerekiyor mahkeme sonucunda olumlu sonuç alırsanız(ki muhtemelen öyle olacaktır) tüm masrafları davalı size kuruşu kuruşuna ödemek durumunda.
Anladımda boyle bırsey var pekı onlar neden LG dekı calısanlar tuketıcı hakları prosüdürlerını zaten bılıyor gıdın mahkemeye verın o zaman dıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

28 Mayıs 2014’ten itibaren 2.000 TL’nin altındaysa Tüketici Sorunları Hakem Heyetine yani ilçe; 2000 ve 3000 arası ise il hakem heyetine başvurulur. çıkan karar bağlayıcıdır. sonuç tebliğ edildikten 15 gün sonraya kadar itiraz hakkı vardır. 15 gün sonra para iadesi yada yeni ürün (dilekçede ne istediyseniz o olur) olmazsa icraya veriyorsunuz ve icra ücretini ödersiniz. telefon ücreti ve icra ücreti yada masraflar diyelim karşı tarafça size iade edilir. geçmiş olsun.
Öncelikle Teşekkür ederim ben Tüketici Heyetınden Suanda ıhbarname gönderdim oraya haklarımı belırttım ve para iadesi istediğimi söyledim tüketici heyetı burdan cevap gelmezse il haken heyetine başvurucaz beraber dedı onlarda benım arkamda anlıcanız. Yanı demek istediğim şu ben öylede böylede o parayı geri alacağm dımı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Turkcellden iphone 5 almıştım ekranda sarı leke problemi vardı iade istedim 15 gün geçmeden iadeyi 25 günün sonunda yaptılar oda araya araya sinirli sinirli konuşa konuşa , türk mağazalarıyla uğraşmak gerçekten zor zaten ondan sonra internetten apple aracılığı ile sipariş verdim iphone 5s'i ve problem oldu ilk üründe koşulsuz iade yapalım dediler değişim istedim yaptılar tekrar problem oldu tekrar değişim yaptılar sonra ürünüm geldi ve kullandım 1 ay boyunca flaşı bozuldu genpaya verdim orasıda uğraştırmadan değişim yaptı demek istediğim apple dışındaki tüm ürünlerde veya türk satıcılardan alınan ürünlerde sıkıntı yaşanabiliyor o yüzden bu gibi samsung lg htc gibi ürünleri alırken hep bir problem yaşarım endişesi olur bende ki zaten almam da siz siz olun apple dışında problem yaşamam dediğiniz yerlerden alınız. çok çok geçmiş olsun hocam inşallah iade yaparlar.
İnşallah hocam inanın yoruldum ya

Kuruerhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim sorununu şikayetvar sitesinede yaz dikkate alıyorlar. 1 tane bile olsa ölü piksel yuzunden iadesini almak zorunda arkadaşların dediği gibi hakem heyetine başvurunu yap mecbur kalıp iadesini almak zorundalar. Ah be arkadaşlar ben bimeks çalışanıyım. Her gelen müşteriye söylüyorum git vatandan al benden al ama teknosadan alma adamlar satıp geçiyorlar ilgilenmiyorlar. Bimeksden almış olsaydın 14 gün müşteri memnuniyeti adı altında alıp direk yenisini vereceklerdi. Yakın zamanda sony z telefonunu servise göndermek isteyen nüşterimizin telefonunun camını dükkanda yanlışlıkla çatlattık. Müşteriyi dükkana çağırıp 0 sonylıyle değişim yaptık müşteri üstüne para versem 2 alsam olmaz mı dedi olur dedik farkını verip z2 alıp gitti. Aldığınız yerler çok önemli bunlarada dikkat edin. İnşallah seininkide değişecek merak etme ama iadesi çıkınca paranı al sana tekrar telefon verelim yada hediye çeki derler kabul etme.

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Kardeşim sorununu şikayetvar sitesinede yaz dikkate alıyorlar. 1 tane bile olsa ölü piksel yuzunden iadesini almak zorunda arkadaşların dediği gibi hakem heyetine başvurunu yap mecbur kalıp iadesini almak zorundalar. Ah be arkadaşlar ben bimeks çalışanıyım. Her gelen müşteriye söylüyorum git vatandan al benden al ama teknosadan alma adamlar satıp geçiyorlar ilgilenmiyorlar. Bimeksden almış olsaydın 14 gün müşteri memnuniyeti adı altında alıp direk yenisini vereceklerdi. Yakın zamanda sony z telefonunu servise göndermek isteyen nüşterimizin telefonunun camını dükkanda yanlışlıkla çatlattık. Müşteriyi dükkana çağırıp 0 sonylıyle değişim yaptık müşteri üstüne para versem 2 alsam olmaz mı dedi olur dedik farkını verip z2 alıp gitti. Aldığınız yerler çok önemli bunlarada dikkat edin. İnşallah seininkide değişecek merak etme ama iadesi çıkınca paranı al sana tekrar telefon verelim yada hediye çeki derler kabul etme.

Ya kardeşim ınan bulandım oflayıp oflayıp duruyorm aklıma geldıkce telefon halen teknosada almadım orda kalsın. İhbarname göndertdim cevap gelmedi gönderdiğim yeri aradım 10 gun bekleyınz sonra baska yoldan halledıcez dıyolar ama beklemekten yemın ederım bunaldım ve sıkıldım. Teknosanın müşteri hizmetleri ile görüştüm onlarda sız haklısınız sız boylesnz soylesnz dendı 2cı gun arandı ıste bız servısle gorustuk tek nokta var dıye değişim sağlanmamış tek pıkselde değişim sağlanmıyor falan dedı bu sefer bunlarada cıkıştım bağırdım cağırdım telefonda görüceksnz sız yasal sürec basladı dedım. Aldığım yerın muduruyle konstm 10 gun once yok bana dıyor ben burda orucluyum falan ulan sankı biz değilmiyiz yok işte diyor ben burde bu telefonu değiştirsem benım elımde patlar parasını kendı cebımden oderım yukardan bır cevap gelsın tamam değiştirim. Sonra bana dıyorkı bu şans işi burdan adamın tekı 9.000 Plazma alıyor ondada oyle cıkıyor oylece kullanıyor boyle bır sacmalık varmıya sonra dıyorkı LG Servıs calışanları zaten hakem heyetının nasıl iylediğini tuketıcı haklarını falan bılıyor merak etmeyın gıdın davanızı acın falan elımde kalacaktı

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Öncelikle yardımlarınız için hepinizden teşekkür ederim. Bugün hersey sonuçlandı ve ihbar name yerine gtti ve bugün arayip aynen şunu dediler ne kadar doğru yalan bilemem. Bugün arayip mağazamiz sizi haklı bulmuşdur bu sansiniza denk gelmstr telefonunuzu değiştiricez ancak sikayetinizi geri çekin dendi. Parami iade edin dedim paranızı iade edemem çek vereblrm dedi. Sorum söyle parami iade alabilirmym veya telefonun sonu yok model uzerine model çıkıyor. Ps 4mu alayim yoksa iphone 6mi beklim veyaz lg g3 prime gelirmi istanbula

Esares

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 19.07.2014 tarihinde Bimeksten almış olduğum LG G2 telefonumda ölü piksel var.Ben bu telefonu nereye götürmeliyim, ne yapmalıyım, para iadesi alabilir miyim ? Okuduklarıma göre 1 tane ölü piksel olsa bile 6 ay içerisinde yenisiyle değişim ya da para iadesi alabiliyormuşuz.Ben şimdi Bimekse gitsem sıkıntı çıkarmadan para iadesi alabilirmiyim ? Kutusu, faturası, kulaklığı, şarj aleti hepsi duruyor.Bunları da götürmeli miyim ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaşlar 19.07.2014 tarihinde Bimeksten almış olduğum LG G2 telefonumda ölü piksel var.Ben bu telefonu nereye götürmeliyim, ne yapmalıyım, para iadesi alabilir miyim ? Okuduklarıma göre 1 tane ölü piksel olsa bile 6 ay içerisinde yenisiyle değişim ya da para iadesi alabiliyormuşuz.Ben şimdi Bimekse gitsem sıkıntı çıkarmadan para iadesi alabilirmiyim ? Kutusu, faturası, kulaklığı, şarj aleti hepsi duruyor.Bunları da götürmeli miyim ?
Para iadesi bu sekilde alamazsin bimeks ile alakası yok artık servise vereceksin servis birsey olmaz v.s gibi sizi başından salata çalışırsa direk tüketici hakem heyetine gideceğini o servistekilere söyle sonra tüketici hakem heyetine git fatura v.s. ile cihazın sorununu bildir ve hiçbir şekilde ilgilenmediklerini hakem heyetine bildir fatura fotokopisi filan alacaklar ve gerisini tüketici hakem heyeti halledecek.

Esares

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Yardımınız için teşekkürler.İnşallah servistekiler sıkıntı çıkarmaz da para iadesi alırım.

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar bu ölü pikseli nasıl anlıyorsunuz yani ölçüt ney iş yerinde bir arkadaşda da g3 var onunki tr garantili benimki parelel ekran görüntülerimiz farklı kimi ona güzel diyo kimi benimkine yani burda forumda okumuştum ekran farklılıkları oluyormuş diyede piksel olayını nasıl alıcaz?

_Kuzeyli_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yardımlarınız için hepinizden teşekkür ederim. Bugün hersey sonuçlandı ve ihbar name yerine gtti ve bugün arayip aynen şunu dediler ne kadar doğru yalan bilemem. Bugün arayip mağazamiz sizi haklı bulmuşdur bu sansiniza denk gelmstr telefonunuzu değiştiricez ancak sikayetinizi geri çekin dendi. Parami iade edin dedim paranızı iade edemem çek vereblrm dedi. Sorum söyle parami iade alabilirmym veya telefonun sonu yok model uzerine model çıkıyor. Ps 4mu alayim yoksa iphone 6mi beklim veyaz lg g3 prime gelirmi istanbula

son durum nedir, ne karar verdiniz acaba? Teşekkürler.

E

Eren Kalkan

SDN Okuru
Telefonu ilk aldığım gün gördüm ölü pikseli sonra teknosaya verdim ve ilkinde bayan para alınabilir dedi sonra dün aldık diyince kabul ettiler doğal olarak oldu yazdı ve kurban bayramı olduğu için kurban bayramı bitimi getirirsin dedi istersen şimdide alırım ama depoda kalır dedi bende telefonu kurban bayramından sonra verdim dediler ya 0 yeni telefon verirler yada çekle paranızı telefonu verdik 15 gün içinde yeni telefon verdiler

Son mesajlar