LG G2 Hakkında Merak Ettiğim Konu

Bu konuyu okuyanlar

Scarface28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar LG G2 almayı düşünüyorum merak ettiğim konu telefon 1-2 sene içerisinde donanımsal olarak bir arıza verebilir mi.3 senedir iphone kullanıyorum hiç bir donanımsal sorun yaşamadım.İlk defa android telefonlarda ilgimi çeken LG oldu sizce donanım ve malzeme kalitesi konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Kullanan arkadaşlar herhangi bir donanımsal arıza yaşadılar mı merak ediyorum.

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir kullanıcı olarak, android tarafında üretilen, malzeme, donanım ve pil kalitesi olarak gayet başarılı olduğun söyleyebilirim. Fazla söze gerek yok.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Malzeme kalitesi olarak kötü açıkçası
Donanıma gelirsek android ios kadar az donanım gerektiren bir işletim sistemi değil dolayısıyla güncelleme desteği verilmezse şimdi zirve olan donanım 1 yıl sonra 1.5 yıl sonra aynı performansı gösteremeyebilir bu noktada da firmanın güncelleme desteği devreye giriyor iki konuda da başarısız bir firma malesef.
Güncelleme istiyorsan androidden düzenli verenler belli zaten HTC , Sony , Samsung ama ilk iki yazdığım malzeme kalitesi olarakda öndeler

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
LG G2 bence çok iyi bir cihazdır tek kusuru LG nin güncelleme sorunudur malzeme kalitesini saymıyorum F/P ürünü sonuçta.

Asıl sorum maksimum verebiliceğin fiyat nedir? Ona göre başka şeyler söyleyeceğim.

Reaksiyon puanı
10,325
g3'ün duyuruları gelmeye başladı. yarın pişman olabilirsin yeğenim.

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Malzeme kalitesi olarak kötü açıkçası
Donanıma gelirsek android ios kadar az donanım gerektiren bir işletim sistemi değil dolayısıyla güncelleme desteği verilmezse şimdi zirve olan donanım 1 yıl sonra 1.5 yıl sonra aynı performansı gösteremeyebilir bu noktada da firmanın güncelleme desteği devreye giriyor iki konuda da başarısız bir firma malesef.
Güncelleme istiyorsan androidden düzenli verenler belli zaten HTC , Sony , Samsung ama ilk iki yazdığım malzeme kalitesi olarakda öndeler
Söylediklerinizin hiç birisine katılmıyorum, tamamen kulaktan dolma cümleler ile yorum yazmışsınız, bu konuyu biraz daha araştırırsanız söylediklerinizin yanlış bilgiden ibaret olduğunu göreceksiniz :)

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LG pişmanlıktır yeğen. Alma.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iOS tan şaşma derim ama Android istiyorsanda güncellemeyi adam akıllı veren bi' Samsung var maalesef malzeme kalitesi olarak hiç bir cihaz berbat seviyede değil Samsung da dahil ama en kötü malzemeyi Samsung kullanıyor nedense

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
iOS tan şaşma derim ama Android istiyorsanda güncellemeyi adam akıllı veren bi' Samsung var maalesef
Ya samsung veriyor dedik doğru da dedik ama stabil olmayan güncellemeyi 10 yıl verse ne olur.
bkz. SIII
Şu zamanlarda adam akıllı veren htc var bir tek .

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ya samsung veriyor dedik doğru da dedik ama stabil olmayan güncellemeyi 10 yıl verse ne olur.
bkz. SIII
Şu zamanlarda adam akıllı veren htc var bir tek .

Samsung konusunda haklısın ama hTC batarsa güncellemeyi rüyanda görürsün:D hTC zamanının acısını çıkarıyor Sensation XE,XL Evo 3D gibi cihazlarda yaptığı hatalardan sonra bu hâle geldi zaten iyide oldu bence güncelleme diyosan iOS kullan Android de doğru düzgün güncelleme veren firma yok hTC maddi durumunu düzelttiğinde(düzeltirse) tekrar aynı şeyleri yapacağından eminim

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Samsung konusunda haklısın ama hTC batarsa güncellemeyi rüyanda görürsün:D hTC zamanının acısını çıkarıyor Sensation XE,XL Evo 3D gibi cihazlarda yaptığı hatalardan sonra bu hâle geldi zaten iyide oldu bence güncelleme diyosan iOS kullan Android de doğru düzgün güncelleme veren firma yok hTC maddi durumunu düzelttiğinde(düzeltirse) tekrar aynı şeyleri yapacağından eminim

Neticede hepsi firma, hepsi kapitalist. Bizi düşünecek değiller :)

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
G2 kullaniyorum ki bu donanimin 1.5 sene bile gecse eskiyecegini sanmiyorum,g3 cikincada g4 bekle derler,oo bitermi bunun sonu.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Telefonu düzgün kullandığın sürece hiçbir telefon donanımsal hatalar vermez. Donanımsal hatalar genel olarak kullanıcı hatalarıdır. G2'yi rahatlıkla alabilirsin. Hali hazırda 4.4 güncellemesi alacak olan cihaz çok rahat 2 sene götürür. Samsung seni 1 sene götürür, arayüzünden dolayı illet bir cihaz.
Ki zaten 2 sene kullanacağını sanmıyorum. Sene sonuna doğru G3'e geçersin. =)

PcUzmanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bu telefonu aldım.Ve çok beğendim,hiçbir sorunu yok,ve eBay gibi sitelerde tüm aksesuarları var.Bence dünyanın en hızlı,ve en şık telefonu.Almanı şiddetle tavsiye ediyorum!

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Söylediklerinizin hiç birisine katılmıyorum, tamamen kulaktan dolma cümleler ile yorum yazmışsınız, bu konuyu biraz daha araştırırsanız söylediklerinizin yanlış bilgiden ibaret olduğunu göreceksiniz :)
Kulaktan dolma bilgiler değil ve benim fikirlerim bu yönde araştırıp araştırmadığımada benim hakkımda bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar LG G2 almayı düşünüyorum merak ettiğim konu telefon 1-2 sene içerisinde donanımsal olarak bir arıza verebilir mi.3 senedir iphone kullanıyorum hiç bir donanımsal sorun yaşamadım.İlk defa android telefonlarda ilgimi çeken LG oldu sizce donanım ve malzeme kalitesi konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Kullanan arkadaşlar herhangi bir donanımsal arıza yaşadılar mı merak ediyorum.
hiç bir sıkıntı yaşamazsın telefonu kırmadıgın sürece...

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
herkes istediği gibi eleştiri yapabilir [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Herkes istediği gibi eleştiri yapsın tabi ki ancak işkembeden sallamasınlar :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Daha önce alıntılayarak uyardığım kişilerin şimdi sallama muhabbeti yapması çok komik kalıyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benden mi bahsediyorsunuz? Nasıl bir uyarı yapmıştınız? Ve yazılarımı neden üstünüze alındınız?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Benden mi bahsediyorsunuz? Nasıl bir uyarı yapmıştınız? Ve yazılarımı neden üstünüze alındınız?

Bir şeyi üstüme alındığım yok sadece komik görünüyor. Seni uyarmış olsam geneli kapsayan kelimeler kullanmaz direk sana yazardım. Çok merak etti isen G2 kullanıcıları klübüne bakabilirsin kimi uyarmışım diye, ek olarak G2 için yapılan eleştirilerde arkadaşlar az bile yazıyorlar LG gibi vurdum duymaz bir firma o telefonu başka türlü satamayacağını bildiği için fiyatı indirebildiği kadar indirdi. Benzer şeyleri LG optimus black, 3D 4xhd vs modellerden beri yapıyor.

Son olarak umarım ben yanılırım. Bu yazdıklarımı not et yanılmazsam yakın zamanda anlarsınız ne demek istediğimi..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Peki öyle olsun bakalım.. Cihazı biz kullanalım yorumunu siz yapmaya devam edin.. yapın durun istediğiniz kadar..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Fiyati indirdigi halde satamiyor, çoğunluk lg'nin vukuatlarini biliyor demekki başkan.
Lg temsilcisi arkadas hemen cevap yazma aramizda birakta biseyi tartisalim artik. :)
Sen gule gule kullan surekli her yoruma savunma yapmana gerek yok neyi neden kullandigin kimsenin umrunda degil.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Teknosa'da hala 1800 lira. LG fiyatları düşürdüyse Teknosa'da neden düşmüyor peki? Ciddi soruyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tamam kardeşim G2 çöptür, kimse almasın şu lanet telefonu. Adamlar nasıl bir cihaz yaptıysa artık yılın olayı oldu nerdeyse. Çok ciddi söylüyorum cihazda her türlü sıkıntıyla karşılaşabilirsiniz, almayın. Bakmayın bana ben çok şanslıyım. Şimdiye kadar tek bir sorunla karşılaşmadığım için bana öyle gelmiş. Almayın G2 falan. Çöp gibi telefon...

Edit: sakin ol tarzı telkinlerinize gerek yok gayet sakin ve ciddiyim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben G2 yi aldım. size bişey soracam. Eski telefonumdaki rehberi nasıl bu telefona aktarabilirim. Rehberdeki isimlerin çoğu resimli olduğu için sim karta aktarılmıyor. G2'de hafıza kartı da yok. Ne yapabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
g2 yi s4 den fazla satıyorum çalıştığım mağazada biraz klişe olacak ama g3 çıkana kadar en iyisi g2 tek işi herşeye kusur bulmak olanlar yersiz yorumlarına devam etsinler

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bloother'in dediği garip şeyleri dinleme kardeş. G2 alabilirsin zaten güncelleme almasa da 1- 1.5 yıl götürebilir gibi geliyor bana. Şık bir telefon olduğunu söyleyebilirim ama nedense satamadı sanki. Eğer android de güncelleme sıkıntı istemiyorsan Nexus serisinden bir şey alacaksın. Yoksa güncelleme sıkıntısını her telefonda çekersin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Burada asıl sorulacak şey telefonun kullanım amacı! Android sürümünün güncel kalması çoğu kullanıcı için gerçek hayatta bir şey ifade etmiyor. Sürüm konusunda saplantı yapacak kadar geek isen zaten custom rom yükleyip durumu çözersin.

Ayrıca 4.0'dan sonra çıkan sürümlerin farkını sorsan bu forumdakilerin yarısı bilmez. Hep aynı muhabbet: 4.1 yükledim alet akıyor, 4.2 yükledim alet uçuyor, 4.4 yükledim çok şeyi değiştirdi :p Sürüm olayının tek espirisi güncel uygulamaların destek verip vermediği. Şu an 4.0'da yüklenemeyip 4.4'e yüklenen bir uygulama duymadım. Öyle bir uygulamanın da geleceğini yakın zamanda zannetmiyorum. Ancak Android 5'de...

Gelelim G2'ye... Malzeme kalitesi rakiplerine göre düşük olabilir, güncelleme desteği de çok olmayabilir ama Android 4.4 alacağı biliniyor. Fiyatı da rakiplerine göre daha düşük zaten... G2'yi alacaksan bunları göz önünde bulunduracaksın. Durduk yere arıza çıkaracağını pek zannetmiyorum. LG büyük bir Android üreticisi. Piyasada yeni de değil. Yalnız çerçeve inceliğinden dolayı dayanıklılık konusunda beni korkutuyor. Alternatif Nexus 5 derim.

Son mesajlar