LG G2 Costum Rom Radyo Aktif Etme !

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sizlere costum rom'larda bulunan radyo özelliğini aktif etmeyi göstereceğim. Costum rom'larda hazır olarak gelen ve 309-310k serilerinde bulunan radyo uygulamasını nasıl aktif edileceğinden bahsedeceğim. En çok kullanılan ve diğer rom'lara göre herşeyi içinde olan 2 rom'da bulunan (optimus G3 ve CloudyG3) radyo uygulamasını aktifleştireceğim. İnternet bağlantılı olan radyo uygulamaları var. Ya da .apk ile kurulan var. İnternet ile çalışan hem şarj konusunda hemde net olmadan çalışmıyor. Apk ile kurulan ise her zaman stabil çalışmıyor. Bahsettiğim gibi belirtmiş olduğum costum rom'larda bulunan radyo diğer uygulamalara göre çok daha güzel ve stabil çalışıyor. Daha fazla uzatmadan resimler ile anlatmaya çalışayım. Yardımcı programımız Root browser >Tıkla<

Root Browser uygulamamızı çalıştırıyoruz.

4YLqPL.png

Program içinde aşağıya iniyoruz ve "system" klasörünün içine giriyoruz.

pvR8Ga.png

Buradan "app" klasörüne...

rYg813.png

Buradan aşağı doğru iniyoruz. Ve "LGFmRadio.apk" buluyoruz.

vYg8Nr.png

"LGFmRadio.apk" uygulamasının üzerine basılı tutuyoruz ve "Rename" diyoruz.

0b7NAR.png

Burada ise "LgFmRadio.apk" yazısını düzenliyoruz. "Lg" yazısını siliyoruz. "FmRadio.apk" olarak adlandırıyoruz. Telefonu yeniden başlatıyoruz...

Şimdiden iyi dinlemeler.

Not:Telefonu yeniden başlatana kadar radyo gözükmiyecektir. Bu anlatım optimus g3 ve cloudyG3 için geçerlidir. Diğer rom'larda ekstra olarak "LGFmRadio.odex" içinde aynı işlem uygulanmaktadır.

Reaksiyon puanı
2,146
bi yanlışı düzeltelim

costum değil de custom, çok gözüme takıldı :)

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgi için teşekkürler hocam ama bende yine olmadı yaptım dediğinizi radyoda her kanalda cızırtı var tara diyince 0 istasyon bulundu diyor. :(

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bilgi için teşekkürler hocam ama bende yine olmadı yaptım dediğinizi radyoda her kanalda cızırtı var tara diyince 0 istasyon bulundu diyor. :(

Merhaba,

LG G2'de radyo çipimi ne vardı ve Türkiyede ki cihazlarda radyo kullanılabiliniyordu sonra lg uyandı ve yeni üretim G2lerden bunu kaldırdı, radyo desteği koymamasının sebebi vergiler falan.

LG G3'de Türkiyede ki versiyonlarının hiç birinde radyo desteği olmayabilir yani radyo desteği yoksa çalıştıramazsınız.

Radyo desteğinede FM Radyo çipimi ne deniliyormuş sanırım.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Hangi seri üretim? 2 telefonda denedim sonuç olumlu. Denemediğim bir uygulamayı yapmış gibi anlatmam. Sanirim senin yeni seri

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG-d802TR kore üretimi, bunu sordunuz galiba tam anlamıyorum da.

Optimus G3 kullanıyorum demişsiniz ama telefonunuz D802?

Siz G3 romu kullanıyorsunuz ama telefonunuz G2? bende G3 ile karıştırdım yukarıda 10 ton şey yazdım :) :) :)

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Optimus G3 kullanıyorum demişsiniz ama telefonunuz D802?

Siz G3 romu kullanıyorsunuz ama telefonunuz G2? bende G3 ile karıştırdım yukarıda 10 ton şey yazdım :) :) :)
Hocam kusura bakmayın ya dalgınlık işte Lg g2 optimusg3 romu yazmayı unuttum. :D :D

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam kusura bakmayın ya dalgınlık işte Lg g2 optimusg3 romu yazmayı unuttum. :D :D

Benim G2 310K radyo destekli kullanabiliyorum, 400 küsür K larda radyo desteğimi ne yokmuş o yüzden cızırtıdan başka bir şey gelmez. :)