LG G2 Ana Konu & Detaylı İnceleme

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Dedim ki tamam g2 alayım, yanına bi stylus kalem alırım dedim. Araştırdığıma göre bir süre sonra ekran hasar almaya başlıyormuş. Ah Lg, ne olurdu kalem koysan...

Kalem kullanılacak bir telefon değil cidden ... tek elle kullanırsın hep

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar bu mirecaf özelliği ney
Miracast mi o dediğiniz?
O özellik telefon ekranını direkt miracast destekli tvye aktarmaya yarıyor.
Miracast özelliği olan tvniz varsa g2 veya note3le kullanabilirsiniz.
Veya miracast dongle alarak da yapılabiliyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Optimus arayüzü oldukça ram yiyor ... evet ram 2 GB ama hiç bir telefonda sıfır kullanım gibi bir durum yok ki...
Sana daha öncede söylediğim gibi tekrar ediyorum sadece samsungun 3G arama destekleyen cihazlarından görüntülü görüşme yapabilirsiniz... LG G2 dahil diğer markalarda böyle bir arama durumu yok maalesef.
Görüntülü görüşme bana nerdeyse hiç lazım değil ama şu an nokialarda bu özellik yok mu?
Daha önce çift kamerası olan nerdeyse bütün telefonlarda vardı.
Akıllı telefonlar çıktıktan sonra görüntülü görüşme özelliği birkaç plan ötede kaldı.

Bir de miracast deneme imkanın var mı, merak ettiğim gecikme süresi felan nasıl olduğu.
Teknosada miracast özellikli tv sorarsan denemene izin verirler heralde.
Boş zamanında bakıp söylersen memnun olurum.
Mesela kronometre açıp, tvde ve ekranda nasıl aynı sürede mi çalışıyorlar merak ediyorum.
İnput lag testi gibi birşey.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Miracast mi o dediğiniz?
O özellik telefon ekranını direkt miracast destekli tvye aktarmaya yarıyor.
Miracast özelliği olan tvniz varsa g2 veya note3le kullanabilirsiniz.
Veya miracast dongle alarak da yapılabiliyor.

Görüntülü görüşme bana nerdeyse hiç lazım değil ama şu an nokialarda bu özellik yok mu?
Daha önce çift kamerası olan nerdeyse bütün telefonlarda vardı.
Akıllı telefonlar çıktıktan sonra görüntülü görüşme özelliği birkaç plan ötede kaldı.

Bir de miracast deneme imkanın var mı, merak ettiğim gecikme süresi felan nasıl olduğu.
Teknosada miracast özellikli tv sorarsan denemene izin verirler heralde.
Boş zamanında bakıp söylersen memnun olurum.
Mesela kronometre açıp, tvde ve ekranda nasıl aynı sürede mi çalışıyorlar merak ediyorum.
İnput lag testi gibi birşey.

Tekrar kullanacak olursak neden olmasın...LG smart tvlerde miracast olayı cidden iyi bir şekilde gelişti ve kullanılıyor

Ayrıca görüntülü görüşmenin hakları samsungda... internet kullanımı çoğaldığı için pek önemsenmiyor artık

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Tekrar kullanacak olursak neden olmasın...LG smart tvlerde miracast olayı cidden iyi bir şekilde gelişti ve kullanılıyor

Ayrıca görüntülü görüşmenin hakları samsungda... internet kullanımı çoğaldığı için pek önemsenmiyor artık
Babam hiç araştırmadan tv almıştı, baktım miracast var. Bu telefonu görünce ciddi ciddi telefonu değiştirmeyi düşünmeye başladım(miracast de işime yarar), zaten 2 senede 1 değiştiriyorum, vakti geldi:)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
o tuş çok iyi bence tabi...

bence biraz bekle tüyo veririz :p

>>Her seferinde ses kısmak yada arttırmak için veya zoomlamak için arka tarafı çevirmek çok kötü olsa gerek...Tuş konumlandırması berbat olmuş bence...
>>Ayrıca hafiza kartı yok.. Bu devirde en kötü modellerde bile hafiza arttırılabiliyor...
>>Lg bu tlf.la eksiklerini bi sonrakine kapatırsa anca düşünülebilir...
>>Z1 varken bunu almak çok mantıksız bence...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
>>Her seferinde ses kısmak yada arttırmak için veya zoomlamak için arka tarafı çevirmek çok kötü olsa gerek...Tuş konumlandırması berbat olmuş bence...
>>Ayrıca hafiza kartı yok.. Bu devirde en kötü modellerde bile hafiza arttırılabiliyor...
>>Lg bu tlf.la eksiklerini bi sonrakine kapatırsa anca düşünülebilir...
>>Z1 varken bunu almak çok mantıksız bence...
Dediğiniz şeyler ekrandan da yapılabiliyor... hafıza kartı durumuna gelirsek evet ne kadar fazla o kadar iyi ama mobil isletim sisteminde daha hızlı işlem yapmak daha az pil tüketmek anlamına da gelebiliyor hafıza kartının olmaması...

Babam hiç araştırmadan tv almıştı, baktım miracast var. Bu telefonu görünce ciddi ciddi telefonu değiştirmeyi düşünmeye başladım(miracast de işime yarar), zaten 2 senede 1 değiştiriyorum, vakti geldi:)
Miracasti biz LG G Pro ile denemiştik performansı çok iyi idi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Global satıştaki (Türkiye dahil) modelde sd kart girişi yok, batarya sabit, radyo çipi var ama aktif değil, muhtemelen vergisi sebebiyle (bunlar kesin bilgi), görüntülü konuşmanın olmadığı da Turkcell sitesinin Mağaza bölümünde yazıyor. Videoyu seyretmedim ama Kore versiyonunda arka kapak, pil çıkıyor, hafıza kartı girişi mevcut ve DVB (karasal yayın TV) alıcısı var. Videolar sizi yanıltmasın. Ayrıca Kore versiyonunda radyo yok ve pil 2.610 mAh.

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MErhaba arkadaşlar lg g2 telefonu alıcam dün türkiyede satışa sunuldu fiyatı 1600 tl. çok farklı özellikleri arkada sihirli tuş kullanımı var. ve başka özellikleri de alışılmışın dışında bir yapıda sizce nasıl bir cihaz fiyatına göre alınırmı. Teşkürler

http://www.lg.com/tr/smart-phones/lg-D802

yamakas-i

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O değilde Dosya yöneticisi Dizaynı süper olmuş PARS kardeşin paylaştığı resimde :) aşık oldum resmen tele ancak beni geri iten bi hafıza karti girişi :D:)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş iyi güzelde gelde şimdi 1800 lirayı bul lumia 925 alıcaktım 1300 toplayamadım daha 1800 çok zor belki de imkansız artık beklicez bi 2. el düşerse alırız artık ne yapak...

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videodaki türküyle G2'yi kavuşamadığım kara sevdam gibi izledim. :) On numara dört yıldız bi telefon, bi yıldızı sd girişi olmadığından kırdım. LG'ye hayranım ama şu hafıza sorunundan nefret ediyorum.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Dediğiniz şeyler ekrandan da yapılabiliyor... hafıza kartı durumuna gelirsek evet ne kadar fazla o kadar iyi ama mobil isletim sisteminde daha hızlı işlem yapmak daha az pil tüketmek anlamına da gelebiliyor hafıza kartının olmaması...

Miracasti biz LG G Pro ile denemi

>>Öncelikle ses arttırma ve azaltma ekranda yapılabiliyorsa olay daha da vahim..
>>Neden derseniz arkadaki tuşlar taca çıkmış.Yani bu mantıkla gereksiz olmuş..Bir nevi işlevsiz..
>>Hafıza ya gelecek olursak varsayalım ki çok önemli bir düğündeyiz ve video çekiyoruz o anda hafizanın dolduğu ibaresi belirse..Ki belirecek 1600 veya 1800 tl ödenmiş bir cihaz için çok ama çok üzücü olur..
>>O nedenle günümüzde hafiza kartsız bir tlf. ölü doğmuş bir tlf. dur, Bence...
>>İlerde çıkaracağı tlf.larda hafiza yer verir ve şekilsiz arka taraftaki tuşları kaldırırsa LG düşünülebilir..
>>Bu mantıkla 10 milyon adedi görmesi çok ama çok zor...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
belirttiğiniz sayıdan daha fazla satacaktır emin olun.. 10 GB video çekeceğinizi düşünüyorsanız bence de 16 GB lık model sizin için yetersiz olacaktır.. ama Iphone yıllardır bu şekilde satıyor cihazlarını

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Lg G2 nin çok tutacağını sanmıyorum...Eksikleri fazla..Ve rakipleri çok güçlü..
Her konuda lg den öndeler..İster reklam diyin ister tlf.nun özellikleri açısından..
>>Bende ki lumia 820 de 8gb(tlf hafızası)+ 16 gb kart hafizası neredeyse ağzına kadar dolu...
>>olaya sadece videoları full hd çekmek üzerine bakmamak lazım..
>>Hazırdan yüklediğim o kadar çok video klip var ki..(Yerli ve yabancı müzik klipleri artı youtubedan indirdiklerim..)bunun dışında filimler olsun...
>>O bakımdan ben kendi adıma yakın bir zamanda hafıza kartımı 32 yada 64 gb a terfi ettireceğim...Günümüzde akıllı tlf. kullanıp da bunları yapmayan çok nadir insan vardır diye düşünüyorum...
>>Sadece lg g2 için değil son çıkan lumia 925 de benim gözümde ölü tlf..

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
iphone de 16gb kimse sorun etmezken (ki daha fazla oyun uygulama var iosta)
iş android e gelince yetmez.
yemiyecek kişi 32gb alsın tabiki video ile büyük çaplı oyunlarla işi olmayan çoğu kişiye yeter.çevremdeki herkez maximum 16gblık modeller kullanıyor ben hafıza yetmiyor diye yakınanı görmedim.

kaldıki 1600 liraya android i kullanan en üst cihazı alabiliyorsak bu görmezden gelinebilir.fiyatı htc one gibi 2000tl civarı değil.
nasıl nexus o hafızayla ve o fiyatıyla yok sattıysa buda satar.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
fazlasıyla fazla satacak :D nasıl bir cümle kurdum yaa :p satış sayısını açıkladıklarında da herkes hak etti diyecek

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>iphone cuların yaptığı iş ve işlemler demek ki az onlara 16 gb yettiğine göre...
>>İnsanlar fiyata değil özelliğine bakıyor...Kaç lira olursa olsun alıyorlar...
>>Buda bize şunu gösteriyor yeni teknolojiler her zaman için daha çok satıyor..
>>Bir kaç aya kadar 4k lar gelince lg g2 nin esamesi bile okunmaz emin olun...
>>Bu hep böyle oldu böyle olmayada devam edecek...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
G proda çok oluyormuş bide ısınınca kendi kendine parlaklığını düşürüyormuş acaba bunda da aynısı olur mu diye merak ettim doğrusu.

öyle bir durum yok... tek sorun otomatik ekran parlaklığının otomatik gibi olmaması... yani otomatik parlaklığın tam olarak verimli olduğu söylenemez

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
öyle bir durum yok... tek sorun otomatik ekran parlaklığının otomatik gibi olmaması... yani otomatik parlaklığın tam olarak verimli olduğu söylenemez
Olursa da fark etmes kasımda lg g2 32 gb alıcam ne olursa olsun bu telefon tam bana göre farklı tasarım her zaman beğenmişimdir.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
şimdiden hayırlı uğurlu olsun :)

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teknosadaki akıllı kapak kampanaysı hala devam ediyormu bilgisi olan cevaplarmı almayı düşünüyorum 32 gb

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
teknosadaki akıllı kapak kampanaysı hala devam ediyormu bilgisi olan cevaplarmı almayı düşünüyorum 32 gb

Etmiyor o on siparisde gecerliydi tekrar gelirmi bilmem ama 32 gb likta 100 tl hediye çeki veriyorlardi yeni kampanya