LG 24GN650 Ekran Çözünürlüğü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HakanErdem53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Öncelikle kendi bilgisayarımın özellikleri linkteki gibidir.
MSI GP62 Leopard Pro 6QE-675TR Notebook

LG 24GN650 monitörünü aldım. DP ile bilgisayarıma bağlıyorum fakat 2 tane sorunla karşılaşıyorum.

1) Monitör ekran kartı yerine işlemcimi kullanıyor. (1. Fotoğrafta görebilirsiniz)

2) Monitörü yalnız 2 üzerinde göster dediğim zaman Çözünürlüğünü ayarlayamıyorum. Valorant'a girdiğimde 3840x2160 gibi saçma bir çözünürlüğe geçiyor. (2. Fotoğrafta görebilirsiniz)

Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim şu an bunun sıkıntısı beni çok yoruyor.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    29.1 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.PNG
    2.PNG
    78.8 KB · Görüntüleme: 57

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Merhaba,

Öncelikle kendi bilgisayarımın özellikleri linkteki gibidir.
MSI GP62 Leopard Pro 6QE-675TR Notebook

LG 24GN650 monitörünü aldım. DP ile bilgisayarıma bağlıyorum fakat 2 tane sorunla karşılaşıyorum.

1) Monitör ekran kartı yerine işlemcimi kullanıyor. (1. Fotoğrafta görebilirsiniz)

2) Monitörü yalnız 2 üzerinde göster dediğim zaman Çözünürlüğünü ayarlayamıyorum. Valorant'a girdiğimde 3840x2160 gibi saçma bir çözünürlüğe geçiyor. (2. Fotoğrafta görebilirsiniz)

Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim şu an bunun sıkıntısı beni çok yoruyor.
Monitör kısmında, aşağıda grafik ayarları var. Oradan "donanım destekli..." gibi bir şey olması lazım. Onu açarsanız belki harici ekran kartınızı kullanmaya başlayabilir. :D