Levent Nazifoğlu’ndan Wesley Sneijder Açıklaması

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
293
Yaş
25
UEFA Kritik bir süreçten geçen Galatasaray eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, Wesley Sneijder'in ayrılık süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Nazifoğlu; Tudor ve Dursun Özbek'i sert bir dille eleştirildi.

levent-nazifoglu-03-12.jpg


Galatasaray’ın eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı yönetime eleştirilerde bulunurken Wesley Sneijder’le yaşanan ayrılık sürecine de değindi. Nazifoğlu, Teknik Direktör Igor Tudor’un Sneijder’le yaşadığı problemi “Ben de olsam Tudor ile göreve devam ederdim. Ama Tudor yönetime Sneijder varsa ben yokum dedi. Bana bunu demiş olsaydı ona teşekkür edip yollardım. Alınacak oyuncuları tabii ki hocaya danışmak lazım. Ama varolan değerleri istemeyen hocayla çalışmak zor” ifadeleriyle aktardı.

Maçkolik Radyo’da Ufuk Kaan Karacan’a açıklamalarda bulunan Nazifoğlu, “Sneijder süreci böyle bitmemeliydi. Bu yönetim bütün krizleri çok kötü yönetti. Bu da kendisine yakışır bir şekilde sonlandı” şeklinde sert konuştu.

‘Ben olsaydım Sneijder krizi yaşanmazdı’

Sneijder’in problemli bir oyuncu olduğunun da altını çizen Nazifoğlu, “Ben görevde olsaydım Sneijder ile bir kriz yaşanmazdı. Olmadı zaten. Sneijder problemli bir oyuncu. Ama problemli oyuncuyu yönetmek asıl yöneticilik işi. Biz devamlı akıl oyunları oynuyorduk Sneijder’le. Onu yönetmek çok zevkli bir işti. Biz onu düğün dernekle yollamalıydık” dedi.

Nazifoğlu, Igor Tudor’un büyük takım yönetmekte tecrübesiz bir isim olduğunu ise “Igor Tudor büyük bir takımda oynamış ama büyük bir takımı yönetmemiş. Ancak olayları yaşadıktan sonra bilebiliyor. Yıldızları yönetme konusunda acemi bir hoca. Siz futbolcularla hocayı karşı karşıya getirirseniz soyunma odasındaki kavgayı ayırmaya girmek zorunda kalırsınız” diye konuştu.

‘Cavanda, Sigthorsson ve De Jong transferlerine onay vermedik’

Yönetimi de yetersiz bulduğunu vurgulayan Nazifoğlu, transferlerin bir kısmının onayı dahilinde bir kısmının ise başkanın devreye girmesiyle yapıldığını belirtti. Nazifoğlu şu ifadeleri kullandı: “Eren Derdiyok, Ahmet Çalık, Tolga Ciğerci ve Serdar Aziz’de benim onayım var. Ama bu oyunculara ödenen bonservislere ben karışmadım. Ben daha fazla pazarlık yapılmasını isteyebilirdim… Cavanda’nın Sigthorsson’un ve De Jong’un transferinde scout ekibi ve biz transferlere onay vermedik. Ama başkanın devreye girmesiyle transferler yapıldı. Başkan geçen sene transferde çok büyük hatalar yaptığını söyledi. Burada Alp Yalman ve ben ayrıldım. Ama bu hataları yapan iki kişi orada duruyor. Başkan ve kardeşi hala görev başında.

Galatasaray’da eski yönetici Levent Nazifoğlu’ndan Wesley Sneijder açıklaması
 
Üst