Bu konuyu okuyanlar

Ertu1039

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, Bugün başıma gelen olayı paylaşacağım. 17 gün önce 2. el aldığım kasamdaki corsair vs650 psu'yu sattım. Ben satarken hiçbir problemi yoktu. Aynı anda 2 ekran kartına da güç veriyordu, oyun da oynatıyordu. Letgo profilim de gayet güvenilir bir kişi olduğumu doğruluyor. Fakat bugün akşam sattığım kişi bana yazıp, yük altında sisteme reset artırdığını söylüyor ve iade istiyor. Ben durumu güzelce açıkladım satarken de her şeyi açıklamıştım. Alan kişi mining yapıyormuş ve aynı anda birden çok kartı çalıştırmıyormuş, aldığı gün denemiş reset attırmış ama "bana güvendiği için" yazmamış. Fakat üstünden 17 gün geçince yazıyor. Bendeyken 2 kartı (Gtx1060 6gb ve rtx 3080) rahatça çalıştıran psu nasıl onda çalıştırmıyor bilemiyorum. Aynı sistemde birden fazla psu test ettiğini onların sorun çıkarmadığını söylüyor.
Burada benim suçum nedir? İade kabul etmek diye bir şey letgoda bulunmuyor, alıcı görerek satın aldı. Evet denemedi fakat ben kendim alacak kişinin mining yapacağını bildiğim için 2 kart ile de deneyerek sattım. Sizce kim haklı?
Yarın bir teknoloji dükkanında test yaptıracağını söyledi, belki bir fabrika hatası var veya başka bir şey oldu. Ürünü satıp üzerinden 17 gün geçtikten sonra beni ilgilendiren bir şey var mıdır?

humanlander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Reset atmasının tek nedeni güç yetmediğiyle alakalı. Siz satarken o güç kaynağının özelliklerini bilerek almış. Yani senin güç kaynağından kaynaklanan bir sorun değil bu yazdığın. Kendisi yanlış ürün tercih etmiş. Size kalmış bir durum. İade kabul etmemeniz gayet doğal hakkınız.