Leon Satılıp Audi A1 Alınır mı?

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Selam arkadaşlar.

Sıfır aldığım 1 yaşını doldurmasına az bir süre kalan 2014 model Seat Leon 1.2 TSI aracımı satıp, benzer fiyata 2011 - 2012 model Audi A1 1.4 TFSI sizce alınır mı?

Aracın büyüklüğü küçüklüğü mesele değil. Evet MQB platformu yeni nesil A3'te kullanılıyor. C segmenti bir araçtan, B segmentine düşüyoruz. Ama Audi kalitesi bunu bertaraf edebilir mi?

Açıkcası eğlenceli bir araç istiyorum. MQB platformlu arabalar biraz şirket arabası gibi hissiz gelmeye başladı. İşini çok iyi yapıyorlar ama biraz daha ruhlu, zıpır bir araç bakıyorum.

Bu Audi A1 olabilir mi?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
neden olmasın? bence alınır. yani ben alırdım. tabi alacağınız a1 in temizliğine ve nasıl kullanıldığına bağlı ama audi benim gözümde çok iyi bir marka.. bi zamanlar audi 100 e binerdim. kısa bi zaman önce :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Olmaz mı neden olmasın. A5'in yanına kardeşi olarak çekersin artık. :D @Troy un makineye kardeş geliyor.

A1 yerine neden A3 Sedan düşünmüyorsun?

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Audi her zaman Seat 'tan iyidir. Leon yerine A1 alınır, iç hacmine bir bak yeterliyse tereddüt etme

richard_alpert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
söyle bahsetmek isterim o aradığınız ruh ve eğlenceyi o araçdan bulamassınız ve marka olarak olmasa bile seat leon'un direksiyonuna oturduğunuzda verdiği hazzı A1 den bulabileceğinizi zannetmiyorum ama kalite olarak elbette audi tartşılmaz son olarak sakin kullanımda 1.2 tsi yakıt tüketimini bilmeyen yoktur ama 1.4 tfsi motor için aynı şey söylemek mümkün değil

ezelburkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Piyasada alım satım likiditesine de baktığımızda mantıklı bir hareket gibi geldi bana da. Ama Leon da bir Leon hani :)

bykursad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araba şikayetleri hakkında ün yapmış bir kaç tane sitede gezerseniz insanların sırf markasından dolayı satın aldıkları lüks araçların alt segmentlerinin a1-a2-a3 , 1.16- 1.20 gibi çok çabuk arıza çıkardığı ve insanların çok fazla şikayet ettiğini görürsünüz.Bakmanızı şiddetle tavsiye ederim her şey marka değildir...

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Ben bu başlığı nasıl kaçırmışım ya :) Sanıırm [MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] için geç kaldım, geçen twitter'da arabayı sattığını görmüştüm. Ne aldığını da merak ettim doğrusu.

Hem zıpır, hem de kimlikli araba diyince aklıma A1'den önce MINI geldi. Küçüklükten beri hayalimdeki araba olur kendileri. Fiyatlara da baktım az bi farkla alınabilecek durumda. Ben olsam MINI alırdım.

A1 çıktığı günden beri şöyle çok yakınından inceleme fırsatım olmadı ama amaca yönelik(eğlenceli, ruhlu ve zıpır) olarak çok güzel bi alternatif olduğu kesin.

Reaksiyon puanı
16,118
sanki a1 servisle kanka olmana neden olur gibi hatta çoluk çocuk tanışır hanımlar altın günleri yapar gibi a1 en sosyal arabalardan...