Lenovo z500 hdd sorunsalı

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Merhaba,

HDTune Pro ile harddiski tarattım 6-7 tane bad sector gösterdi. Chkdsk ile denedim harddiskte sorun yok dedi. Şu ana kadar bsod falan yaşamadım fakat bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açınca kasılmalar meydana geliyor.

İnternette araştırdığım kadarıyla parça değişimi muhabbetleri Lenovo servislerinde oldukça sıkıntılı ve uzun sürüyormuş. Bilgisayarını İzmir servisine teslim edenler tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

ListerTormentor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

HDTune Pro ile harddiski tarattım 6-7 tane bad sector gösterdi. Chkdsk ile denedim harddiskte sorun yok dedi. Şu ana kadar bsod falan yaşamadım fakat bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açınca kasılmalar meydana geliyor.

İnternette araştırdığım kadarıyla parça değişimi muhabbetleri Lenovo servislerinde oldukça sıkıntılı ve uzun sürüyormuş. Bilgisayarını İzmir servisine teslim edenler tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?

İstanbul'da vermiştim Lenovo'nun gerçekten sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.(Hala Lenovo kullanıyor olsam dahi) Bilgisayarı alalı 1 ay olmasına rağmen içinin açılmamış olmasına rağmen içinin açıldığı ve servis dışı olduğu yönündeydi tabi ki bu herkesin başına gelecek diye bir kaide yok yalnız ben pek memnun değilim.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
harddiskte bad sector olup olmadığını nasıl kesin olarak bilebilirim? ilk mesajda dediğim gibi iki farklı sonuç almaktayım.