Yardım Lenovo laptopumda BIOS ekranında kalıyorum

mirzahuseyin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, Lenovo ThinkPad L15 laptopumda bilgisayar açıldığında, kendiliğinden BIOS ekranına geliyor ve BIOS'ta şifreli olduğu için öylece kalıyorum, bilgisayar Windows'u yüklemiyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu, birden oldu.

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
961
Arkadaşlar lenovo thinkpad L15 laptopum bilgisayar açıldığında kendiliğinden bios ekranına geliyor ve bios da şifreli olduğu için öylece kalıyorum bilgisayar windowsu yüklemiyor daha önce böyle bir sorun yoktu birden oldu

BIOS güncellemesi yapıldı mı laptopa ? Eğer yapmadıysan BIOS pilini çıkartıp takmayı dene bakalım olacak mı...

Ya da sistem çökmüş veya boot etmemesi gereken bir cihazı boot ediyor olabilir. Anakartın Windows yüklü diski boot etmesini sağlayın.

mirzahuseyin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS güncellemesi yapıldı mı laptopa ? Eğer yapmadıysan BIOS pilini çıkartıp takmayı dene bakalım olacak mı...

Ya da sistem çökmüş veya boot etmemesi gereken bir cihazı boot ediyor olabilir. Anakartın Windows yüklü diski boot etmesini sağlayın.
Onu nasıl sağlayacağım ve evet bios pilini çıakrıp taktım defalarca

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
961
Onu nasıl sağlayacağım ve evet bios pilini çıakrıp taktım defalarca

İlk sırada Windows Boot Manger olmalı. Eğer yoksa windows kurulumu yaptığınız diskinizi ilk sıraya yerleştirin. Sistem yine açılmaz ise tekrar windows kurulumu yapın.

Ekte bahsettiğim kısmı görebilirsiniz

Ekli dosyalar

• boot.jpg
    boot.jpg
    31.3 KB · Görüntüleme: 70

mirzahuseyin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk sırada Windows Boot Manger olmalı. Eğer yoksa windows kurulumu yaptığınız diskinizi ilk sıraya yerleştirin. Sistem yine açılmaz ise tekrar windows kurulumu yapın.

Ekte bahsettiğim kısmı görebilirsini
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekte bahsettiğim kısmı görebilirsiniz
Bios şifreli giremiyorumun nesini anlamadınız