Lenovo g50-70 format hakkinda zor soru

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun eline sağlık. Modelden kaynaklı olabilir. Windows sekiz uyumluluk moduna getir 10 için çıkmamış olabilir.
Products - Lenovo Support (US)

burdan taratırsa senin modele uygun olan çıkar.
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/2xau01ww.exe
bide bunu yükle olur sanırım.
https://support.lenovo.com/us/en/documents/HT104006

Burdan detect de lenova bulsun tüm yazılımlarını
Home - Lenovo Support (US)

Eyw..hepsini eve geçince denicem.....peki şimdilik bir sorum daha var...şimdi ben uefili kurdum ama bilgisayarıma tıklayınca Sadece ''C'' alanım varya o alanda önceden O_S yazardı şimdi öyle birşey yok...bu formatın yanlış atılmış olduğunu gösterirmi?

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
yok onu firmalar bu bölümde işletim sistemi var diye belirtmek için. Sende yapabilirsin recovery bölümü nasıl oluştuturuluyorsa o da öyle oem olduğundan. Sende sorun yok çalışıyorsa tamamdır. :D

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
gpt formatındaki diski tamamen silmeden format atamazsınız.

Reaksiyon puanı
16,118
sen en iyi yeni bir hdd al ona kur üretici 5400rpm vasat hdd koyuyor sen 7200rpm 2,5'' 16mb ön bellekli alırsın...

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
sen en iyi yeni bir hdd al ona kur üretici 5400rpm vasat hdd koyuyor sen 7200rpm 2,5'' 16mb ön bellekli alırsın...

G50-70'de ki HDD gayet iyi
G5grb6.png

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Elimde lenovo g50-70 i5 w8 yüklü laptop var.serviste buna w8 yüklemişler(recovery klasöründe olan işletim sistemi bu) ancak ben buna w8.1 kurmak istiyorum veya ilerleyen günlerde w10 kuracağım.Ancak format atarken bunlarda recovery klasörü olduğundan silinmemesi gereken klasörler var.Acaba ben bunu yani silinmemesi gereken klasörleri silmeden nasıl temiz format atabilirim?

Çünkü,normal format atarken karşıma gelen tüm kalsörleri sildiğim için recovery klasörünü silmiştim ve recovery tuşuna bastığımda işlem yapmıyordu.

Şimdi format esnasında disk kısımları karşıma geliyor ama c d e ...diye değilde bölüm 1,bölüm 2 vs..

Şimdi ben bunlardan hangilerini silicem hangilerini silmicem ve format sonunda recovery klasörü zarar görmeyecek?

Olmaz demeyin çünkü servis ile görüştüğümde c yi silmeyin yeterli demişlerdi ama ben c yi göremiyorum...

Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.

elinde lisanslı bir windows varken neden warez sahte windows kurasın ki?

Yinede bozulacak recovery :D

update ile windows 10 a geç hem recovery durur hemde işten temiz sıyrılırsın

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece rpm değil ön bellek 64Mb ve +8Gb Ssd var

Heh şimdi benim soruma geldik...şimdi bu ssdmi yoksa shd mi? Ssd nin ne olduğunu biliyorum ama shd nedir?

Sonuçta o 8 gb hdd bilgisayarın açılış ve kapanışında çok işe yarıyor hız bakımından..

Şunun için soruyorum;ben format sırasında firmanın recovery dosyalarını siliyorumya hani...işte bu durumda bun8 gblıl alana ne oluyor?onu anlayamadım.o 8 gblık kısım siliniyomu yada onu devreye almak için ekstra ne yapmam gerekiyor?

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Heh şimdi benim soruma geldik...şimdi bu ssdmi yoksa shd mi? Ssd nin ne olduğunu biliyorum ama shd nedir?

Sonuçta o 8 gb hdd bilgisayarın açılış ve kapanışında çok işe yarıyor hız bakımından..

Şunun için soruyorum;ben format sırasında firmanın recovery dosyalarını siliyorumya hani...işte bu durumda bun8 gblıl alana ne oluyor?onu anlayamadım.o 8 gblık kısım siliniyomu yada onu devreye almak için ekstra ne yapmam gerekiyor?

yarı ssd li harddisk :D

hardiskin içnde ufak bir ssd var yani shd diyoruz bizde buna