Lenova IdeaPad L340 Düşük Performans

Bu konuyu okuyanlar

Daryl1dx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. Son zamanlarda YouTube'den olsun, farklı kaynaklardan olsun bu laptop cihazım hakkında biraz araştırma yaptım. Örnek olarak, ben Minecraft üzerinden 40-50 FPS zar zor alırken adam, normal modsuz bir oyunda 400 FPS civarı kadar, "Shader" ile 200 civarı FPS değeri, "Ray Tracing" ile 100 ila 120 arası FPS alıyor. Minecraft FPS Test Videosu ÖRNEK

Bu tarz bir-kaç oyunda da böyle. Örneğin Warzone. YouTube videolarında adamlar çok rahat ve akıcı bir şekilde oynayabiliyorken ben aynı şekilde düşük FPS alıyorum. Warzone LOW ayarlar (PC ISI DEĞERLERİM) NOT: Videoda FPS değerleri az olsa da sanki çok akıcı bir şekilde oynuyormuşum gibi çıkmış. Ama durum maalesef öyle değil, çok kasıyordu. Nedendir bilmiyorum videoda öyle çıkmış.
Ek olarak Dying Light oyunu. Oyuna bazen giriyorum Ultra ayarlarda 80-90 FPS değerlerinde gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Yarın olsun veyahut 1-2 saat sonra olsun tekrar giriyorum, en düşük ayarlarda bile 40 FPS zor alıyorum. Dying Light oyununa ait bazı görseller ektedir.

Aklıma gelen çözüm yollarının hepsini denedim.

- Windows 10 işletim sistemim güncel.
- Bilgisayarımda herhangi bir korsan ya da virüs içeren yazılım vs. bulunmamakta.
- Güç ayarlarından performansa aldım.
- NVIDIA Denetim Masası ayarlarımı kıstım(hepsini performans moduna aldım) ve güç modum "Maksimum Performans"
- Bilgisayarıma uyumlu bir şekilde RAM takviyesi yaptım. 8 GB RAM var iken geçtiğimiz haftalarda 16 GB RAM'e takviye yaptım. Pek değişen bir şey olduğunu söyleyemem.

Bilgisayarımda bir sorun var ama, henüz bunu bir türlü bulamadım. Eğer benim sistem özelliklerimi YouTube üzerinden aratırsanız demek istediğimi sizde anlayabilirsiniz hocam. Sistem özelliklerim;

-NVIDIA GTX 1650 4 GB VRAM
-Intel i5 9300h
-DDR4 16 GB RAM

Yardımcı olabilecek varsa gerçekten minnettar kalırım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak, ekteki "msconfig" ayarlarımdan performans artışı için hangilerini kapatmamı önerirsiniz acaba?

1.Sayfa
1613418828373.png

2.Sayfa
1613418853237.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek yok mu? (gizli bir şekilde konuyu güncelleme yorumu)

Son düzenleme:

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
bende de ideapad 510 var aynısı aynı işlemci,ram, ekran kartı adam neredeyse 100 fps daha fazla alıyor

Daryl1dx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Acaba, fanları vs. temizlenmediği için, termal macun yenilenmediği için mi böyle yapıyor?