Leman'dan acıtan karikatür!

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Leman Dergi'nin kapağında bu hafta bir çocuk var. İşte çocuğun gösterdikleri...

Karikatür Dergisi Leman'ın bu haftaki kapağında yetiştirme yurtlarında tecavüze uğrayan çocuklar vardı. Dergi konuyu Erdoğan'ın "3 çocuk yapmak lazım" sözlerine bağladı...

Kaynak Ve Kapak Resmi

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Abartılı ve gereksiz, son zamanlardaki haberler dayanılarak hazırlanmış bir karikatür. Devlet korumasında olan kızlara yapılan iğrenç durum anlatılarak burdan pirim elde etmeye çalışılıyor, anlamadığım olay şu bunlar devleti bir mahalleden mi ibaret sanıyorlar, devlet ve bu devletin kurumlarından devlete ve kurumlara zarar veren insan müsvettelerini temizlemek zannedildiği kadar kolay değil. Yavaş yavaş zamanla bu insan müsvetteleride ayıklanacak elbet. Burda devlete köstek değil destek olmamamız gerekmektedir.

Sevgiler...

hellish

Profesör
Reaksiyon puanı
0
amesfa dedi ki:
Abartılı ve gereksiz, son zamanlardaki haberler dayanılarak hazırlanmış bir karikatür. Devlet korumasında olan kızlara yapılan iğrenç durum anlatılarak burdan pirim elde etmeye çalışılıyor, anlamadığım olay şu bunlar devleti bir mahalleden mi ibaret sanıyorlar, devlet ve bu devletin kurumlarından devlete ve kurumlara zarar veren insan müsvettelerini temizlemek zannedildiği kadar kolay değil. Yavaş yavaş zamanla bu insan müsvetteleride ayıklanacak elbet. Burda devlete köstek değil destek olmamamız gerekmektedir.

Sevgiler...
+1 söylenecek başka söz yok sanırım ^^

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Leman mizah dergisi idi. Bu konun mizahla alakası yok. Ağlanacak halimize gülmemiz mi gerekiyor!!!

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
leman yaptı yine yapacağını helal olsun haklılar bence.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Tayyip'e emanet edilen kızlar.. Eskiden de devlete emanet kızlar vardı, bugün de var. Tek fark, eskiden olan tecavüzler duyulmuyordu. Bugün artık duyuluyor. Çünkü tecavüz edenlerin dün saklamak işlerine geliyordu, bugün duyurmak. Dün gerçekten tecavüz ediyorlardı, bugün ise etmeseler de ettik diyorlar.

Ey kör millet, bugüne kadar olanlardan haberiniz yok! Kimlerin canına kıyıldı, kimlerin namusuna göz dikildi, kimlerin malı yağmalandı haberiniz yok! Bir kaç yıl önce neredeydiniz sözde duyarlı halk!!

Doğrusu karikatürü çok beğendim, ama ben işaret edilenleri "halk" olarak algıladım.

Bu arada derginin cinsini değiştirsinler, "mizah dergisi" değil, "siyasi dergi" denilsin. Çünkü doğrudan doğruya emr-i vaki siyasi mesajlar içeriyor.

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
of of gerçekten de hem acı hemde acıtan bi karikatür ...
abartı değil gerçek ... yazık

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Leman'ın kapağına 'kapak' olarak söylenmesi gereken çok sözler vardı ama burada zaten yazmış arkadaşlar ,yani fazla söze gerek kalmamış :)

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
amesfa dedi ki:

Sevgiler...

Kadrolaşma bu hızla sürerse ve makamlara bilgisi ile değil torpille kayırma ile atamalar yapılırsa; ileri ki dönemlerde daha büyük sorunlar bizi bekliyor olacaktır.

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle 3 çocuktan bahseden başkanımız daha elimizdekilerin durumlarını görüyoruz daha da fazlalaşırsa bu sayı sizce ne olur ?? Sadece düşünün?? Bunu hemen işte devlete köstek olmayın demekle geçiştirmeyin. biraz irdeleyin kafanız da yorumlayın.. bu çocuklar 50 kişiler var sayalım bunlar 150 olduğunda sizce ne olucak ? bu durumlara daha sıklıkla rastlanmayacakmı? 5 kişiyi koruyamayn bir sisteme 150 çocuk bırakılırmı ??

siyaset mantıksız düşünmenizi gerektirmiyo arkadaşlar.. sadece biraz düşünün.

Ha mantıklı olan devlete köstek oluyoruzdur kesin. Di mi? :S

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
metalok dedi ki:
amesfa dedi ki:

Sevgiler...

Kadrolaşma bu hızla sürerse ve makamlara bilgisi ile değil torpille kayırma ile atamalar yapılırsa; ileri ki dönemlerde daha büyük sorunlar bizi bekliyor olacaktır.

Acaba sence bu kadrolaşma kimin suçu? Tayyip'in mi? AKP'den önce kadrolaşma olmadı mı? Bir kuruma işi düştüğünde ilk olarak o kurumda tanıdık, bildik, kendisiyle aynı siyasi görüşe sahip insanları arayanlar kimler? Herkesten önce işinin görülmesi için, kendine haksız kazanç sağlamak için torpil arayanlar kimler? Hepimiz yapmıyor muyuz? Suçlu sadece Tayyip ve benzerleri mi? Herkes önce bir kendisini sorgulasın. Birbirimizin haklarına ve düşüncelerine saygılı değiliz.

"Her toplum hakettiği şekilde yönetilir."

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yuureii, haklısın her dönem bu oluyor.
Ama iktidardaki arkadaşlar da işin dibine vurdular yani...
Atamlar için kriterler belli; imam hatipli ve ya eşi türbanlı olacak!

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
gokhankayaci dedi ki:
Kesinlikle 3 çocuktan bahseden başkanımız daha elimizdekilerin durumlarını görüyoruz daha da fazlalaşırsa bu sayı sizce ne olur ?? Sadece düşünün?? Bunu hemen işte devlete köstek olmayın demekle geçiştirmeyin. biraz irdeleyin kafanız da yorumlayın.. bu çocuklar 50 kişiler var sayalım bunlar 150 olduğunda sizce ne olucak ? bu durumlara daha sıklıkla rastlanmayacakmı? 5 kişiyi koruyamayn bir sisteme 150 çocuk bırakılırmı ??

siyaset mantıksız düşünmenizi gerektirmiyo arkadaşlar.. sadece biraz düşünün.

Ha mantıklı olan devlete köstek oluyoruzdur kesin. Di mi? :S
Neden sadece işin bu yönünü düşünüyorsunuz ? Başbakanın 3 çocuk yapılması hakkında yaptığı konuşmayı hatırlayın, orada konu Türkiye'nin yaşlanmakta olan nüfüsunun daha kısa süreli atlatılması amacıyla 3 çocuk yapılması gerektiğini söyledi. Bu demek değildir ki, zorla 3 çocuk yapın sokağa salın! Yani bu açıklamadan bu mu anlaşılıyor ??? Bunu sadece düşünüdüğünüz gibi ele alanlar yoksa böyle salıveriyorlar mı ??? Bu konuda yine bakanlardan birisi yaptığı bir açıklamada, nüfusun bu şekilde devam etmesi halinde yaşlananan nüfusa doğru gittiğimizi ve bunu daha az zaman diliminde atlatmak, Avrupa'nın karşı karşıya kaldığı genç nüfusun azalması ve bunun kötü sonuçlarının daha az yaşanması için çeşitli çözümlerin zamanı geçmeden uygunlanmaya başlanması gerektiğini anlatmıştı. Adamlar zorla 3 çocuk mu yap diyorlarda bu malum kişilerin ağzına sakız oldular ??? Ne gerek var şimdi burada böyle karükatürler çizmeye ??? Siyaset mantıksız düşünmeyi gerektirmiyor ama, geleceğini az çok tahmin ettiğin halde gerekli adımları atmamayı da gerektirmiyor değil mi ??? Bunun işe yarayacağı garantisini kimse veremeyeceği gibi, hiç kimsede bu önerinin neler doğuracağını tam olarak bilemez. İnşallah ülkemiz için hayırlı, güzel şeyler olur.

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kapak konusunu yine gundemden almıs bu tur olayların olmaması icin elimizden ne geliyorsa beraberce yapmalıyız ...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
wwhirlwind dedi ki:
kapak konusunu yine gundemden almıs bu tur olayların olmaması icin elimizden ne geliyorsa beraberce yapmalıyız ...

Hiç sevmediğim bir şey yapayım mı; +1

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bulmeh Arkadaşım neden öyle düşünüyosun.. zaten ailelerin hepsi yapabileceği kadar çocuk yapıyo bunlara aileler bakamıyor diyoruz.. genç nüfüsü arttırmak için söylediğinide biliyoruz falan genç nüfus artsın diye çocuk yapamam ben. aileler emin ol onları sokağa bırakmak için yapmadılar.. yaptılar fakat bakamadılar.. Bakılamayan okadar insan varken bakamayacağımızı göz göre göre çocuk yaparmısın Hayır diyorsun. Yani burada sadece bir taraftan değil her açıdan ele alıyoruz bunları sadece dillendirip budaklandırarak laf kalabalığı yapmamaya çalışıyoruz ama ççok garip sorular soruyorsunuz. Yineliyorum her tarafından bakıyoruz olaya. Rahat ol sen :)

FaTiHaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Leman'ın yaptığı terbiyesizlik
Eleştiri yapmak için Başbakanı bu şekilde ahlaksız bir olayın sorumlusuymuş gibi göstermek insan olana yakışmayacak cinsten bir davranış
Değil siyasi bir parti lideri ya da milletvekili sade vatandaşa bile yapılamayacak kadar aşağılık bir durum
O karikatürde gösterilen kişilerden ilki zanlılar , ikincisi halkı göstererek Ak partiye o verenler olarak belirtilmiş
Yani Ak partiye oy veren halk sanki bu kıza ÇOK AFEDERSİNİZ tecavüz etmiş gibi gösteriliyor
Oyu siz veridiniz suçlu sizsiniz diyorlar anlayacağınız
İşte bu insanlar -Ben hizmet falan istemiyorum benim ideolojim yürüsünde ne olursa olsun diyen zavallı,ahlaksız,terbiyesiz,haysiyetsiz,sapık,şeref duygusundan yoksun yaratıklardır.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
gokhankayaci dedi ki:
bulmeh Arkadaşım neden öyle düşünüyosun.. zaten ailelerin hepsi yapabileceği kadar çocuk yapıyo bunlara aileler bakamıyor diyoruz.. genç nüfüsü arttırmak için söylediğinide biliyoruz falan genç nüfus artsın diye çocuk yapamam ben. aileler emin ol onları sokağa bırakmak için yapmadılar.. yaptılar fakat bakamadılar.. Bakılamayan okadar insan varken bakamayacağımızı göz göre göre çocuk yaparmısın Hayır diyorsun. Yani burada sadece bir taraftan değil her açıdan ele alıyoruz bunları sadece dillendirip budaklandırarak laf kalabalığı yapmamaya çalışıyoruz ama ççok garip sorular soruyorsunuz. Yineliyorum her tarafından bakıyoruz olaya. Rahat ol sen :)
Yine mesaj gitmemiş anlaşılan :). Evet, imkanın yoksa sana zaten genç nüfusun çoğalmasına katkıda olman için zorla çocuk yap diyen yok. İmkanı olan yaparsa iyi olur, yapamazsa canı saolsun şeklinde düşünürsek sanırsam yanlış olmaz. Olayı sanki zorla üç çocuk yapacaksın meselesi üzerinden yorumlamakta ki ısrarınızı anlamış değilim ve evet, olaya her tarafından baktığımızı sanıyoruz :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Fatihan, söylediklerine katılıyorum. Çok güzel ifade etmişsin. Yıllardır milletin orasını burasını çizen adamlar, başkasının karısına kızına laf atanlar bugün AKP'ye oy verenleri o küçüğe tecavüz etmiş gibi resmetmişler. Hakkaten de şerefsiz, ahlaksız ve sapık olmak lazım bunun için.

Harici olarak, ben karikatürü çok beğendim, ama kızın işaret ettiği kişileri "halk" olarak değerlendirdim, AKP'ye oy verenler olarak değil. "Duyarsız" halk, sadece kendini umursayan halk.

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zati muhterem ne konuştugunu bilmiyor biraz kendini bilse milleti daha fazla üremeye teşvik etmez. Hayır yakında başka yöntemlere başvurmasından korkuyorum:)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
kracker dedi ki:
Zati muhterem ne konuştugunu bilmiyor biraz kendini bilse milleti daha fazla üremeye teşvik etmez. Hayır yakında başka yöntemlere başvurmasından korkuyorum:)

Konuyla ne ilgisi var? Muhalefet olsun çamurdan olsun mantığı mı?

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Recep Tayyip Edoğan
"En az Türkiye’de Türk ailesinin 3 yavruya sahip olması lazım, nüfusun 5 olması lazım, bunun üzerinden birçok spekülasyonlar yapılıyor. Ekonomistlere de sesleniyorum; hesaplarınızı iyi yapın, eğer Türkiye’yi seviyorsanız, bu milleti seviyorsanız. 3 tane çocuğu olursa bir ailenin, bu ülkenin nüfusunu diri tutarsınız, genç tutarsınız. Aksi taktirde batının şu anda ağladığı gibi yarın biz de ağlamaya başlarız.

Sene 2037, Türkiye ağlamaya başlar. ’Efendim imkansızlıklar, işte çok çocuk olursa tinerci olur...’ Bunu diyen siyasiler, cumhurbaşkanları var bu ülkede. Onlara diyorum ki, siz niye tinerci olmadınız? Yoksa sizlerde mi yolsuzluklara bulaştınız? Ve... Bu konu, bana göre çok hassas bir konudur.

Dolaştığım Batı ülkelerinde her yerde aynı sıkıntı var. Almanya üste para veriyor. Teşvik ediyor ama doğurmuyorlar. Çünkü alışkanlıklar var, bu alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçilmiyor ama ben ülkemi milletimi seviyorum ve nüfusumuzun artmasından yanayım. Kim ne derse desin..."

Veriler
1-Alman nüfusu ise 2050'de 82 milyondan 70.8 milyona düşecek."
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=152981

2-ALMANYA'nın nüfusunun giderek azaldığı ortaya çıktı. Federal İstatistik Dairesi'nden verilen bilgiye göre Almanya'nın nüfusu 2006 yılı sonu itibarıyla 82 milyon 315 bin kişiye düştü. Bu rakamın bir önceki yıla göre 123 bin daha az olduğu bildirildi. Nüfus azalmasının en büyük nedeninim doğum oranlarındaki gerileme olduğu ifade edildi.
http://www.turkfederasyon.com/haberdetay.php?haber_kod=3250

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bizde hâlihazırda fazlası var. Olanı ne yapacağız? Almanya'ya mı ihraç etsek yine? :D

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Bizde hâlihazırda fazlası var. Olanı ne yapacağız? Almanya'ya mı ihraç etsek yine? :D
Yok, stokta bekletelim. Belli mi olur, yarın birgün lazım olabilir :)

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
kracker dedi ki:

Konuyla ne ilgisi var? Muhalefet olsun çamurdan olsun mantığı mı?

Herşeye yarabbi şükür diyerek elleri ovuşturmaktansa muhalefet yapmak hep daha tutarlı bir davranış olmustur.
Bazı taraflara "kapak" olacak Leman kapagına iyi bir bak istersen çamur mudur alaka mıdır karar verirsin