Leman, hayrünnisa gül'ü kapağına öyle bir çizdi ki!!!

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
230820070328167834993.jpg

Yaptığı kapaklarla sık sık ülke gündemine giren Leman dergisi, son kapağında Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü çizdi. İşte çok tartışılacak o kapak!!!
işte o resim ...
230820070327034598892_3.jpg

Penguen Dergisi de daha önce Başbakan Erdoğan'ı 'Tayyipler alemi' kapağıyla eleştirmiş ve Erdoğan bu karikatür için 40 bin YTL'lik dava açmıştı. Ancak mahkeme davanın reddine karar vermişti

VATAN

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Adi herifler. :mad: Bunu çizenin elleri kırılsın. :mad: :mad: :mad:

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tonce dedi ki:

Neden bu kadar tepki verdiğinizi anlamadım. Bence tam tadında bir mizah yapmışlar. Altı türban üstü playboy tavşanı şapkası... ortaya karışık bi şey :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
santigado dedi ki:
tonce dedi ki:

Neden bu kadar tepki verdiğinizi anlamadım. Bence tam tadında bir mizah yapmışlar. Altı türban üstü playboy tavşanı şapkası... ortaya karışık bi şey :)

Senin kız kardeşin veya sevgilin olsa (daha ileriye gitmeyeyim) onun karikatürünü aynı bu iğrenç şekilde Leman kapaklarında görsen tepkin yine aynı olurmuydu?

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tonce dedi ki:
santigado dedi ki:
tonce dedi ki:

Senin kız kardeşin veya sevgilin olsa (daha ileriye gitmeyeyim) onun karikatürünü aynı bu iğrenç şekilde Leman kapaklarında görsen tepkin yine aynı olurmuydu?

Açılcakmı/Kapalımı kalcak... tartışmasını simgeleyen (tabi benim anladığım kadarıyla ) karikatüre farklı bakış açıları ile yaklaştığımızda elbette farklı manalar çıkarabiliriz. Ama burada sadece mizahi dille bir yaklaşım olmuş kanımca. Herhangi bir hakaret kanısına varamadım resimden. Herneyse de çizen kişiyede "adi" lakabını takmak biraz ağır kaçmıyormu :) neyse efem amacım tartışma çıkarmak değil yaw :) daha yeni geldim bi soluklanayım :)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
santigado dedi ki:
tonce dedi ki:
santigado dedi ki:
tonce dedi ki:

Açılcakmı/Kapalımı kalcak... tartışmasını simgeleyen (tabi benim anladığım kadarıyla ) karikatüre farklı bakış açıları ile yaklaştığımızda elbette farklı manalar çıkarabiliriz. Ama burada sadece mizahi dille bir yaklaşım olmuş kanımca. Herhangi bir hakaret kanısına varamadım resimden. Herneyse de çizen kişiyede "adi" lakabını takmak biraz ağır kaçmıyormu :) neyse efem amacım tartışma çıkarmak değil yaw :) daha yeni geldim bi soluklanayım :)

İlk mesajlarını daha yararlı yerlerde harca bence. Mesela tanışalım/görüşelim kısmında kendini bir tanıt. Benden sana hoşgeldin. ;)

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Dergiyi elime aldığımda, dedim yine ortalık karışacak. Dava falan caydırmıyor, Leman çizerlerini. Kene mevzusunu bilmeyen yoktur. Hala derginin en üst kısmında, fiyatın hemen yanında küçük ve kalın puntolarla KENE yazıyo. Bakalım neler olacak!

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Mizahi eleştrinin dozu, Avrupa 'ya Amerika 'ya oranla bizde çok daha tutarlı olmalı. Tabi Leman 'da ilke ve prensip sahibi bi' dergi.

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Jerusalem dedi ki:
Dergiyi elime aldığımda, dedim yine ortalık karışacak. Dava falan caydırmıyor, Leman çizerlerini. Kene mevzusunu bilmeyen yoktur. Hala derginin en üst kısmında, fiyatın hemen yanında küçük ve kalın puntolarla KENE yazıyo. Bakalım neler olacak!

Zaten dava açılması onların yapmak istediklerini başardıkları anlamına geliyor :) Bu karikatüre bir sözüm yok ama kene karikatürüne dava açılması çok saçmaydı.

Sonuçta doğruydu çizdikleri ;)

Aynı dönem tony blairi bush'un köpeği çizmişlerdi.Blair gülüp geçmişti B)

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
terbiyesizlikten başka birşey değil neden o zmn Ahmet N. Sezer in ya da hanımın karikatürünü cizmiyorlar demek ki bunun altında başka bi sebep var

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İnsanların değerleriyle dalga geçmenin neresi komik. |)

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Bana komik gelmedi. Leman'ın tirajları falan mı düştü ki
tepki alacak şeyleri yapıyorlar. :)

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
valla bugüne kadar hiç leman almadım ama yaptıkları hiç hoş değil cezası vardır elbet

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Biz onların ne tip insanlar olduğunu biliyoruz. Bazılarına yaranmak için bunları yapıyorlar. İtiraz edildiğinde ise sanat deyip geçiştiriyorlar. Hayrunnisa Gül gibi tek suçu kapalı ve mahafazakar bir adamla evli bir hanımefendiyi çizeceğine Deniz Baykal'ı Rodosa yüzerken görsek daha komik olurdu.

lucifer

Profesör
Reaksiyon puanı
5
kadir_yaylaci dedi ki:
Biz onların ne tip insanlar olduğunu biliyoruz. Bazılarına yaranmak için bunları yapıyorlar. İtiraz edildiğinde ise sanat deyip geçiştiriyorlar. Hayrunnisa Gül gibi tek suçu kapalı ve mahafazakar bir adamla evli bir hanımefendiyi çizeceğine Deniz Baykal'ı Rodosa yüzerken görsek daha komik olurdu.

Onu da gördük,sen merak etme |)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Muahaha cuk oturtmuşlar.Tepki verenlerde zaten muhafazakar kesimdir ;)

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
sadece katikatur neden bu kadar abartiliyor anlamiyorum dunyada her unlu insanin karikaturleri cizilir gecen fbtv de unlu futbolcularinkini gormustum hani bi zamanlar basbakana kediydi galiba ole bi benzetme yapmislardiya onlara neler neler yapmislar bu sadece mizah isin bu yonunden bakmak lazim bence :)

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

Başarılı şekilde hicvetmişler. Delirip de "elleri kırılsın", "senin de hede hödön yok mu" gibi tepkiler saçma. Sonuçta politik tartışmalara yorum getirmek, biz sevsek de sevmesek de, mizhçıların işi. Kaldı ki, Hayrunnisa HanıM'ı bu tartışmalara malzeme yapan, Leman gibi dergilerin ayar üstüne ayar verdiği güncel gazeteler, televizyonlar. Zaman'dan tutun Radikal'e akdar hepsi Sophia Loren imajı olsun, şöyle olsun böyle olsun derken, onu yazanlara tepki göstermeden bu artık rayından çıkmışlığa noktayı bu şekilde koyan yayınlara kahır belâ okumak ne kadar tutarlı?

Artık sevmeyi, değer vermeyi ve bağra basmayı kutsiyet atfetmeye kadar vardırdığımız kişilere en ufak yergiyi kaldıramayan insanların olduğu ortamların oluşması, bu memleketin bittiği noktadır.

Güzel günler,

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Değerli Dostlar,

Başarılı şekilde hicvetmişler. Delirip de "elleri kırılsın", "senin de hede hödön yok mu" gibi tepkiler saçma. Sonuçta politik tartışmalara yorum getirmek, biz sevsek de sevmesek de, mizhçıların işi. Kaldı ki, Hayrunnisa HanıM'ı bu tartışmalara malzeme yapan, Leman gibi dergilerin ayar üstüne ayar verdiği güncel gazeteler, televizyonlar. Zaman'dan tutun Radikal'e akdar hepsi Sophia Loren imajı olsun, şöyle olsun böyle olsun derken, onu yazanlara tepki göstermeden bu artık rayından çıkmışlığa noktayı bu şekilde koyan yayınlara kahır belâ okumak ne kadar tutarlı?

Artık sevmeyi, değer vermeyi ve bağra basmayı kutsiyet atfetmeye kadar vardırdığımız kişilere en ufak yergiyi kaldıramayan insanların olduğu ortamların oluşması, bu memleketin bittiği noktadır.

Güzel günler,

Dediğim gibi tepki gösterenler "Muhafazakar" kesim olduğu için ne kadar bu tür yazılar yazsakta bir fayda etmeyecektir ;)

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aylardır hatta yıllardır, Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül'ün hanımının (H.Gül) Türbanlı olması sebebiyle Türkiye'nin girmediği şekil kalmadı. Koskoca ülke bir türban yüzünden seçime bile gitti. (Yanlış anlaşılmasın türbanı eleştirmiyorum burada)
Sizde bir "mizah" dergisinin bu olayı eleştirel bir şekilde çizmesi çok mu saçma?? Hayrünnisa Gül'ün çok çeşitli türbanlar taktığı, modayı da takip ettiği vs gibi milletçe olayı traji-komik bir hale soktuk (Medyayı takip edenler bilirler, gazetelerde boy boy, çeşit çeşit H.Gül'ün taktığı türban şekillerini yazdılar. Hatta Yurt dışından modacılar getirenler bile oldu).
Bence çok güzel bir kapak olmuş. Hatta Türkiye'ye Kapak olmuş, gerek muhafazakarlar, gerekse Türban karşıtları buna bakıp bakıp ders almaları gerekli...

forever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla arkadaşlar çoğumuzun annesi kapalı kendimizi de böle bir konuma koysak yani ayıp.. gül ün oğlu görse.. ayıp yav mizah da bir yere kadar ama..

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hiciv olmalıdır, bunu icra ederken, kişileri geçtim, toplumun bi' istihab sınırı vardır ki bunada dikkat etmek gerekir. Sonuçta ülkem insanı bu dozajda bi' tasvire hazır değil bence, The Daily Show derecesinde bi' hicvi kabullenmez.

Bu arada sayın Başbakan, dünyanın en fazla basın-yayın organları ile mahkemelik olan Başbakan 'ı imiş.

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
RuNaL dedi ki:
terbiyesizlikten başka birşey değil neden o zmn Ahmet N. Sezer in ya da hanımın karikatürünü cizmiyorlar demek ki bunun altında başka bi sebep var
+1

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kadir_yaylaci dedi ki:
+1
Bu arada bu konudaki çoğu yazı da +1 yazılacak değerde.

cathlack

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar sakin olun
Mizah yapılmış
Sanki biraz abartılmış yahuu :O

kaniyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haddi aşan bir karikatür, kesinlikle tasvip etmiyorum... :(

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hiç kimsenin kişisel görüşlerine ve hayat tarzına hakaret edemezsin yok eğer illaki yapıcaksan bende bu durumun altında illa ki bir art niyet ararım ki çizilen kişi cumhurbaşkanımızın eşi ...