Led TV Alıcam Onerileriniz 1.500 TL MAX Butce

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
32" bi led tv araştırması içersindeyim bu aralar. Lg veya samsung dusnuyorum farklı fiyat seçeneklerinde iki markanında çok iyi urunleri var .Lg 32lw5500 modeline baktım şuan 1480 rakamı var istanbul bilişimde askı aparatı ve hdmı kablo hediye bu ilanda istanbul bilişim garantisi değil direk Lg şirket garantisi verliyo buda bi artı,1,490 da teknosa da idi sanırım.benım tv ye ihtiyacım kullanım olarak 5-6 m2 odada yerel kanalları seyretmek dsmartı scart kablosu ile bağlayacam.(bi soru bilen arakdaşlar yardımcı olursa sevinirim altın uclu scart kablo alsam normal scarta gore fark edilcek kadar daha iyi goruntu veririmi)3d alırsam 3d filmleri indirip ara sıra denerim ayda 1-2 felan olur, fakat %90 karasal tv seyredilecek.Elektrikten biraz tasarruf olsun birazda yeni teknoloji olsun dediğim için Led tv dusundugmden dolayı fiyatlar lcd ye gore yuksek tabi bu seferde insan diyoki madem bu kadar verdin ver 200 daha en iyi bir model al
sad.gif
bu paraya 82 ekran led almak benım bu ihtiyaclarım dogrultusunda sizce mantıklımı ?ayrıca bu karasal yayın faaliyetini led tv de izlemek isteseydniz 82 veya 94 olarak ne alırdınız marka model ve varsa kampanya linkleri olarak yardımcı olursanız çok sevinirim..

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SAMSUNG 40D5003 FHD LED LCD TVBen 40D5000modelini kullanıyorum, aralarındaki fark ise 5003 modeli MKV dosyasını oynatmıyor, 3D yok 1500TL bütçeye güre bu ürünlerden bir tanesi işini görecektir.LED veya LCD TV'lerde HD olarak izlemediğin sürece net bir yayın alamazsın, yani altın uçlu scart kablo bile alsan en iyisini bile alsan, çok net bir görüntü alamazsın. HD olması şart yani, kendimden örnek verim, Ben 40D5000 kullanıyorum karasal yayın izliyorum, Next Star'ın HD uydu alıcısını aldım ve izlediğim kanallar üzretsiz HD yayın sağlıyor zaten TRT HD, ATV HD, A HABER HD vs. ama ilerleyen zamanlarda diğer karasal yayın yapan kanallarda sayısal yayına geçtiğinde masık şekilde görülen görüntüler SKYtürk 360, cnbs-e kalitesinde olacağı için bu sıkıntılar ortadan kalkacak son olarakta elektrik tasarrufuna deyinmek istiyorum, gözle görülür bir fark olduğunu göreceksin, eğer evindeki elektrikli eşyalar A enerji tasarruflu ise...

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SAMSUNG 40D5003 FHD LED LCD TVBen 40D5000modelini kullanıyorum, aralarındaki fark ise 5003 modeli MKV dosyasını oynatmıyor, 3D yok 1500TL bütçeye güre bu ürünlerden bir tanesi işini görecektir.LED veya LCD TV'lerde HD olarak izlemediğin sürece net bir yayın alamazsın, yani altın uçlu scart kablo bile alsan en iyisini bile alsan, çok net bir görüntü alamazsın. HD olması şart yani, kendimden örnek verim, Ben 40D5000 kullanıyorum karasal yayın izliyorum, Next Star'ın HD uydu alıcısını aldım ve izlediğim kanallar üzretsiz HD yayın sağlıyor zaten TRT HD, ATV HD, A HABER HD vs. ama ilerleyen zamanlarda diğer karasal yayın yapan kanallarda sayısal yayına geçtiğinde masık şekilde görülen görüntüler SKYtürk 360, cnbs-e kalitesinde olacağı için bu sıkıntılar ortadan kalkacak son olarakta elektrik tasarrufuna deyinmek istiyorum, gözle görülür bir fark olduğunu göreceksin, eğer evindeki elektrikli eşyalar A enerji tasarruflu ise...

Dostum yorumun icin teseekkur ederim d5000 ve d5500 arasinda ciddi bi fark varmidir acaba.tv deki ms orani 2 ve 5 arasinda gozle gorulur bi fark varmidir.diger arkadslarinda fikir ve onerilerini bekliyorum

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şimdi Benim sana önerdiğim 40D5000 veya 5003 idi, 5000 ile 5500 kıyaslamak yanlış olur, sebebi ise 5000 modeli 40 inç 102CM, 46 inç 117 cm bir fark burda var, 5-6 M2 oda için fazla bence, neyse 5500 modelinin en ciddi farkı smart tv olması eğer tv den internete gireyim dersen başka ama internet falan istemiyorum dersen en iyisi 5000 modeli. Gerisi sana kalmış.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şimdi Benim sana önerdiğim 40D5000 veya 5003 idi, 5000 ile 5500 kıyaslamak yanlış olur, sebebi ise 5000 modeli 40 inç 102CM, 46 inç 117 cm bir fark burda var, 5-6 M2 oda için fazla bence, neyse 5500 modelinin en ciddi farkı smart tv olması eğer tv den internete gireyim dersen başka ama internet falan istemiyorum dersen en iyisi 5000 modeli. Gerisi sana kalmış.

dostum bir sorum olacaktı 40d5003 ile 40d5000 arasında temel fark video oynatma özelliği onun haricinde karasal yayın seyrederken goruntu kalıtesinde farklılık varmıdır acaba ? forumlarda 5003 u yerden yere vurmuşlar goruntu kalitesi olarak buna bi anlama vermedim gerçeklik payı varmıdır acaba.200 liraya yakın fark var aralarında değermi d5000 için

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende led tv almadan önce bayağı bir araştırmıştım, en sonunda 5000 ve 5003 arasında kıyaslama yaptım ve aralarında benim gördüğüm kadarıyla sadece medya oynatıcı ve codec'ler. Yani 5000 modeli MKV dosyalarını sorunsuz olarak oynatırken ve codec sorunu olmazken 5003 modelinde MKV oynatmıyor ve bazı movilerde codec sorunları olduğunu gördüm ve karara vardım ki benim aldığım zaman aralarında 100TL bi fark vardı bende 5000 modelinin daha mantıklı olduğunu gördüm ve onu aldım tüm filmleri sorunsuz olarak oynatıyor. Görüntü kalitesi aynı BURADAN kıyaslamaya bakabilir ve kararını rahatça verebilirsin.

matia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım Led tv kendi aralarında ayrılır edge light teknolojisi var birde backlight teknolojisi var en iyisi backlihgt teknoljisidir. Bence en önce bunları bir araştır ve ayrıca bazı markalarda ölü pixel sayısı bayagı yüksek normal sayılıyor yani bence bunlar çok önemli.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
dostum bimeks 32 d 5000 aldım fakat az biraz daha para verip 40 d 5003 alma şansım var daha teslim almadım cihazı .uydu alıcısından scart girişi bağlayarak karasal yayın izleyecem sadece..5003 un teknık sıkıntıları varmıdır bilgin varmı?iki modelin ekran goruntu kalitesi olarak 32 5000 mi 40 5003 mu onerirsin bide crystal ekran olarakmı geçıyo ikiside beni bu konuda aydınlatırsan çok makbule geçer.

--- Mesaj Güncellendi ---

varmı oneerii

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bimekste bugune özel %25 indirim varmış .şu yonunu sevdim bimeksin bugun aradım 40d5000 istedim ellerinde kalmamış fakat aldıgım televizyonlar daha teslim edilmediği için bana bugunku ındırımde aradakı fiyat farkı kadar hediye çeki verelim dediler helal olsun dedim sonuçta vermeyebilirlerdi sen urunu aldın zaten diyerek.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bimeks teki %25 indirimler ürünün piyasa fiyatına denk geliyor genelde. Hayırlı olsun tv :)

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kıyaslama yapttım bi vatan bilgisayarda %8 indirimli olarak şuanda 1,700 lira bimekste ise 1,550 lira aynı urun.nese artık bakalım hakkımda hayırlısı gidecem bi bakacam şımdı bimekse