Led Monitör Tavsiye?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar 2002 yılından beri kullanmış olduğum 17" crt monitörden sıkıldım artık. 24" Led monitör almadı düşünüyorum. Lg monitörlerde renk kalibrasyonu sorunları ile karşılaşanlar varmış o yüzden samsung almayı düşünüyorum. Nova bilgisayardan almayı düşünüyordum ki orada da sıfır piksel garantisi yokmuş. Şimdi o kadar para verip ölü piksel sorunu ile karşılaşırsam yazık olur verdiğimiz paraya:) Vatan Bilgisayardan alıyım diyorum orada sıfır piksel garantisi var stokta yok :) Ankara'da daha ucuz bulabileceğim bir yer var mı acaba? ve sizin önereceğiniz 24" led monitörler nelerdir? :)

Max: 600 tl

Nova

Vatan

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Benim kendi kullandığım monitörü tavsiye edeceğim sana

SAMSUNG XL 2370 23 LED LCD MONİTÖR

Gerçekten tek kelimeyle mükemmel... Biraz o fiyatın üzerine çık ve bunu al...

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bende gözüme onu kestirmiştim fakat fiyatı beni aşıyor :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben LG'nin 22 inç olan modelini kullanıyorum. Renk kalibrasyonu ile ilgili bir problem yaşamadım açıkçası. Fakat demem lazım ki elimle renk ayarı yaptım monitöre. O da benim takıntım sanırım. Arkadaşım da aynı modelin 24 inç olanını aldı ve hem bilgisayar hem xbox ile kullanıyor. O da çok memnun. Monitörün verdiği renkler gerçekten çok güzel. Ayrıca parlaklığının yüksek olması ışıklı ortamda bile görüntü kaybını engelliyor.

Model şu:
http://www.vatanbilgisayar.com/lg-w...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=41319

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben LG'nin 22 inç olan modelini kullanıyorum. Renk kalibrasyonu ile ilgili bir problem yaşamadım açıkçası. Fakat demem lazım ki elimle renk ayarı yaptım monitöre. O da benim takıntım sanırım. Arkadaşım da aynı modelin 24 inç olanını aldı ve hem bilgisayar hem xbox ile kullanıyor. O da çok memnun. Monitörün verdiği renkler gerçekten çok güzel. Ayrıca parlaklığının yüksek olması ışıklı ortamda bile görüntü kaybını engelliyor.

Model şu:
http://www.vatanbilgisayar.com/lg-w...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=41319
İlk monitör alacağımdada bana bu monitörü tavsiye etmişlerdi ama bi yerde bi yorum okudum vazgeçtim... Renkler soluk diyorlardı vazgeçtim sen iyi diyorsun yaniii....

Ama samsung almasaydım ACER alacaktım...

http://www.vatanbilgisayar.com/acer...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=43556

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İlk monitör alacağımdada bana bu monitörü tavsiye etmişlerdi ama bi yerde bi yorum okudum vazgeçtim... Renkler soluk diyorlardı vazgeçtim sen iyi diyorsun yaniii....

Ama samsung almasaydım ACER alacaktım...

http://www.vatanbilgisayar.com/acer...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=43556

24 inç olanı farklı mı bilmiyorum ama benim kullandığım 22 inç olanının görüntüsü oldukça iyi. Solukluk yok. Evde bir adet 24 inç samsung lcd var ondan daha iyi olduğunu ve farkın çok belirgin olduğunu söyleyebilirim. Acerin de monitörleri güzel. Özellikle son modelleri görüntü olarak samsung ya da lgden daha geride değil.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
LG tavsiye etmem, gri renk diye web sayfası dizayn ediyorum LG monitorlerde, diğer monitorlerde bi bakıyorum ki bembeyaz... Tutmuyor renkleri.

Samsung tavsiye ederim.

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Led monitör alırken RGB Led mi yoksa White Led mi aldığınıza dikkat edin. İkisi de led ama performans açısından çok fark var aralarında.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Led monitör alırken RGB Led mi yoksa White Led mi aldığınıza dikkat edin. İkisi de led ama performans açısından çok fark var aralarında.

Ne gibi farklar var rgb led ile white led arasında? :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
White-LED(tek renkli)bu ucuz ve basit...

RGB-LED(Primary renkler)ve doğrusuda budur,ancak çok pahalıdır...
hocam peki monitörün rgb-led olduğunu nereden anlicaz? ben şimdi netten baktım, hiçbir markanın özelliklerinde white-led veya rgb-led yazmıyor. en pahalılarına bile baktım, yok. sadece bu lg led monitörün özelliklerinde "sRGB: Var" yazıyor. bu senin kastettiğin özellik değil heralde?

LG W2486L-PF 24" 5ms (Analog+DVI+HDMI) Wide Screen LED LCD Monitör

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
hocam peki monitörün rgb-led olduğunu nereden anlicaz? ben şimdi netten baktım, hiçbir markanın özelliklerinde white-led veya rgb-led yazmıyor. en pahalılarına bile baktım, yok. sadece bu lg led monitörün özelliklerinde "sRGB: Var" yazıyor. bu senin kastettiğin özellik değil heralde?

LG W2486L-PF 24" 5ms (Analog+DVI+HDMI) Wide Screen LED LCD Monitör

İki farklı LED arka aydınlatma seçeneği bulunuyor: Bir tanesi RGB LED, diğer ise beyaz LED. RGB LED, daha pahalı ve üst seviye ürünlerde kullanılırken, ürettiği renkler çok daha doğru ve düzgün. Beyaz LED ise, ucuz olmasının yanında daha az güç tüketimine sahip.Tabii sunduğu performans RGB LED'e göre daha kötü. Ve de Türkiye de daha az güç tüketimi diye ilerde de beyaz led hakim olacak çünkü ucuz ve daha az güç tüketimi adıyla satıcılar tüketiciye pazarlayacaklar...

Oradaki LG monitöre gelince şimdi o monitörde TN panel sRGB led bu RGB, aRGB, VE sRGB panelin kalitesine göre ve renk kalibrasyonuna göre değişir... O monitörün biraz ucuz olmasının sebebi tepkime süresi 5milisaniye...

IPS paneller ise yüksek kaliteli renkli odaklı LCD'ler için temel standart haline gelmiştir...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
İki farklı LED arka aydınlatma seçeneği bulunuyor: Bir tanesi RGB LED, diğer ise beyaz LED. RGB LED, daha pahalı ve üst seviye ürünlerde kullanılırken, ürettiği renkler çok daha doğru ve düzgün. Beyaz LED ise, ucuz olmasının yanında daha az güç tüketimine sahip.Tabii sunduğu performans RGB LED'e göre daha kötü. Ve de Türkiye de daha az güç tüketimi diye ilerde de beyaz led hakim olacak çünkü ucuz ve daha az güç tüketimi adıyla satıcılar tüketiciye pazarlayacaklar...

Oradaki LG monitöre gelince şimdi o monitörde TN panel sRGB led bu RGB, aRGB, VE sRGB panelin kalitesine göre ve renk kalibrasyonuna göre değişir... O monitörün biraz ucuz olmasının sebebi tepkime süresi 5milisaniye...

IPS paneller ise yüksek kaliteli renkli odaklı LCD'ler için temel standart haline gelmiştir...
teşekkürler bilgi için. ama tam olarak anlayamadım, bu LG monitör şimdi rgb-led mi değil mi? senin kastettiğin gerçek rgb-led monitörleri türkiyede satan yerler var mı? :)

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
samsung-asus-philips markalarının sıfır ölü pixel garantili olduğunu hatırlıyorum...
bir ürün alırken işin içine pixel olayı giriyorsa bu firmaların ürünlerini tercih etmeye çalışıyorum...

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Samsung XL2370 23" 2ms ya da Samsung bx2450 24" 2ms tavsiye ederim.ama alacağın yere göre fiyat değişebilir.monitörde bence en iyi samsung.

morlard

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar monitörlerden pek anlamam, su anda 15'' hyundai lcd monitörüm var:)
Led monitör bakarken şuna rastladım.
http://www.hepsiburada.com/Liste/ac...ils.aspx?productId=bd56621&categoryId=3002879

Hepsiburadayı ne kadar sevmesem de üründe indirime gidilmiş, aynı ürünün 21.5'' olanı 23'' den pahalı indirim dolayısıyla. Sizce bu ürün nasıldır indirim bitmeden hemen alayımmı yoksa farklı bir markayamı yöneleyim. 400 tl civarı 2ms diğer led monitörlere baktım Inca çıktı karşıma ama onun da 22'' bulamadım.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
teşekkürler bilgi için. ama tam olarak anlayamadım, bu LG monitör şimdi rgb-led mi değil mi? senin kastettiğin gerçek rgb-led monitörleri türkiyede satan yerler var mı? :)

Evet o monitör sRGB panel deniyor ama bunun çok çeşitleri var yani renk ve kalite açısından tabi o kaliteye görede parası oluyor...

Mesela şöyle daha iyi anlayacaksın...

hp-lp2480zx-professional-lcd-display_400x400.jpg

HP DreamColor LP2480zx Profesyonel Ek
s.gif
s.gif
• HP DreamColor LP2480zx Professional LCD Ekran dünyanın HP DreamColor Engine teknolojisini temel alan tek LCD'sidir. Uygun fiyatlı bu monitör, geniş renk desteği, zengin görsel kalite ve tutarlı sonuçlar sağlar.

İşte böyle bir LCD LED

Fiyatı: 4,078$+ KDV

Türkiye de Tabii satış noktaları elbette var...

HP DREAMCOLOR u BURADAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ...

---------- Post added at 05:41 ---------- Previous post was at 05:31 ----------

Arkadaşlar monitörlerden pek anlamam, su anda 15'' hyundai lcd monitörüm var:)
Led monitör bakarken şuna rastladım.
http://www.hepsiburada.com/Liste/ac...ils.aspx?productId=bd56621&categoryId=3002879

Hepsiburadayı ne kadar sevmesem de üründe indirime gidilmiş, aynı ürünün 21.5'' olanı 23'' den pahalı indirim dolayısıyla. Sizce bu ürün nasıldır indirim bitmeden hemen alayımmı yoksa farklı bir markayamı yöneleyim. 400 tl civarı 2ms diğer led monitörlere baktım Inca çıktı karşıma ama onun da 22'' bulamadım.
O paraya alınabilir... Ama bana sorarsan şunu al derim...

Monitörde ACER her zaman iyi markadır... Tabi Samsung u saymazsak...

morlard

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Verdiğin linkteki beni aşıyor, ben aslında 350 civarı Inca alacaktım ama bu Acer indirimini görünce fikrim değişti. Sanırım Aceri tercih etmek en mantıklısı olacak, teşekkür murat.