LCD TV Önerisi? (Playstation 3 ve Filmler İçin)

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşlar alacağım lcd tv'ye hem ps3 hem de pc kasasını bağlayacam(film olayını bu şekilde izlicem yani pc kasası bağlayıp monitör görevinde kullanarak)

ps3 için ise kafam oldukça karışık çünkü;

1- Kontrast olayının en az 1.000.000/1 olması gerekiyormuş(diye biliyorum) ancak biçok LG markalarının 100.000/1, 80.000/1 gibi rakamlar :S ancak samsung sony falan hep ultra kontrast :S anlam veremedim

2- HZ'nin 60 olması yetiyormuş ama 60 olan yok 50/100/200 falan var o zaman ideal olan 100 HZ'lik bi tv diye düşünüyorum çünkü max zaten 60 HZ oluyormuş(diye biliyorum)

3- Tepki süresi 2-5 ms arası bişey olsun diyorlar ancak en çok takıldığım yer burası. imput lag denen bişey var ki 8 ms'lik tepki süresi olan sony brawialar imput lagda en fazla 10 ms lag yaparken 2-4 ms'likler başka markalar(örneğin bazı samsung modelleri) 45 ms'lik laga girme gibi rezalet olaylar yapıyormuş bu yüzden anlam veremedim en çok burda yardımınız gerek

benim aradığım tv 32'' olcak led olmasına gerek yok 3D'ye de ihtiyacım yok. en çok fps-futbol-dövüş oyunu oynicam bu yüzden de tepki süresi(imput laga bağlı olarak heralde) önemli diye düşünüyorum. bütçe 1300 tl falan. bana hem bu kontrast, HZ, tepki süresi, imput lag olayında aydınlatırsanız hem de buna uygun tv'yi sölerseniz çok makbule geçer :)

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
lcd alma arastırmalara gore gunde 6 saat calısan bır lcd tv ayda 20tl elektrik yakıyor led ise ayda 2tl yakıyor bilmeni isterim

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lcd alma arastırmalara gore gunde 6 saat calısan bır lcd tv ayda 20tl elektrik yakıyor led ise ayda 2tl yakıyor bilmeni isterim
şuan için bütçe 1300 tl ancak LED model veya 3D'li güzel ve fiyatı uygun bişey çıkarsa bütçemi artırabilirim :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
şuan için bütçe 1300 tl ancak LED model veya 3D'li güzel ve fiyatı uygun bişey çıkarsa bütçemi artırabilirim :)
benim 2. önerdiğim LG led tv güzele benziyor. ben 23" led monitörünü kullanıyorum ve gayet memnunum. zaten LG bu işte en iyilerden. :)

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Playstation3'ümü 3-4 yıl önce sizin şu anda belirttiğiniz bütçeyle, modelini özelliklerini hiç araştırmadan aldığım 42" Sony lcd televizyonuma bağladım, öyle kullanıyorum. Şu ana dek hiçbir oyunda (fps,tps,futbol) televizyondan kaynaklanan bir lagla karşılaşmadım. Tek lag internetten kaynaklanıyor, o da uydunete geçtiğimden beri ortadan kalkmış durumda :)

FaTaL33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Playstation3'ümü 3-4 yıl önce sizin şu anda belirttiğiniz bütçeyle, modelini özelliklerini hiç araştırmadan aldığım 42" Sony lcd televizyonuma bağladım, öyle kullanıyorum. Şu ana dek hiçbir oyunda (fps,tps,futbol) televizyondan kaynaklanan bir lagla karşılaşmadım. Tek lag internetten kaynaklanıyor, o da uydunete geçtiğimden beri ortadan kalkmış durumda :)
valla kardeş ben kılı kırk yaran bi insanım o yüzden :)

nofnof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
plazma değil dimi ? plazmalar bu konuda oldukça sorunsuz çünkü :)

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
plazma değil dimi ? plazmalar bu konuda oldukça sorunsuz çünkü :)

Yok,normal lcdtv. Led aydınlatmalı bile değil. O yorumumu tv'yi samsung 2232bw lcd monitörümle kıyaslayarak yapmıştım. Konsolu ikisine de bağlayıp kullandım, aralarında lag açısından bir fark göremedim. Eğer ciddi bir fark olsaydı fps falan oynarken ciddi sorunlar yaşardım. Tv ile monitörüm arasındaki gözle görebildiğim tek fark tvnin gecikme süresinin 8ms olması, ama bu da sadece çok yakından bakınca dikkat çekiyor.

nofnof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben araltırmalarım sonucu 100 hz ve 2ms özellikli bi philips almaya karar verdim. umarım ps3 ve filmlerde altyazı açısından bi problem yaşamam

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ben alırken Laptop, PS3 ve LCDTV hepsini birarada Sony'den aldım. Korkunç memnunum. LCDTV KDL 40EX500. Görüntü felan çok iyi. Benim de Laptop HDMI ile direk LCD'ye bağlı ve hep öyle kullanıyorum. Filmlerde vs. hiçbir sorun yaşamadım. Sony LCD'nin en güzel yanı ise benim oda güneş ışığını direkt ekranın üzerine almasına rağmen hiçbir parlama yok. Daah önceki monitörümde öğlen vakti birşey izleyebilmek mümkün bile değildi.

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Playstation cafe için ekran almayı düşünüyorumda. 120 ekran civarı. Tavsiyesi olan varmı? Yani az özellikli.