LCD Monitörünüzü Test Edin

Bu konuyu okuyanlar

Yavuz Şahin-1

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bir çoğumuz LCD monitörümüzde ölü piksel olup olmadığını bilmeyiz. İşte size ölü piksel denetimi yapan kolay ve ücretsiz bir yazılım.

Dead Pixel Tester programı her kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılabilecek bir yazılım. Ürünün ücretsiz oluşu da cabası. Programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun. Daha sonra programın Pattern yazan bölümünden test seçiminiz yapın. Farenin ilk önce sağ sonra sol tuşlarına basarak renk geçişlerine başlayın. Program LCD monitörünüzün tamamında sunum yapmaya başlayacak. Sunum sırasında farklı renk veren piksel varsa LCD monitörünüzde ölü piksel var demektir. Programı buradan indirebilirsiniz.
dead_pixel_tester%5B1%5D1234652061.gif

:: Programı deneyip görüşlerinizi buradan paylaşabilirisiniz.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
netim bağlanır bağlanmaz deniycem

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ölü piksel yok ama bu programla monitörü gece lambası olarak kullanabilirsiniz. :D :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
ölü piksel olsa farkederdim :D
farkedemediğim bir yerde ölü piksel varsa önemli değil...
şimdiii eğer ir ölü piksel varsa onu öğrenip niye sıkıntı edeyim durmadan gözüme batmaya başlar :D ben böyle iyiym :D

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
bir ölü nokta var...3 tane olsaydı keşke garantisi bitmeden değiştirirdim..

iso614300

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geometry ayarında birsorun var bu yazılım galiba.Birçok program denedim daha önce hiçbirinde geometry böyle görünmedi.Philips Perfect Panel im var ve DVI ile bağladım.Haliyle oto geometry oluyo.Bu program enteresan..:icon_-1: