LC Waikiki'den LGBT Destekçilerini Kudurtan Hamle

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
LC Waikiki'yi kesinlikle destekliyorum. Yaptıkları "Aman Allahım bunu nasıl yapar, Allah belalarını versin, pislikler, yaptığınız cahillik" denilecek bir şey değil.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Tebrikler:) Beni üzen güzelim renkleri ve gökkuşağını bunların pisliklerine alet edilmesi ya keşke gökkuşağı yerine başka bir şeyi kullansalardı:( Gökkuşağı adına dava açabiliyor muyuz?

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
LC Waikiki'yi bu konuda eleştiremeyiz. Bu konu da yapılan tercihler özgürce yapılır. İsteyen destekler, isteyen desteklemez. LC Waikiki'de bu konudaki tercihini ortaya koymuş ve gayette açık bir şekilde belirtmiş. Tartışılması gereken bir konu değil. LC Waikiki'nin hareketi bence ne doğru ne de yanlış.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
"Kudurtan" değil "Rahatsız eden" kullanılsa daha saygılı olurmuş sanki.
Katılıyorum. Kimse birbiriyle aynı düşünmek ya da birbirini sonuna kadar desteklemek zorunda değil. Ama herkes birbiriyle saygılı konuşursa her şey daha kolay ve ılımlı ilerler :'))

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Rusya'nın yaptığı saygısızlık falan değil, bilakis olması gereken. Şu tatlı su Müslümanlığını saçma salak hoşgörüyü bırakın bi. Polise artis artis hareketler yapacaksın, oranı buranı oynatacaksın polis de ağzının üstüne bir tane geçirip 2 seksen uzatmayacak öyle mi? O bir şey yapmama sadece bizde olur. Bizde polis ibnenin tekini (kendileri diyor biz ibneyiz diye) dövse ne kadar devlet millet düşmanı saçma salak örgüt, stk vs varsa hop oturup hop kalkar. Sabah akşam insan haklarından girer, düşünce özgürlüğünden çıkarlqr. Ama öte yandan sırf kendinden diye köpeğe tecavüz edeni savunmaya kalkarlar. Waikiki çok kral hareket yapmış bu arada. Ayakta alkışlıyorum.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Şu tatlı su Müslümanlığını saçma salak hoşgörüyü bırakın bi. Polise artis artis hareketler yapacaksın, oranı buranı oynatacaksın polis de ağzının üstüne bir tane geçirip 2 seksen uzatmayacak öyle mi? O bir şey yapmama sadece bizde olur. Bizde polis ibnenin tekini (kendileri diyor biz ibneyiz diye) dövse ne kadar devlet millet düşmanı saçma salak örgüt, stk vs varsa hop oturup hop kalkar. Sabah akşam insan haklarından girer, düşünce özgürlüğünden çıkarlqr. Ama öte yandan sırf kendinden diye köpeğe tecavüz edeni savunmaya kalkarlar.
Hoşgörü ne zaman kötü bir şey oldu? İslam hoşgörü dinidir de demiyor muyuz? "Onlara 'zor ve baskı' kullanacak değilsin." (Gaşiye, 88/22) Birkaç kişinin olumsuz tavrını çoğunluğa yaymaya ve şiddet yanlısı konuşmaya ne gerek var ki? Tabii ki herhangi bir durumu, bir topluluğu desteklemek veya onlarla aynı fikirlere sahip olmak zorunda değilsiniz. İnsanlar da buna saygı duymalı. Fakat siz de onlarınkine duymalısınız. Karşılıklı saygı ve hoşgörünün kimseye, hiçbir konuda zararı olmaz:)

Reaksiyon puanı
10,325
Hoşgörü ne zaman kötü bir şey oldu? İslam hoşgörü dinidir de demiyor muyuz? "Onlara 'zor ve baskı' kullanacak değilsin." (Gaşiye, 88/22) Birkaç kişinin olumsuz tavrını çoğunluğa yaymaya ve şiddet yanlısı konuşmaya ne gerek var ki?
Bahsettiğin ayet gayri müslimlerin kendi din ve inançlarını özgürce yaşamalarını kasteder. Kendi sapkın durumlarını zorla topluma dayatmaya çalışan, devletle, polisle habire kavga eden, pis amellerini marifetmiş gibi milletin gözünün içine sokmaya çalışan sapıklara değil. Daha geçen gün yazmıştım, kendini gizleyen, normal bir insan gibi davranan bu kişilere kimse karışamaz, tek söz edemez. Günahları da özel hayatları da sadece kendilerini ilgilendirir. Zararsız, kendi halinde bir eşcinsele biri sataşsa emin ol onun yanında en büyük savunucusu ben olurum.

Ezcümle, senin anlayacağın bizim derdimiz, arsız, edepsiz, ve bu anormal, sapık hallerini topluma zorla kabul ettirmeye çalışan tiplerledir.

Son düzenleyen moderatör:

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Her şeyi islama bağlamayın. islam'dan önce Türk töresi var.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bahsettiğin ayet gayri müslimlerin kendi din ve inançlarını özgürce yaşamalarını kasteder. Kendi sapkın durumlarını zorla topluma dayatmaya çalışan, devletle, polisle habire kavga eden, pis amellerini marifetmiş gibi milletin gözünün içine sokmaya çalışan sapıklara değil. Daha geçen gün yazmıştım, kendini gizleyen, normal bir insan davranan bu kişilere kimse karışamaz, tek söz edemez. Günahları da özel hayatları da sadece kendilerini ilgilendirir. Zararsız, kendi halinde bir eşcinsele biri sataşsa emin ol onun yanında en büyük savunucusu ben olurum.

Ezcümle, senin anlayacağın bizim derdimiz, arsız, edepsiz, ve bu anormal, sapık hallerini topluma zorla kabul ettirmeye çalışan tiplerledir.
Kendi din ve inançlarını özgürce yaşayabiliyorlarken, hislerini neden yaşayamasınlar? Polisle, devletle, hatta önüne gelen herkesle kavga eden ama lgbtli olmayan çok kişi var ama bunlara bu denli laf edilmiyor maalesef. Ki bu tarz hareketlere ve hakaretlere ben de karşıyım zaten. Ben daha çok (herkes için) üslubun öneminden ve saygılı kalmaktan bahsediyorum, şiddeti ve suçu haklı gösterir gibi konuşmamaktan. Herkes fikrini siz gibi yazabilse bir sorun da olmayacak zaten ama insanlar çok ileri gidebiliyorlar ne yazık ki

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Müslüman değilim diyorsun. Eyvallah! Saygı duyarım. Lakin;
Sakın ola Müslüman olana buradan racon kesmeye kalkma.
Bilmem anlatabildim mi?!

Değilim demedim, siz öyle anladınız demek ki. Sadece islam sonradan gelir benim için. Önce ırkım ve töresi gelir. Türklükte de lgbt yoktur. İslamda da zaten lgbt yasaktır.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Gazete SoL'un iddiasına göre LC Waikiki yönetimi tarafından, bir grup çalışana gönderilen e-posta ile Onur Haftası etkinliklerinin oluşturduğu LGBT görünürlüğünden rahatsız olunduğu ve bu nedenle Haziran-Temmuz aylarında ürünlerde gökkuşağı, tek boynuzlu at gibi figürlerin LGBT’leri andırdıkları gerekçesiyle “bu sembollerin kesinlikle kullanılmaması“ ve “mutlaka renk sayısının azaltılması” istendiği söyleniyor. Habere göre şirket, kaçınılması gereken “LGBT sembolleri listesini” de “tasarım yasakları” adı altında gönderdiği e-postaya ekledi.

Bu olayın ardından LGBT destekçileri #LCWaikikiBoykot adında hashtag açtı fakat bu hashtag üzerinde karalama postlarından daha çok LC Waikiki'ye destek içeren postlar bulunuyor.

Kaynak: kibrispostasi
İlginç yorumlar var. Nasıl senin dinine saygı gösterenler varsa nasıl senin başka dine saygı göstermen gerekiyorsa buna da aynı şekilde saygı göstermen gerekir karşıtı bile olsan. Helal olsun LCW! komik ya burdaki yorumları okuyarak kafayı yersin. Ne demiş meşhur düşünür Killa Hakan abimiz saygıya saygı.

Son düzenleyen moderatör:

sailorchill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gazete SoL'un iddiasına göre LC Waikiki yönetimi tarafından, bir grup çalışana gönderilen e-posta ile Onur Haftası etkinliklerinin oluşturduğu LGBT görünürlüğünden rahatsız olunduğu ve bu nedenle Haziran-Temmuz aylarında ürünlerde gökkuşağı, tek boynuzlu at gibi figürlerin LGBT’leri andırdıkları gerekçesiyle “bu sembollerin kesinlikle kullanılmaması“ ve “mutlaka renk sayısının azaltılması” istendiği söyleniyor. Habere göre şirket, kaçınılması gereken “LGBT sembolleri listesini” de “tasarım yasakları” adı altında gönderdiği e-postaya ekledi.

Bu olayın ardından LGBT destekçileri #LCWaikikiBoykot adında hashtag açtı fakat bu hashtag üzerinde karalama postlarından daha çok LC Waikiki'ye destek içeren postlar bulunuyor.

çocukların kullandığı ürünleri böyle işlere alet etmek çok büyük ayıptır. LCW muhafazakar kesimi kendisine yakınlaştırmak için çocuk ürünleriyle oynamamalı.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
çocukların kullandığı ürünleri böyle işlere alet etmek çok büyük ayıptır. LCW muhafazakar kesimi kendisine yakınlaştırmak için çocuk ürünleriyle oynamamalı.
Para konuşturur,zıplatır,ne yaparsa bir türlü yaptırır.

LGBT’yi sevmeyenler/homofobikler daha fazla olduğu için Waikiki’ye daha kârlı bir hareket oldu. Hem de dikkat çekti.

sailorchill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Para konuşturur,zıplatır,ne yaparsa bir türlü yaptırır.

LGBT’yi sevmeyenler/homofobikler daha fazla olduğu için Waikiki’ye daha kârlı bir hareket oldu. Hem de dikkat çekti.

kansızlık işte, genç ürünlerinde varsa yapsınlar ama çocukların unicornu ve gökkuşaklı giysilerinden ne istiyorsunuz ? çocukları cinsel konulara alet etmek pedofililik ve sapıklıktır ne derseniz diyin isterseniz en büyük fobik olun böyle bir hareket desteklenemez.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
tumblr_nct2m3jNdE1trqklto1_400.gifv

Reaksiyon puanı
10,325
Değilim demedim, siz öyle anladınız demek ki. Sadece islam sonradan gelir benim için. Önce ırkım ve töresi gelir. Türklükte de lgbt yoktur. İslamda da zaten lgbt yasaktır.
Kıymetli kardeşim, bir insanın ilk tercihi neyse dini o oluyor. Din demek bir insanın en çok değer verdiği, en çok sevdiği şey neyse o'dur. İlkinden sonra gelen tercihlerin artık pek fazla bir önemi kalmamış demektir. İşte bu yüzdendir ki Allah Teala kitabında şirk kavramını sık sık tekrarlar. Eğer sen bu iki kavram bende eşit bile deseydin bu yine de şirk olurdu. Kaldı ki sen İslam dinini, müslümanlığı ikinci plana atmış olmakla arandaki bağı kabul etsen de, etmesen de koparmış oldun.

İslam dini insanın kendi milletini, ırkını, kavmini sevmesini kerih görmez. Lakin, bu durumun Yahudilerde olduğu gibi bir üstünlük algısı oluşturması durumunu yasaklamıştır. Keza Türk töresi İslam dininden önce gelir dediğin anda da zaten küfre düşmüş oluyorsun.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bildirimi açmadan önce profil fotoğrafından bunları söyleyeceğini tahmin etmiştim, sen ne diyorsan o'dur kardeşim öyle de olmuştur öyle de olacaktır ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlginç yorumlar var. Nasıl senin dinine saygı gösterenler varsa nasıl senin başka dine saygı göstermen gerekiyorsa buna da aynı şekilde saygı göstermen gerekir karşıtı bile olsan. Ne bu yobaz düşünceler arkadaş. Helal olsun LCW! komik ya burdaki yorumları okuyarak kafayı yersin. Ne demiş meşhur düşünür Killa Hakan abimiz saygıya saygı.
LGBT destekçileri bize ne zaman saygı duydu ki onlara saygı duyalım? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil kardeşim sizin gibi düşünmeyince saygısızlık yapmış olmuyoruz, LCW özel bir şirket bunu önceki mesajlarda da söyledim adamlar istediğini yapar size ne ister satar ister satmaz size giren çıkan bir şey yok ama sesiniz de hiç kesilmiyor. Gelişmiş ülkelerde LGBT'ye yer verilmiyor Türkiye'de de öyle olacaktır buna emin olun.

sailorchill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildirimi açmadan önce profil fotoğrafından bunları söyleyeceğini tahmin etmiştim, sen ne diyorsan o'dur kardeşim öyle de olmuştur öyle de olacaktır ?

LGBT destekçileri bize ne zaman saygı duydu ki onlara saygı duyalım? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil kardeşim sizin gibi düşünmeyince saygısızlık yapmış olmuyoruz, LCW özel bir şirket bunu önceki mesajlarda da söyledim adamlar istediğini yapar size ne ister satar ister satmaz size giren çıkan bir şey yok ama sesiniz de hiç kesilmiyor. Gelişmiş ülkelerde LGBT'ye yer verilmiyor Türkiye'de de öyle olacaktır buna emin olun.

ben abdulhamidi görüp gülsem de yargılamadıysam sen de boş yere yargılamaycaksın. dediklerimde haklı olduğumu sen de biliyorsun, fobiklik yüzünden beynin sulanmış. ÇOCUK diyorum ÇOCUK, ne istiyorsun çocouğun giysisinden ?

Reaksiyon puanı
109

LC Waikiki'den böyle bir hamleyi beklemiyordum

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57

Komik gelişmiş ülkelerin hangilerinde yer almıyormuş :D Çoğunda var ve LGBT destekçileri size ne konuda saygı duymamış acaba ya da burdan destekçisiyiz diyen olmuşmu. Saygı duymak ve desteklemek arasında çok fark var. Siz saygı duymuyorsunuz ve aksine karşıtını destekliyorsunuz.LCW şirketinide çok iyi bir şey yapmış gibi övgülerinizle havalandırıyorsunuz. LGBT nin karşıtı olmak gelişmişlik değildir. Kafanıza sokun bunları.

Komik gelişmiş ülkelerin hangilerinde yer almıyormuş :D Çoğunda var ve LGBT destekçileri size ne konuda saygı duymamış acaba ya da burdan destekçisiyiz diyen olmuşmu. Saygı duymak ve desteklemek arasında çok fark var. Siz saygı duymuyorsunuz ve aksine karşıtını destekliyorsunuz.LCW şirketinide çok iyi bir şey yapmış gibi övgülerinizle havalandırıyorsunuz. LGBT nin karşıtı olmak gelişmişlik değildir. Kafanıza sokun bunları.
Diğer Ülkeler
Avrupa
Bi dahakine araştırarak gelişmiş ülkelerde yasak demenizi öneririm.10 ülkeden 8 inde yasal bi durum. Ama tabi afrika ülkelerinde çoğunlukla yasak tabi gelişmiş ülkelerden sayıyorsak afrikayı.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683

Diğer Ülkeler
Avrupa
Bi dahakine araştırarak gelişmiş ülkelerde yasak demenizi öneririm.10 ülkeden 8 inde yasal bi durum. Ama tabi afrika ülkelerinde çoğunlukla yasak tabi gelişmiş ülkelerden sayıyorsak afrikayı.
"Yasak" dediğimi kim söyledi? Rahat rahat lgbt havalarına girmelerine yer verilmediğini söylüyorum, Rusya'da gidip lgbt diye bağır bakalım sağ çıkacak mısın :D ABD'de yasal olarak adımlar atılıyor, Polonya da yasal adımlar atacağını söyledi körü körüne her şeyi savunmayı bırakın farklı görünmüyorsunuz.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
"Yasak" dediğimi kim söyledi? Rahat rahat lgbt havalarına girmelerine yer verilmediğini söylüyorum, Rusya'da gidip lgbt diye bağır bakalım sağ çıkacak mısın :D ABD'de yasal olarak adımlar atılıyor, Polonya da yasal adımlar atacağını söyledi körü körüne her şeyi savunmayı bırakın farklı görünmüyorsunuz.
Asıl farklı görünmeye siz çalışıyorsunuz. Attığım linke merak edip te baksaydınız zaten linkte rusyanın LGBT yi yasakladığını görürdünüz. ABD de yıllardır eşcinsellik yasal ve emin ol öyle de devam edecektir. Bazı şeylere karşıtsanız saygı duymayı öğrenin. Onlar bize saygı duyuyormu biz duyalım diye çocukluk yapmayın. Karşındaki ne yapıyorsa tersinimi yapacaksınız.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Yobaz diyen kişi beni profil fotoğrafından yargılıyor ama kafa basmıyor herhalde ki bunun sadece öylesine konulduğunu. Ezan ıslıkladınız derken? Nerden bunu kanıya varıyosun benim hakkımda. İslam düşmanı gibiymişim gibi konuşuyorsun ama müslümanım ne iş.Solcuyumda ne iş. Yobazca hareketler sergiliyormuşum.Yobaz olan sensin dostum insanları böyle yargılama hakkı sana nerden doğmuş. Komiksin kapat burda konuyu bence batıyorsun.
Bunları senin savunduğun fikir yapıyor, savunduğun fikir İslam'a zarar veriyorsa ve sen de İslam'ı destekliyorsan ya ironi yapıyorsundur ya da bir şeylerin farkında değilsindir.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Bunları senin savunduğun fikir yapıyor, savunduğun fikir İslam'a zarar veriyorsa ve sen de İslam'ı destekliyorsan ya ironi yapıyorsundur ya da bir şeylerin farkında değilsindir.
Desteklemek ve saygı duymak arasındaki farkı anladığın zaman bu tartışmalara girişiriz sana iyi forumlar.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
NotBeACoward,

Adamlar'ın kendilerine nazik olarak taktıkları lgbt isminin aslında bizdeki karşılığını bilirsin. Bu adam yolda yürürken millete +18 hareket yapıyor. Erkeğin erkeğe yürüdüğü, sapkınlığa ne saygım olacak ? Adam kendine saygısı yokken!

Türklüğün yüz karası, İslamın baş günahkarları.

Son düzenleme:

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu olay gerçekse LCWaikiki' yi bende desteklerim. Toplumun ahlak yapısına uymayan, saçma sapan eşcinsel birliktelik, evlilikler desteklenmemeli. Aksi durumda bunun önü alınamaz ve ileride aile diye bir kavram kalmaz.
Lütfen özgürlük, isteyen istediğini yapar demeyin. Çünkü bu durum sadece kendisini ilgilendirmiyor toplum için önemli. Aksi halde ne halt ediyorsa etsin umrumda olmaz.

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
NotBeACoward,

Adamlar'ın kendilerine nazik olarak taktıkları lgbt isminin aslında bizdeki karşılığını bilirsin. Bu adam yolda yürürken millete +18 hareket yapıyor. Erkeğin erkeğe yürüdüğü, sapkınlığa ne saygım olacak ? Adam kendine saygısı yokken!

Türklüğün yüz karası, İslamın baş günahkarları.
O millete 18+ hareket yapanların Türkiye kız çocuklarına,kadınlarına tecavüz edenlerden farkı yok zaten nasıl ki bizim gibi hetero insanların sapığı varsa maalesef onlarda da var buna kimse karşı gelemez. İsterse 5 milyon kişi boykot yapsın boykot sonuç çıkarmaz.

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60

Çok doğru bir karar. İnsanların böyle şeylere yöneltilmemesi ve dillendirilmemesi gerek.