Laserli mi Noktalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yazıcı alıcam fakat hangısının daha ıyı baskı cıkardıgını bılmıyorum sızce laserlı yazıcılarmı daha ıyı noktalı vuruslu mu?
önerilerinizi bekliyorum

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
yazıcı alıcam fakat hangısının daha ıyı baskı cıkardıgını bılmıyorum sızce laserlı yazıcılarmı daha ıyı noktalı vuruslu mu?
önerilerinizi bekliyorum

Ne iş için kullanacağına bağlı ama.İkisi zaten aynı kategoride değil.

Nokta vuruşlu yazıcılar çoğunlukla fatura basma işlemi için kullanılır.

Eğer mürekkep püskürtmeli demek istediysen.Sakın bulaşma derim.Kesinlikle lazer al.Özellikle çok sayıda baskı yapacaksan.Fiyatı biraz daha yüksektir.Ama hem sıkıntı çıkarmaz.Hem de sayfabaşı maliyet daha düşük olduğu için aslında karda olursun.

Ayrıca toner bittiğinde doldurtursan orjinale yakın performans alırsın.Ama mürekkep püskürtmeli de kartuşu doldurttuğunda aynı performansı alamazsın.

Ve bir husus daha kartuşu 2 ay kullanma donar ve kullanılmaz hale gelir.
Ama lazer yazıcılarda öyle bir problem yok.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
laserlı yazıcılarda yaglı kabartmalı kagıtlar basabılırmı?ayrıca laserlı yazıcıları, kırtasıylerde satılan penguen murekebıyle dolduraulabılır mı?

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lazer yazıcılar mürekkep kullanmalar. Onlar manyetik etkiye sahip toz kullanırlar. Bu tozlar ısı ile kağıt üzerine yapışır. Dolumunu kendin yapman zordur. Tek toner ile en küçük boyutlu yazıcılardan bile 2000 sayfa çıktı alabilirsin. Yağlı kağıtların ısıya dayanıklı ise baskı yapabilirsin.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Lazer yazıcılar mürekkep kullanmalar. Onlar manyetik etkiye sahip toz kullanırlar. Bu tozlar ısı ile kağıt üzerine yapışır. Dolumunu kendin yapman zordur. Tek toner ile en küçük boyutlu yazıcılardan bile 2000 sayfa çıktı alabilirsin. Yağlı kağıtların ısıya dayanıklı ise baskı yapabilirsin.
peki bu tozu nerden bulabılırım?

Rato

Doçent
Reaksiyon puanı
3
O tozu dolum yapan herhangi bir bilgisayar teknşk servisinden bulabilirsin ama öyle satmazlar tahminimce doldurur verirler yada yeni toner alacaksın bitince