Laptopumun HDD'si bozuldu :(

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Merhabalar arkadaşlar bundan 1 hafta önce falan aktif bir şekilde laptopumu kullanıyorudum. Şuan USB Bellek üzerinden XUBUNTU işletim sistemindeyim xubuntuyu dene diyip internete erişim sağlıyorum. Hiç Bir Şekilde Laptopa sistem kuramıyorum 1 laptop daha vardı onun güç tuşunu bozdum içini açtım kapattım. 10 tane vida arttı. :(
Şuan rezil durumdayım. Bilgisayarımı atayım bana uygun ve uyumlu bir ''EN UCUZ'' hdd linki atabilirseniz sevinirim.

Laptopum

Yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz hiç böyle bir durumda olmamıştım evdeki 2 laptopuda bozdum ve annem kızdı bağırdı.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Merhabalar arkadaşlar bundan 1 hafta önce falan aktif bir şekilde laptopumu kullanıyorudum. Şuan USB Bellek üzerinden XUBUNTU işletim sistemindeyim xubuntuyu dene diyip internete erişim sağlıyorum. Hiç Bir Şekilde Laptopa sistem kuramıyorum 1 laptop daha vardı onun güç tuşunu bozum içini açtım kapattım. 10 tane vida arttı. :(
Şuan rezil durumdayım. Bilgisayarımı atayım bana uygun ve uyumlu bir ''EN UCUZ'' hdd linki atabilirseniz sevinirim.

Laptopum

Yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz hiç böyle bir durumda olmamıştım evdeki 2 laptopuda bozdum ve annem kızdı bağırdı.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178
Merhabalar arkadaşlar bundan 1 hafta önce falan aktif bir şekilde laptopumu kullanıyorudum. Şuan USB Bellek üzerinden XUBUNTU işletim sistemindeyim xubuntuyu dene diyip internete erişim sağlıyorum. Hiç Bir Şekilde Laptopa sistem kuramıyorum 1 laptop daha vardı onun güç tuşunu bozdum içini açtım kapattım. 10 tane vida arttı. :(

Laptopum

Artık SSD zamanı gelmiş, Samsung ve WD modellerine bir göz atın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Annemden gizli Para biriktirip ALacağım yani 200 tl biriktirmem biraz zor hdd olsun daha ucuz olsun :/

İşkenve çekerim diyorsun yani, o USB bellek ile ne kadar zirlanıyorsan HDD ile de o kadar zorlanırsın. SSD alman senin için daha iyi olur.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Bu iyidir hocam.
WD Green 120 GB SSD bundan 20 TL ucuz ve bir SSD. Bunu alması mantıklı değil SSD ye ihtiyacı var.

Bu iyidir hocam.
Bilgisayarı zayıf. SSD konu sahibine farz. :)

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Artık SSD zamanı gelmiş, Samsung ve WD modellerine bir göz atın.

İşkenve çekerim diyorsun yani, o USB bellek ile ne kadar zirlanıyorsan HDD ile de o kadar zorlanırsın. SSD alman senin için daha iyi olur.
USB HDD'den daha hızlı 3.0 ve yazma çizme hızı yüksek daha yeni almıştım. 120 tlye.

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
WD Green 120 GB SSD bundan 20 TL ucuz ve bir SSD. Bunu alması mantıklı değil SSD ye ihtiyacı var.

Bilgisayarı zayıf. SSD konu sahibine farz. :)
HDD almak istiyorum dediği için önerdim tabii ki SSD almak mantıksız.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
150 tl civarı ve altı hdd olmazmı ?

Anlatamadım galiba günlük aldığım haşlık ile alacağım Diskki ben 400 tl biriktirene kadar 1 yıl geçer ve bunları annemden gizli alacağım zaten.

567914

Asistan
Reaksiyon puanı
178
150 tl civarı ve altı hdd olmazmı ?

2. el kullanılmış yorgun bir HDD almak istiyorsan olur.

Anlatamadım galiba günlük aldığım haşlık ile alacağım Diskki ben 400 tl biriktirene kadar 1 yıl geçer ve bunları annemden gizli alacağım zaten.

Depolama alanına pek ihtiyaç duymuyorsan 250GB modellere bakabilirsin. Fakat SSD almadığına pişman olursun.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Şuan Linuxtayım peki USB belleğe Windows kurup kullansam para biriktirene kadar ? nasıl yapacağım ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Şuan Linuxtayım peki USB belleğe Windows kurup kullansam para biriktirene kadar ? nasıl yapacağım ?
USB belleğe windows performanslı çalışmaz. Ubuntu falan işinizi görür. Windows 7 kullanıyorsanız alın HDD geçin. 10 kullanıyorsanız 120GB SSD eğer çok alana ihtiyaç yoksa işinizi görür. 150 lira civarı tutar.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
USB belleğe windows performanslı çalışmaz. Ubuntu falan işinizi görür. Windows 7 kullanıyorsanız alın HDD geçin. 10 kullanıyorsanız 120GB SSD eğer çok alana ihtiyaç yoksa işinizi görür. 150 lira civarı tutar.
Benim windows 10'a ihtiyacım var Linux uzerinden usbye windows 10 kurup bir sure oyle kullanmam lazimyavas olsun onemli degil nqsil yapqcagimi anlatin ben yapayim gercelten cok onemli

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
M2 ssd al yada 2.5" ssd hdd çok yavaş hele optane yoksa işkence illa 2.5" hdd istiyorsan ucuza :

Son düzenleme:

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
M2 ssd al yada 2.5" ssd hdd çok yavaş hele optane yoksa işkence illa 2.5" hdd istiyorsan ucuza :
Tesekkur ederim bunun icin para biriktiemeye basladim bir sorum olcak ben usbye windowsu nasil kurarim hddye kurar gibi yani usb uzerinden calisacak sistem.

Son mesajlar