Laptopumun Ekran Kartım 100 Dereceyi Gördü

Bu konuyu okuyanlar

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ekran Görüntüsü (14).png

Msi Laptopumda Battle.netten Crash Bandicood N. Sane Tirigolojy Satın Aldım Ve İndirdim Normal Bir Şekilde Oyunu Oynadım Ama Msi Afterburnerı Açtığımda Ekran Kartım 100 Dereceyi Görmüş Bu Normalmi

Sistem Özlelliklerim MSİ GX60

AMD A10 APU CPU
AMD RADEON HD 7970M GPU
8 GB RAM DDR 4
256 GB SSD
1 TB HDD

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Ekli dosyayı görüntüle 140863
Msi Laptopumda Battle.netten Crash Bandicood N. Sane Tirigolojy Satın Aldım Ve İndirdim Normal Bir Şekilde Oyunu Oynadım Ama Msi Afterburnerı Açtığımda Ekran Kartım 100 Dereceyi Görmüş Bu Normalmi

AMD A10 APU CPU
AMD RADEON HD 7970M GPU
8 GB RAM DDR 4
256 GB SSD
1 TB HDD
Hiç normal değil iyi de değil laptopun içini temizleyin kasasını temizleyin.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Ekli dosyayı görüntüle 140863

AMD A10 APU CPU
AMD RADEON HD 7970M GPU
8 GB RAM DDR 4
256 GB SSD
1 TB HDD
Normal değil içini açıp temizleyin

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Laptopun İçi Temiz Aslında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun değişimi ve fan temizliği gerekli.

Laptopa Termal Maun Alıp Sürdüm Ekran Kartının Sıcaklığı Baya Düştü Ama Cpu Bu Sefer Çok Isınıyor

Son düzenleme:

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Ekran kartınız çok güçlü bir model olmamasına rağmen böyle ısınması kesinlikle normal değil. Bilgisayarınızın soğutmasında problem olduğu kesin. Yumuşak yüzeylerde kullanmayın bilgisayarı. Masa gibi sert yüzeylerde rahatça soğuk havayı çekip sıcak havayı tahliye edebileceği şekilde konumlandırın. Buna rağmen hala bu denli yüksek sıcaklıklara çıkarsanız laptopunuzu servise gönderip termal macun yenilemesi gibi detaylı bir soğutma bakımından geçmesini talep edebilirsiniz veya kendiniz yapabilirsiniz anlıyorsanız bu işlerden.

Laptopa Termal Maun Alıp Sürdüm Ekran Kartının Sıcaklığı Baya Düştü Ama Cpu Bu Sefer Çok Isınıyor
Montajlarken bir hata yapmış olabilir misiniz? İşlemci macunlarını da yenilediniz mi?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Laptopun İçi Temiz Aslında

termal macunu nereye sürdün ?

efetasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
termal macunu nereye sürdün ?
işlemci ve grafik chipsetine

Ekran kartınız çok güçlü bir model olmamasına rağmen böyle ısınması kesinlikle normal değil. Bilgisayarınızın soğutmasında problem olduğu kesin. Yumuşak yüzeylerde kullanmayın bilgisayarı. Masa gibi sert yüzeylerde rahatça soğuk havayı çekip sıcak havayı tahliye edebileceği şekilde konumlandırın. Buna rağmen hala bu denli yüksek sıcaklıklara çıkarsanız laptopunuzu servise gönderip termal macun yenilemesi gibi detaylı bir soğutma bakımından geçmesini talep edebilirsiniz veya kendiniz yapabilirsiniz anlıyorsanız bu işlerden.

Montajlarken bir hata yapmış olabilir misiniz? İşlemci macunlarını da yenilediniz mi?
evet vidaları iyi sıkamamışım düzeldi teşekkürler termal macun değişmesi gerekiyormuş

Son düzenleme: