Soru Laptopumdaki bu stres sonuçları normal mi ?

Reaksiyon puanı
21
Merhaba çok kötü az bakımlı bir laptopuma youtube da gördüğüm bir kanalın tavsiyesi üzerine bir stres testi yapıp nerelere çıkabileceğini öğrenmek istedim sonuçlar şu şekilde

GPU 1 NVİDİA GEFORCE 920M : MİN 10 FPS , MAX 12 FPS , MİN 47C ,MAX 88C ,VALUE 87C

GPU 2 İNTEL HD GRAPHİCS 620:Hep nvidia kullandı ama bunu da yazayım anlamadım :
VALUE 50C , MİN 46C , MAX 66C

CPU İNTEL CORE İ5 7200U: MİN 45C , MAX 94C GENEL OLARAK 86 94 ARASI GEZDİ VE HİÇ MAX HIZA ÇIKMADI (MAX HIZDAN 0,1 DÜŞÜK HIZDA ÇALIŞTI

Not: Stres testini ekran kartı ve işlemciye yaptım diğerlerine yapmaya zahmet edemedim ve yarım saat sürdü

Burada sadece sıcaklıklar ve fps yazıyor ben normalde ekran görüntüsü alacaktım fakat unuttum çünkü uygulamada voltaj değerleri ve ekran kartı,cpu hızı da gözüküyordu ama almayaı unuttuğum için sadece bunları yazdım

İşlemci max hıza hiç çıkmadı Max hız :3.10 Ghz Hep çalıştığı hız:3.09 ghz bunun sorunu nedir neden olur acaba ?

Bilgisayarın güç modu yüksek performansda ve diğer ekran kartı ayarları veya çözünürlük ayarları performansa göre ayarladım haberiniz olsun

Bu arada her hangi bir oyuna girmeden bilgisayarın kasmaması için önceden 2-3 dakikalık cpu ve ekran kartı stres testi yapsam sıkıntı olurmu +bilgisayarın diğer donanımlarına yapmamama gerek varmı sizce ?

Son düzenleme: