Yardım Laptopuma hangi RAM'lerin uyum olduğunu nasıl anlarım?

Bu konuyu okuyanlar

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
HP 15-DA0xxx model bir laptopum var. Bu laptopa hangi RAM'ler uyumludur nasıl anlarım?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Baslat - Çaliştir - CMD - WMIC MemoryChip List Komutu ile Ögrenme sansın var, veya WMIC MemoryChip List /?

1. Başlat Menüsü'nü açın ve "Bilgisayarım" seçeneğine tıklayın.
  2. Bilgisayarım'ı sağ tıklayın ve açılan menüden "Özellikler" seçeneğine tıklayın.
  3. Sistem penceresinde, sol tarafta yer alan "Gelişmiş sistem ayarları" seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan pencerede, "Performans" bölümünde yer alan "Ayarlar" düğmesine tıklayın.
  5. Yine açılan pencerede, "Gelişmiş" sekmesini seçin ve "Bellek" başlığı altında yer alan "Sistem Belleği"ne tıklayın.
  6. Bu sayede RAM markası, modeli ve miktarı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ayrıca laptopum bu ram ile uyumlu mudur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baslat - Çaliştir - CMD - WMIC MemoryChip List Komutu ile Ögrenme sansın var, veya WMIC MemoryChip List /?

1. Başlat Menüsü'nü açın ve "Bilgisayarım" seçeneğine tıklayın.
  2. Bilgisayarım'ı sağ tıklayın ve açılan menüden "Özellikler" seçeneğine tıklayın.
  3. Sistem penceresinde, sol tarafta yer alan "Gelişmiş sistem ayarları" seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan pencerede, "Performans" bölümünde yer alan "Ayarlar" düğmesine tıklayın.
  5. Yine açılan pencerede, "Gelişmiş" sekmesini seçin ve "Bellek" başlığı altında yer alan "Sistem Belleği"ne tıklayın.
  6. Bu sayede RAM markası, modeli ve miktarı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
bu konular hakkında bilgim var ancak galiba "vatan" idi. orada bazı ramlarin laptoplarda problem çıkartabildiğini söylediler. ben bu bilgisayarıma bu rami alacağım. siz bana istediğiniz bilgileri söyleyin ben de yollayayım. o şekilde halletsek :)

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236

Screenshot_1.png

Bu Görüntüyü Atarmısınız?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Link Bunu Inıdrıp Memory Kısmındakı ddr3 mu yoksa ddr4 bakarmısın?

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
indirmeme gerek var mı? ddr4 olduğunu biliyorum da.

laptoplugezginn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu konular hakkında bilgim var ancak galiba "vatan" idi. orada bazı ramlarin laptoplarda problem çıkartabildiğini söylediler. ben bu bilgisayarıma bu rami alacağım. siz bana istediğiniz bilgileri söyleyin ben de yollayayım. o şekilde halletsek :)
merhabalar benim de bi sorunum var arkadaşa benzer benim kusura bakma arkadaşım aranıza giriyorum bilgisayarım 2133 mhz li ramler desteklediğini söylüyor fakat 1 ya da 2 ay önce tam uyumlu aldığım zaman ram hataları alıyor idim ne yapmam gerekli (cpu-z de de 2400 mhz olduğunu söylüyor

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Bundan iki adet alıp 16 GB yapabilirsiniz:
Elinizdeki RAM CL20 ama CL19'u bilgisayarınız destekliyor sanırsam. Birde işlemcinizin modeli nedir?

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz 2.70 GHz işlemcim var. ve dediğinizden anladığım kadarıyla CL20 üstündeki ram modelini karşılamıyor laptopum değil mi? şunun gibi örneğin: Crucial 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL12 1.2V Notebook Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Crucial 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL12 1.2V Notebook Ram en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Cihazınıza CL20 takılmış ama CL19'u destekleme olasılığı var. Piyasa CL19 RAM'lerle dolu. O attığınız uyumsuz cihazınızla yüksek ihtimalle. 3200 mhz olmasına rağmen cl12 gibi bir gecikme değerine sahip.

MuscleBooy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cihazınıza CL20 takılmış ama CL19'u destekleme olasılığı var. Piyasa CL19 RAM'lerle dolu. O attığınız uyumsuz cihazınızla yüksek ihtimalle. 3200 mhz olmasına rağmen cl12 gibi bir gecikme değerine sahip.
teşekkür ederim öncelikle şuana kadar ancak bilgisayarımın CL19 destekleyip desteklemediğini kesin olarak nereden öğrenebilirim? hp yetkili servisi arayıp öğrenebilir miyim mesela?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
teşekkür ederim öncelikle şuana kadar ancak bilgisayarımın CL19 destekleyip desteklemediğini kesin olarak nereden öğrenebilirim? hp yetkili servisi arayıp öğrenebilir miyim mesela?
Sorabilirsiniz.

Son mesajlar