Yardım Laptopu satıp ipad almak mantikli mi

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar laptobu satıp m1 ipad air almak mantikli mi daha önce de ipad kullanıyordum satıp bilgisayar aldım ama farkettim ki bilgisayar da yapıp ipad te yapamiyacagim bir şey yok ne dersiniz böyle bisey yapılabilir laptobu satma nedenim de windows gerçekten sorunlu bir işletim sistemi herkes böyle düşünmeyebilir fakat bu laptop yıl geçtikçe baya değeri düşecek apple in ürünlerinde oyle değil hiçbir zaman değer kaybetmiyor hele bide yeni cihazlarında zam bile geliyor m1 ipad air i 1 2 sene kullandıktan sonra aynı fiyata satıp pc ye geçiş yapabilirim bu düşündüğüm şey mantikli mi sizce

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Laptopta yapabildiğin her şeyi iPad'de de yapabiliyorsan alabilirsin. iPadOS baya bilgisayar gibi deneyim sunuyor zaten. Ancak alacaksan ya M1 iPad Pro al ya da iPad Air 4 al. Air 4'ün içerisindeki A14, düz A14'ün hız aşırtılmış hali ve performansı A15'e yakın.

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Laptopta yapabildiğin her şeyi iPad'de de yapabiliyorsan alabilirsin. iPadOS baya bilgisayar gibi deneyim sunuyor zaten. Ancak alacaksan ya M1 iPad Pro al ya da iPad Air 4 al. Air 4'ün içerisindeki A14, düz A14'ün hız aşırtılmış hali ve performansı A15'e yakın.
M1 ipad pro bütçemi çok aşar fakat m1 ipad air önermiyor musunuz ? İpad air 4.nesil ile aralarında 2 bin tl gibi fark var değer mi sizce

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
M1 ipad pro bütçemi çok aşar fakat m1 ipad air önermiyor musunuz ? İpad air 4.nesil ile aralarında 2 bin tl gibi fark var değer mi sizce

Aradaki fiyat farkına kalem ve kılıf alabilirsin. Tamam M1 işlemci çok güçlü ama o kadar performansa ihtiyacın olacak mı? Air 4 içerisindeki A14 de epey güçlü bir işlemci.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Merhabalar laptobu satıp m1 ipad air almak mantikli mi daha önce de ipad kullanıyordum satıp bilgisayar aldım ama farkettim ki bilgisayar da yapıp ipad te yapamiyacagim bir şey yok ne dersiniz böyle bisey yapılabilir laptobu satma nedenim de windows gerçekten sorunlu bir işletim sistemi herkes böyle düşünmeyebilir fakat bu laptop yıl geçtikçe baya değeri düşecek apple in ürünlerinde oyle değil hiçbir zaman değer kaybetmiyor hele bide yeni cihazlarında zam bile geliyor m1 ipad air i 1 2 sene kullandıktan sonra aynı fiyata satıp pc ye geçiş yapabilirim bu düşündüğüm şey mantikli mi sizce
Laptop da çoğu oyun iyi ve gelişmiş bilgisayar ile çoğu işini yapabilirsiniz ancak iPad de fazla iş yapamazsın örneğin fotokopi yapamazsın ve mobildeki oyunlar sıkıcı bilgisayarla iPad ayarlayabilirsiniz. Ancak iPad bilgisayarla ayarlayamsınız.

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Aradaki fiyat farkına kalem ve kılıf alabilirsin. Tamam M1 işlemci çok güçlü ama o kadar performansa ihtiyacın olacak mı? Air 4 içerisindeki A14 de epey güçlü bir işlemci.
Dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı teşekkürler

Endless Astronauts

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Hocam bilgisayar modelin ne ona göre önereyim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Laptop da çoğu oyun iyi ve gelişmiş bilgisayar ile çoğu işini yapabilirsiniz ancak iPad de fazla iş yapamazsın örneğin fotokopi yapamazsın ve mobildeki oyunlar sıkıcı bilgisayarla iPad ayarlayabilirsiniz. Ancak iPad bilgisayarla ayarlayamsınız.

iPad'ler şu an hemen hemen bir bilgisayarın yeteneklerine sahip. iPadOS acaip gelişti son yıllarda. Oyun haricinde pek çok işini yapar halleder. Kod da yazarsın render da alırsın edit de yaparsın. Bunu hem M1 MacBook Pro hem de M1 iPad Pro sahibi olarak söylüyorum. İki cihazı da aktif deneyimliyorum, cidden farklar çok fazla değil.

Endless Astronauts

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Hocam belki de ipadde daha verim alırsın o yüzden laptop modeline göre önermem daha iyi olur

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam belki de ipadde daha verim alırsın o yüzden laptop modeline göre önermem daha iyi olur
Laptobum modeli huawei matebook 14
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun artık eskisi kadar oynamıyorum ayda 1 kez filan oyüzden ipad düşündüm dediğim gibi önceden ipad 7.nesil kullanıyordum onu satıp pc aldim ama apple in bu işletim sisteminin çok daha iyi oldugunu farkettim windows artık benim fikrimce sorunlu bir işletim sistemi gün geçtikçe ne sorun çıkaracağı bilinmiyo

Son düzenleme:

Endless Astronauts

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Laptobum modeli huawei matebook 14
Hocam bilgisayarın çok iyi bi kere ve sen m1 ipad proya param yetmez demişsin. Bu laptopu müq bi fiyata satarsın sonra da 13 inç ipad pro m1 alırsın paran yeter aga zaten tablet bilgisayar kadar sat alırsın bi tane m1 ipad pro hem laptop hem tablet

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam bilgisayarın çok iyi bi kere ve sen m1 ipad proya param yetmez demişsin. Bu laptopu müq bi fiyata satarsın sonra da 13 inç ipad pro m1 alırsın paran yeter aga zaten tablet bilgisayar kadar sat alırsın bi tane m1 ipad pro hem laptop hem tablet
Benim laptobum ikinci el ortalama fiyatları 9 bin anca m1 ipad air veya ipad air 4.nesil alabilirim benim laptobun modeli ryzen 5 4600h 8gb ram 256gb ssd li model

Endless Astronauts

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Yada hocam daha da zam gelmiş tablete neyse sen ipad air 256 gb+apple pencil al 15.078,00 TL yani alınır hem büyük ekran var hemde çizim vb yaparsın

Es2131

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yada hocam daha da zam gelmiş tablete neyse sen ipad air 256 gb+apple pencil al 15.078,00 TL yani alınır hem büyük ekran var hemde çizim vb yaparsın
15 bin gibi fiyatlara çıkmam imkansız dediğim gibi benim laptobum ikinci elleri ortalama 9 bin tl m1 ipad air alırsam 2 bin tl gibi bir fiyat eklemem lazim ipad air 4.nesil alırsam para eklemek zorunda kalmıyorum yukarıda görkem bey de yazmış ipad air 4.nesil daha mantıklı diyor çünkü m1 çok güçlü bir işlemci olduğu için o kadar güçlü bir işlemciye gerek yok düşünüyorum