Laptopu Fitnessa Gönderirsek Güçlenir Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
merhaba arkadaşlar..
Samsung ativ book np350v5c-s0ftr LAPTOP kullanıcısıyım. Özellikler başlıca en altta yazıyor..
Laptop özelliklerinden orta halli anlayan biriyim. Severek oynadığım oyunlarda kasma sorunlarıyla karışılaşıyorum. (pubg emülatör vs)

Sizlerden ricam: Sorularımı cevaplayarak beni aydınlatmanız...
Laptopumu güçlendirmek için sdd ram gibi parça değişikliğine mi gitmeliyim ? (gideceksem ne tür değişiklikler olmalı?)
Yoksa grafik kartıyla alakalı yapmam gereken başka işlemler vs mi var ? (varsa bu işlemler nedir nasıl yapılır?)
Aksi halde son çare laptopu fitnessa mı göndereyim ? (evetse aylık aidatı ucuz fitness isimleri pls)

10/100 EthernetVar
Bellek Hızı1600 MHz
Bellek Yuvası2
Bluetooth ÖzelliğiVar
Boyutlar372.5 x 243 x 33mm
Cihaz Ağırlığı2 - 4 kg
Dokunmatik EkranYok
Ekran Kartı Hafızası2 GB
Ekran Kartı TipiHarici Ekran Kartı
Ekran KartıAMD Radeon HD7670M
eMMC KapasitesiYok
Harddisk Kapasitesi750 GB
HDD Hızı7200 RPM
HDMIVar
İşlemci Cache6 MB L3 Cache
İşlemci Hızı2,4 GHz
İşlemci Nesli3.Nesil
İşlemci TipiIntel Core i7
İşlemci3630QM
İşletim SistemiWindows 8
Kart OkuyucuVar
Max Ekran Çözünürlüğü1366 x 768
Optik SürücüDVD Dual Yazıcı
Paket İçeriğiNotebook
Parmak İzi OkuyucuYok
Pil6 Hücreli
Ram (Sistem Belleği)8 GB
Ram TipiDDR3
SSD KapasitesiYok
Ürün ModeliNotebook
WebcamVar
FitnessOlabilir

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Son seçenek dışında başka alternatif göremiyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Koşu bandına koy iki koşsun kendine gelir. ;)

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Malesef. Laptop için mümkün değil. Belki bir SSD açılışları hızlandırabilir. ;)

500 tl ye samsung 500GB ssd buldum onu takıp ramı 12 gb a çıkarsam gözle görülür bir performans artışı olur mu sizce ?

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
DVD yerine HDD takın. Orası ne de olsa bir tık daha yavaş. SSD'yi HDD'nin olduğu yere takın ki tam verim alasınız.

öyleyse masrafı azaltmak adına 500gb ssd yerine 200 küsürlükte yeterli olur mu sizce? zaten belge foto vs için harici bi 500gb HDD var usb çevirici taktım flas bellek niyetine onu kullanıyorum yani laptopa yüklenmiyorum o konuda. Birde ssd nin boyutunun büyük olması hızınıda etkiler mi yani 500lık bi ssd'den aldığım verimi 250gb'lık ssd'den de alabilir miyim ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
öyleyse masrafı azaltmak adına 500gb ssd yerine 200 küsürlükte yeterli olur mu sizce? zaten belge foto vs için harici bi 500gb HDD var usb çevirici taktım flas bellek niyetine onu kullanıyorum yani laptopa yüklenmiyorum o konuda. Birde ssd nin boyutunun büyük olması hızınıda etkiler mi yani 500lık bi ssd'den aldığım verimi 250gb'lık ssd'den de alabilir miyim ?
250GB yeter. Sistemi ona kurarsınız. HDD'yi de DVD kısmına takınca yer sıkıntınız olmaz.

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
250GB yeter. Sistemi ona kurarsınız. HDD'yi de DVD kısmına takınca yer sıkıntınız olmaz.

anladım çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Hazır yakalamışken bu AMD harici kartı uygulamalara nasıl yönlendirebilirim onuda sorsam :D buna benzer bikaç yazı okudum ama kendi pc'm de bulamadım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
anladım çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için. Hazır yakalamışken bu AMD harici kartı uygulamalara nasıl yönlendirebilirim onuda sorsam :D buna benzer bikaç yazı okudum ama kendi pc'm de bulamadım
AMD ekran kartınızın driverını kurmuş olmanız lazım öncelikle. Kurmadıysanız ekran kartınızın adını aratıp AMD'nin sitesinden indirin ve kurun. Sonra o kendisi otomatik olarak kullanır zaten. :)

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
AMD ekran kartınızın driverını kurmuş olmanız lazım öncelikle. Kurmadıysanız ekran kartınızın adını aratıp AMD'nin sitesinden indirin ve kurun. Sonra o kendisi otomatik olarak kullanır zaten. :)

Merhaba yine ben :) dün dediğiniz gibi amd nin sitesinden ekran kartı sürücüsünü bulup kurdum 2 kurulum yaptrıdı yaklasık 500mb. Ekran kartının sürücüsünü güncelleyince oyunun grafikleri bayağı canlandı fakat 60 fps aldığım oyundan 20-30 arası fps almaya başladım. oyunun grafikleri minumuma düşürsem de, harici kartı yüksek performans şeklinde oyuna yönlendirsem de fps'yi bir türlü 30 un üstüne çıkaramadım. Çareyi kurduğum sürücüyü geri kaldırmakta buldum. Kaldırınca fps 60 a sabitlendi tekrar. Buradaki mantığı anlayamadım yanlış driver mı indirdim yoksa kurulumda hatamı yaptım bilmiyorum ama güncel driver ile daha düşük fps vermesi saçma değil mi ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Merhaba yine ben :) dün dediğiniz gibi amd nin sitesinden ekran kartı sürücüsünü bulup kurdum 2 kurulum yaptrıdı yaklasık 500mb. Ekran kartının sürücüsünü güncelleyince oyunun grafikleri bayağı canlandı fakat 60 fps aldığım oyundan 20-30 arası fps almaya başladım. oyunun grafikleri minumuma düşürsem de, harici kartı yüksek performans şeklinde oyuna yönlendirsem de fps'yi bir türlü 30 un üstüne çıkaramadım. Çareyi kurduğum sürücüyü geri kaldırmakta buldum. Kaldırınca fps 60 a sabitlendi tekrar. Buradaki mantığı anlayamadım yanlış driver mı indirdim yoksa kurulumda hatamı yaptım bilmiyorum ama güncel driver ile daha düşük fps vermesi saçma değil mi ?
Driver boyutu 200 300 mb olur genelde.
Yanlış driver olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakın. Hangi ekran kartı çalışıyor? GPU0 GPU1 diye yazar.

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver boyutu 200 300 mb olur genelde.
Yanlış driver olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakın. Hangi ekran kartı çalışıyor? GPU0 GPU1 diye yazar.

Programı indirdim bir elde oyun oynadım fakat kullanımı hakkında bilgim yok. GPU tıklayınca 2. de intel gpu gözüküyor ama 1 numarada isim yok sürücüyü kaldırdığım için olabilir mi ?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    611.6 KB · Görüntüleme: 413

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O yüzden galiba. Kart biraz eski olduğundan Crimson var. Adrenalin olsa daha oyuna yönelik olurdu. Malesef benden bu kadar. :) Daha fazla ne yapabiliriz bilemiyorum.

AMiRGAN60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O yüzden galiba. Kart biraz eski olduğundan Crimson var. Adrenalin olsa daha oyuna yönelik olurdu. Malesef benden bu kadar. :) Daha fazla ne yapabiliriz bilemiyorum.

anladım tesekkür ediyorum hersey için

Reaksiyon puanı
390
Reis ilk olarak koşu bandında 5-10 dk koşsun bi esnesin. Sonra da durumuna göre 3 ya da 5 lik dambıllar ile kas yapsın. Sonra da mekik ile şınav çeksin bi. Zaten bu hareketleri yaparken ne halde olduğunu anlamış olursun.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Hepiniz yanlış bilgi vermişsiniz üzerine protein tozu döküyosun sonra 2kglıklardan 1 saat dımbıl kaldırıyorsun bak pc nasıl ucuyo cyberpunk 2077 bile açar. :)