Yardım Laptopta GTA V takılma sorunu GTX1650

Bu konuyu okuyanlar

WasdN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar. GTA V de takılma sorunları yaşıyorum. FPS im normalde yükseklerde fakat aşırı drop giriyor. Mod yüklediğimde daha fazla oluyor. Acaba sadece laptop olduğu için mi drop yiyorum? Ona göre masaüstü alacağım. Sanırım bilgisayar chunkları yüklerken zorlanıyor. Sistemim şu şekilde:

İ5 10300H 2.50 GHz
8 GB ram 2933 MHz
GTX 1650 4GB
120 GB SSD - 1TB HDD (Windows SSD'ye kurulu)
Win 10

Reaksiyon puanı
3,027
Eğer sıcaklık değerleri anormal değilse laptop olması ile alakası yok. Eğer çok yüksek ayarlarda oynuyorsan RAM'in yetmiyor olabilir. Zaten modlar da RAM katili olduğu için bu yüzden drop yiyor olabilirsin. Oynarken RAM'inin ne kadarının müsait olduğunu kontrol et.

WasdN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eğer sıcaklık değerleri anormal değilse laptop olması ile alakası yok. Eğer çok yüksek ayarlarda oynuyorsan RAM'in yetmiyor olabilir. Zaten modlar da RAM katili olduğu için bu yüzden drop yiyor olabilirsin. Oynarken RAM'inin ne kadarının müsait olduğunu kontrol et
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağol dostum mem reduct diye bir program buldum da boşa ram yiyen uygulamaları kapatıyormuş keşke önceden indirseydim.

bi 8 gb ram daha alsam ani fps düşüşlerinde bir azalma olur mu peki?

Reaksiyon puanı
3,027

Sağol dostum mem reduct diye bir program buldum da boşa ram yiyen uygulamaları kapatıyormuş keşke önceden indirseydim.

bi 8 gb ram daha alsam ani fps düşüşlerinde bir azalma olur mu peki?
Normalde GTA 5, 8GB RAM'le iyi çalışıyor. Ama dediğim gibi, çok yüksek ayarlarda oynuyorsan 8GB yeterli gelmeyebilir. RAM kullanımını kontrol et, eğer kullanım sınıra dayanıyorsa ve drop oluyorsa RAM'i 16GB'a çıkarabilirsin.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Ben yıllarca 8 GB RAM ile oynadım bir sıkıntı yaşamadım. Fakat laptop değildi. Laptoplarda en büyük sıkıntı arka planda çalışan işler varken oyun oynandığında aşırı ısınabiliyor. Ya da soğutucusu yüksek grafikli bir oyunda yeterli gelmeyebiliyor. Bu sebeple Laoptop soğutucu altlıklarıyla birlikte denemeni tavsiye ederim. Ayrıca sürücülerini de mutlaka güncelle. İşlemci ve Ekran Kartı sürücülerini özellikle kontrol et.

WasdN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben yıllarca 8 GB RAM ile oynadım bir sıkıntı yaşamadım. Fakat laptop değildi. Laptoplarda en büyük sıkıntı arka planda çalışan işler varken oyun oynandığında aşırı ısınabiliyor. Ya da soğutucusu yüksek grafikli bir oyunda yeterli gelmeyebiliyor. Bu sebeple Laoptop soğutucu altlıklarıyla birlikte denemeni tavsiye ederim. Ayrıca sürücülerini de mutlaka güncelle. İşlemci ve Ekran Kartı sürücülerini özellikle kontrol et.
Sağol deneyeceğim. Sürücülerim güncel.

Normalde GTA 5, 8GB RAM'le iyi çalışıyor. Ama dediğim gibi, çok yüksek ayarlarda oynuyorsan 8GB yeterli gelmeyebilir. RAM kullanımını kontrol et, eğer kullanım sınıra dayanıyorsa ve drop oluyorsa RAM'i 16GB'a çıkarabilirsin.
Anladım sağolun.