Laptoplarda fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

OneMqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba şimdi ben gtx 1660ti ekran kartına sahip am ryzen 7 3750h işlemcili 16 gb ramli bir nootebook kullanıyorum ama anlayamadığım bi şekilde cs go da 4:3 1024*768 ayarlarda ortalama 150 fps alıyorum yardımcı olur musunuz? (Düşük ayarlarda)

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ekran kartı driver ları güncel olması laptopun sıcak olmaması lazım hava akışını iyi yapması lazım ve termal macun fan temizliği gibi temizliklerinin yapılması lazım

OneMqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@
Ekran kartı driver ları güncel olması laptopun sıcak olmaması lazım hava akışını iyi yapması lazım ve termal macun fan temizliği gibi temizliklerinin yapılması lazım
ekran kartı driverları güncel ama laptop soğutucusu filan kullanmıyorum kullansam yaklaşık ne kadar fark eder

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Eğer çok ısınan bir laptopa laptopun hava akışını altını kapatarak engelliyorsanız altını boşa çıkarın yine fayda etmez ısınır ise iyisinden bir soğutucu 10 15 fps ye kadar etkileyebilir ama temizlikte şart

OneMqn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer çok ısınan bir laptopa laptopun hava akışını altını kapatarak engelliyorsanız altını boşa çıkarın yine fayda etmez ısınır ise iyisinden bir soğutucu 10 15 fps ye kadar etkileyebilir ama temizlikte şart
Laptopun altını nasıl açabilirim ki?

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bununla ilgili ilginç bir durum paylaşmak isterim.

4. Nesil Intel i7 işlemci - 8 GB ram - GTX 740m -windos 8 - SSD hafıza yok. laptop da aldığım maksimum FPS 80 ki 80i görmek çok nadir. (CS go en düşük ayarlar)

2. Nesil i3 işlemci - 4 GB ram - Intel HD 4600 ekran kartı - Windows 7- 120gb SSD masaüstü bilgisayar da aldığım FPS 100 ü bulmakla beraber laptopla aynı FPS değerlerine geldiği zaman bile en az iki katı daha akıcı görünüyor oyun ( CS go en düşük ayarlar)

Bu sebepten laptopu bıraktım 10 yıllık masaüstü bilgisayar da oynuyorum CS yi :D bu performans farkı durumunun mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Laptopun altını nasıl açabilirim ki?
Öyle açmak değil hava çıkışınun olmadığı tarafa genellikle numlock tuşunun olduğu taraf oluyor yani sağ taraf oraya bir kalın kitapla hava akışını direkt masayla etkileşim yerine sucak havayı dışarıya verir